Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak w alternatywny sposób zamontować radiator na socket 7?

10 Sie 2010 13:07 1796 11
  • Poziom 42  
    Witam! Mój problem tyczy się montażu radiatora na socket 7. Mianowicie pogubiłem gdzieś blaszki i teraz nie mam jak zamontować takiego radiatora. Ostrzegam, że opcja "kup radiator z blaszką" nie wchodzi w grę, bo nie mam zamiaru wkładać nic w ten komputer, a przynajmniej na razie. Może ktoś zna jakiś sposób bądź własny patent na montaż?
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 24  
    Należy znaleźć pogubione blaszki a całość zamontować.
  • Poziom 42  
    Dzięki! Nie wpadłbym na to! Pytam przecież dlatego, że przekopałem cały pokój i blaszek nie znalazłem. Twoja wypowiedź nie wnosi nic.
  • Poziom 24  
    To jest nie tylko moja wypowiedź ale i patent na to aby nie kupować radiatora z blaszkami.
  • Poziom 35  
    Klej termoprzewodzący lub ewentualnie jeżeli nie masz zamiaru nic wkładać to możesz trzymać palcem cały czas.

PS. Jeszcze gumka recepturka mogłaby się nadawać jako prowizorka - tylko musisz kilka razy zapętlić żeby mocno dociskało.
  • Poziom 42  
    Kolego czy Ty nabijasz posty, czy robisz to z czystej złośliwości? Twoje wypowiedzi nic nie wnoszą do tematu. Przeczytaj uważnie jeszcze raz pierwszy post i temat. Tam jest magiczne słowo "alternatywny" patrz. inny, różny od normalnego, standardowego, fabrycznego.

//edit: No i wypowiedź kolegi wyżej rozumiem. To już jakiś sposób. W zasadzie teraz do testów na procesorze (AMD k6-II) leżał po prostu duży radiator chyba z socket A i to wystarczało, ale czas zamontować całość w obudowie i tu jest problem. Spróbuję z tą gumką. Jeżeli to nic nie da to chyba zainwestuję w klej termoprzewodzący.
  • Poziom 30  
    Nie radziłbym gumki, po czasie lubi pękać i radiator odpadnie.
    Jeśli nie będzie przeszkadzało że radiator będzie już na stałe przytwierdzony do procesora to najlepiej jakiś klej termoprzewodzący. W sumie jak to jest procek K6-2 to nawet można to przykleić zwykłą kropelką, która jest tańsza od specjalistycznych klejów.
  • Poziom 24  
    Wystarczy pomyśleć jak radiator był mocowany fabrycznie i odpowiedź nasuwa się sama a nie nabijasz sobie posty i punkty. Popatrz na siebie a później krytykuj innych.
  • Poziom 42  
    Postu wyżej już komentować nie będę. Nabijam punkty przez zakładanie tematu. Gutek czy myślisz, że kropelka będzie na tyle termoprzewodząca aby procesor zbytnio się nie grzał?
  • Poziom 30  
    Zależy też od wielkości tego radiatora, ale według mnie spokojnie może być kropelka, te procesory bardzo sie nie grzeją. Tylko najpierw dobrze wyczyścić, odtłuścić a po nałożeniu mocno przycisnąć aż wyschnie.

Na procesor nie przyklejałem radiatora, ale na jakieś chipsety czy inne układy tak i kropelka spisuje się bardzo dobrze.
  • Poziom 21  
    Mi się wydaje, że jak popytasz w okolicznych serwisach to blaszki dostaniesz za free, tylko trzeba chcieć. Bo pewnie mają dużo starych radiatorów z zajechanym wiatraczkiem. Zabierz ze sobą ten radiator żeby blaszki dopasować, i pamiętaj jaki masz socket.
  • Poziom 42  
    Wiem, wiem. Mój znajomy na pewno ma takie blaszki, ale mieszka on dosyć daleko ode mnie i nie bardzo mam jak się tam dostać. Mieszkam na wsi i wszędzie mam daleko. Póki zostaję przy gumkach i małym wentylatorku podłączonym na 12V. Gdy rok szkolny się zacznie, dostanę blaszkę i zamontuję to normalnie. Szukałem w miarę dobrego sposobu tymczasowego lub bardzo dobrego na stałe. Znalazłem oba (patrz gumka lub klej kropelka). Trochę mi jednak szkoda procesora żeby na stałe przyklejać radiator tym bardziej, że chcę wycisnąć ile się da ze starej płyty, a i ten procesor można nieco podkręcić no i do tego potrzebowałbym już innego radiatora. Za wszystkie odpowiedzi szczerze dziękuję i zamykam!