Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[nie startuje]Toshiba Equium L20 - 197 - dioda tylko mignie.

lewar81 10 Aug 2010 13:11 1589 2
 • #1
  lewar81
  Level 16  
  witam

  Zwracam się z prośbą o pomoc w identyfikacji usterki, laptop Toshiba Equium L20-197 taki jak TU! Problem polega na tym że mimo kilku godzinnego ładowania baterii po próbie włączenia przyciskiem POWER, zielona dioda umieszczona na froncie laptopa (pierwsza z lewej strony) jedynie mignie na 0,5 sekundy po czym gaśnie i żadnej reakcji laptopa, po ok. 5 sekundach znów próba włączenia i ta sama reakcja. Proszę o porady gdzie szukać usterki?

  pozdrawiam
  lewar81
 • #2
  obi997
  Level 27  
  Witam.

  Próbowałeś uruchomić tego laptopa z zasilacza czy tylko z baterii?
 • #3
  lewar81
  Level 16  
  praktycznie zawsze była i bateria i zasilacz, czasem zasilacz odłączałem, spróbuję po powrocie do domu odpalić go bez baterii

  Dodano po 2 [godziny] 7 [minuty]:

  poprawka, to mignięcie robi dioda środkowa ze znaczkiem O z kreską, czyli POWER, niestety dzieje się to samo na baterii i zasilaczu bez baterii, jakieś porady co sprawdzać?

  Dodano po 2 [godziny] 57 [minuty]:

  dokładnie opisując ma się to tak:
  laptop z baterią podłączony do ładowarki, świeci się pierwsza dioda z lewej na zielono (znaczek baterii) przy próbie włączenia przyciskiem power, zapala się na ułamek sekundy środkowa dioda po czym gaśnie razem z diodą baterii, która to dioda baterii po chwili ponownie się zapala ale w kolorze pomarańczowym i dopiero po 5-10 sekundach wraca do barwy zielonej.

  Co mogę sprawdzić aby odnaleźć usterkę, czy to może być mobo? Na allegro chodzę po 280zł także wymiana jej raczej mija się z celem.