Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zawieszanie i restart komputera

10 Sie 2010 14:56 2471 10
 • Poziom 2  
  Witam,
  mam taki problem, od czasu do czasu komputer restartuje się lub zawiesza podczas pracy na nim. Gdy się zawiesza pulpit lub aplikacja na której pracowałem "zamierają" i nie mogę nic zrobić (ani kliknąć, a także nie działa klawiatura), komputer wydaje przy tym dziwny dźwięk podobny jak podczas startu systemu w
  odstępach co ok. 5 sekund i trwa to też ok. 5 s i tak powtarza się do momentu gdy system się zrestartuje lub przywróci swój poprzedni stan ale ta druga opcja dzieje się zazwyczaj wtedy gdy poruszam przewody. Natomiast podczas restartu zawiesza się na pierwszym ekranie startowym a dźwięk dalej jest ten sam. Dopiero gdy poruszam przewodami lub uruchomię go w innym czasie to zadziała prawidłowo.

  Chciałem jeszcze dodać że ostatnio wystąpił ten sam problem komputer się zrestartował ale już nie chce się ponownie uruchomić. Zawsze po ekranie startowym z logo windows przed pojawieniem się ekranu logowania wyskakuje na ułamek sekundy niebieski ekran z błędem i następuje ponowne uruchomienie komputera.

  Wydaje mi się że jest to problem ze stykami łączącymi dysk twardy. Jeżeli będą potrzebne jakieś parametry to napiszę.
  Proszę o pomoc.
 • Poziom 9  
  BSOD, czyli ten niebieski ekran to właśnie może być wina taśmy, bądź poszedł system/dysk ale raczej to zwykle tylko taśma jest niedociśnięta.
 • Pomocny post

  Poziom 43  
  Na początek połączenie dysku - jako niesystemowego - do innego komputera i przeprowadzenie chkdska. To, że - co najmniej - wymiana taśm/y sygnałowych/ej Cię czeka wygląda na prawie pewnik.
  Komputer poddany OC?
  Jak wygląda kwestia napięć?

  Na razie dość będzie.

  PS.
  Konfiguracja sprzętowa nie byłaby nadmiarem informacji.
 • Poziom 11  
  1. Możliwe że się grzeje. Sprawdź stan wentylatora i radiatora na procesorze.
  2. W drugiej kolejności ustaw "Quick memory self test" (lub coś podobnego zależnie od biosu) na "disable". Przed startem sprawdzi dokładnie pamięć komórka po komórce i wykryje ew. uszkodzenie.
  3. Spróbuj uruchomić systemw trybie awaryjnym.
  4. Spróbuj uruchomić komputer z odłączonym odłączonym hdd.
 • Poziom 2  
  Komputer nie był poddany OC a napięcia na razie nie jestem w stanie sprawdzić bo muszę przeinstalować system ze względu na ten niebieski ekranik BSOD, a sam nie dokonam ręcznie pomiarów gdyż nie posiadam miernika.
  Postaram się wymienić taśmę i dam znać jak poszło.
  Na razie dziękuje za pomoc:)
 • Poziom 20  
  Zazwyczaj przy wystąpieniu BSOD pisze również co spowodowało ten błąd. Jak możesz to napisz, albo daj zdjęcie zrobione aparatem.
 • Poziom 33  
  Prime95: Small FFts przez ~1 godz. monitorując temperaturę CPU np. Core Temp (podaj wartość);
  MemTest86+;
  HD Tune: zrzuty ekranów z zakładek;
  win+r + eventvwr.msc -> podaj treści błędów, nr. bsood'ów.
 • Specjalista - HDD i odzyskiwanie danych
  Może to być także wina uszkodzonych kondensatorów na płycie głównej.

 • Poziom 43  
  DeDua napisał:
  Zazwyczaj przy wystąpieniu BSOD pisze również co spowodowało ten błąd. Jak możesz to napisz, albo daj zdjęcie zrobione aparatem.


  Przy błędach spójności, a na ten objaw może wskazywać, BSOD pokazywać się może na mgnienie oka i trudno go "złapać" (Autor zresztą potwierdza takie właśnie zachowanie systemu).
 • Poziom 2  
  Wymieniłem taśmę i na razie komputer się nie zawiesza. Jak będą jeszcze jakieś problemy to zrobię zdjęcie błędu BSOD ale jak do tej pory wszystko działa ok tak więc dziękuje za pomoc:)))