Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Lodówko-zamrażarka Samsung SR-L3616B no frost

Giciomen 10 Aug 2010 16:39 14868 11
 • #1
  Giciomen
  Level 17  
  Witam serdecznie.Lodówka jak w temacie włącza się na ok 5sek. po czym wyłącza sie i mruga dioda nr5(skala chłodzenia od 1 do 5).Przerwana była grzałka. Niestety wymiana nic nie pomogła.Czujniki NTC mają ok 4kohm. Silniczek od obrotu klapki obraca się(podejrzewam, że czujnik odbierający informacje o obrocie to hallotron?)Proszę o jakieś porady wskazówki co jeszcze można sprawdzić?Pozdrawiam
  Kamery 3D Time of Flight - zastosowania w przemyśle. Darmowe szkolenie 16.12.2021r. g. 10.00 Zarejestruj się
 • #3
  Giciomen
  Level 17  
  Witam. Po podłączeniu na krótko agregat pracuje prawidłowo. Natomiast parownik jest więcej niż ciepły. To normalne??
 • #4
  jack63
  Level 43  
  Na pewno sprawdzałeś parownik a może skraplacz? Czy gdy sprężarka pracuje na krótko pracują wentylatory parownika? Sprawdź układ sterowania i tam włączaj na krótko sprężarkę. Podejrzewam uszkodzenie sterowania.
 • #5
  MPMSERWIS
  Level 14  
  A co z bezpiecznikiem grzałki.
 • #6
  konradgrg
  Level 9  
  no i co było zepsute w lodówce, bo mam ten sam problem identycznie zachowuje się lodówka. Jak rozwiązałeś ten problem?

  btw. oczywiście jeśli ma ktoś jakiś pomysł co może być zepsute mam instrukcje obsługi ale serviece manual nie user, mogę wysłać na maila
 • #8
  konradgrg
  Level 9  
  no niestety nie robi sie goracy, musi byc cos innego
 • #9
  zibidrew
  Level 11  
  czy po podłączeniu sprężarki na krótko pojawił się efekt chłodzenia/mrożenia elementu wewnątrz zamrażarki,jeśli nie to oczywiście problem jest z układem chłodzenia-faktycznie ubytek gazu chłodniczego-robota dla kogoś kto dysponuje odpowiednim sprzętem.
 • #10
  konradgrg
  Level 9  
  Właśnie nawet nie muszę łączyć na krótko. Bo ostatnio zauważyłem ze oprócz tych cykli 5-cio sekundowych lodówka potrafi tez chodzić dłużej tak ze zaszronioną się rurki chłodzące ale potem tak samo jak przy cyklu krótkim jakby coś się przełączyło w przekaźniku i lodówka przestaje pracować. Pulsuje tez 5 dioda.
 • #11
  konradgrg
  Level 9  
  Ostatnio spotkałem na jakimś anglojęzycznym forum ze 5 dioda się swieci gdy wystąpi "damper motor failure", nie wiem jescze czy to prawda właśnie czekam na części. Ktoś miał taki przypadek ze właśnie to było popsute?
  p.s. nie chodzi o silnik lecz przełacznik
 • #12
  K_andy
  Level 17  
  witam
  gdy świeci 5 dioda, jest to informacja o problemie z odszranianiem, proponuje sprawdzić czujnik temperatury na parowniku zamrażarki, bezpiecznik termiczny grzałki, oraz samą grzałkę-można podłączyć 240v na krótko i sprawdzić jej sprawność, oczywiście upływność do masy również. Należy zadbać o bezpieczeństwo przy tych pracach .
  pozdrawiam