Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lodówko-zamrażarka Samsung SR-L3616B no frost

10 Sie 2010 16:39 14409 11
  • Poziom 17  
    Witam serdecznie.Lodówka jak w temacie włącza się na ok 5sek. po czym wyłącza sie i mruga dioda nr5(skala chłodzenia od 1 do 5).Przerwana była grzałka. Niestety wymiana nic nie pomogła.Czujniki NTC mają ok 4kohm. Silniczek od obrotu klapki obraca się(podejrzewam, że czujnik odbierający informacje o obrocie to hallotron?)Proszę o jakieś porady wskazówki co jeszcze można sprawdzić?Pozdrawiam
  • Poziom 17  
    Witam. Po podłączeniu na krótko agregat pracuje prawidłowo. Natomiast parownik jest więcej niż ciepły. To normalne??
  • Poziom 13  
    A co z bezpiecznikiem grzałki.
  • Poziom 9  
    no i co było zepsute w lodówce, bo mam ten sam problem identycznie zachowuje się lodówka. Jak rozwiązałeś ten problem?

btw. oczywiście jeśli ma ktoś jakiś pomysł co może być zepsute mam instrukcje obsługi ale serviece manual nie user, mogę wysłać na maila
  • Poziom 9  
    no niestety nie robi sie goracy, musi byc cos innego
  • Poziom 10  
    czy po podłączeniu sprężarki na krótko pojawił się efekt chłodzenia/mrożenia elementu wewnątrz zamrażarki,jeśli nie to oczywiście problem jest z układem chłodzenia-faktycznie ubytek gazu chłodniczego-robota dla kogoś kto dysponuje odpowiednim sprzętem.
  • Poziom 9  
    Właśnie nawet nie muszę łączyć na krótko. Bo ostatnio zauważyłem ze oprócz tych cykli 5-cio sekundowych lodówka potrafi tez chodzić dłużej tak ze zaszronioną się rurki chłodzące ale potem tak samo jak przy cyklu krótkim jakby coś się przełączyło w przekaźniku i lodówka przestaje pracować. Pulsuje tez 5 dioda.
  • Poziom 9  
    Ostatnio spotkałem na jakimś anglojęzycznym forum ze 5 dioda się swieci gdy wystąpi "damper motor failure", nie wiem jescze czy to prawda właśnie czekam na części. Ktoś miał taki przypadek ze właśnie to było popsute?
    p.s. nie chodzi o silnik lecz przełacznik
  • Poziom 17  
    witam
    gdy świeci 5 dioda, jest to informacja o problemie z odszranianiem, proponuje sprawdzić czujnik temperatury na parowniku zamrażarki, bezpiecznik termiczny grzałki, oraz samą grzałkę-można podłączyć 240v na krótko i sprawdzić jej sprawność, oczywiście upływność do masy również. Należy zadbać o bezpieczeństwo przy tych pracach .
    pozdrawiam