Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Thomson VTH 6220

tomatoma 08 Sep 2004 22:34 1593 4
    tomatoma
    Level 11  
    witam serdecznie. Magnetowd ma usterke tego typu, że połykając kasete owija ją na głowicy zaczyna przewijać tak chodzby odtwarzał trwa to 2 sekundy po czym zaczyna sie kręcić w drugą stronę trwa to też około 2 sekund z tą samą prędkością po czym staje dowija taśmę i wypluwa ją . Otwarłem przełącznik funkcji wyczyściłem ale to nic nie pomogło co koledzy mogli by na to powiedzieć i doradzić
    Rychozol
    Level 26  
    Proponuję sprawdzic czujki pod talerzykami( jesli są). VCR prawdopodobnie sprawdza długość taśmy i przy braku informacji z któregoś czujnika wywala błąd.
    kazikb1
    Level 17  
    Sptkałem sie z podobną usterką. Po włożeniu kasety do magnetowidu owijał ją na bęben zdarzało się że przewinął ją krótkimi ruchami ale kaseta zostawała na dole i nie można było jej wyjąć. Pokazywał czasami na wyświetlaczu PLAY ale po chwili wyświelał Err. Nie pokazywał że kaseta jest w środku. Czujniki lewego prawego talerzyka sprawne czyli napięcie przy obracaniu zmieniało się 0,2 - 5 V . Wymontowałem przełącznik i podłączyłem miernik na przejścia. Obracając przełącznikiem wyraźnie można było zauważyć słabe kontakty na stykach. Przełącznik wcześniej czyściłem wydawało mi się że bardzo dokładnie. Przeczyściłem go jeszcze raz pomogło. Magnetowid zaczął działać.
    R@F@L
    Level 17  
    Witam

Mam taki sam problem jak kolega. Po zastosowaniu porady Pana kazikb1 nadal magnetowid wyświetla Err. Już nie wiem co może byc powodem takiego zachowania. Magnetowid to VTH 6300C. Próbowałem spróbowac wejść w tryb serwisowy ale się nie da :(
    kopier
    Level 13  
    Rowniez mam taki problem z tym, ze ja wogole nie znam sie na magnetowidach (serwiusuje urzadzenia biurowe, glownie kopiarki), jesli ktos moglby mi "lopatologicznie" wytlumaczyc o ktore czujniki chodzi, co czyscic itp to bede wdzieczny. Pozdrawiam