Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jaki dekoder DVB-T do cyfrowej telewizji naziemnej wybrać

elektryk_elektromonter 21 Jul 2012 21:58 118720 47
    User removed account
    User removed account  
    renia55
    Level 1  
    kupiłem mantę dvb t 06 w media działa super,wbrew opini sprzedawcy sprawdził sięw belgi na trzech kanałach tv i radio

Jak rozpoczynamy i kończymy zdania/ spacje/ pisownia?
    Proszę poprawić!
    [_P_]
    Zephyr
    Level 12  
    Czy żaden z producentów nie wpadł na pomysł żeby był programowalny pilot do tych piperzonych dekoderów, żeby właczyć tv tym samym pilotem, od dekodera?????? no w morde kopane, nie ma chińczyka inżyniera najmądrzejszego na świecie żadnego??? przeciez w dekoderach np od UPC programuje sie model tv i działa...

Moderated By _PREDATOR_:

Jeszcze jedno takie słowo i zakaz pisania na forum!
    Jak rozpoczynamy zdania?
    PW
    :arrow: https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=11133635#11133635

solar69
    Level 11  
    Zgadzam się z przedmówcą @GUTEK@. Wiwy są niezłe i dość popularne także jest nadzieja na wsparcie supportu. Poza tym wejście SCART jest zalecane, ale niekonieczne. Na kompozytowym audio/video też pójdzie bez problemu. Sprawdzałem na 15-20 letnim czarno-białym 5,5' TV. Miłe zaskoczenie -działa :).
    kammillb
    Level 9  
    Jeśli ja miałbym polecić to taki tuner http://www.goclever.com/pl/pl/goclever_dvb-t_300
    Mamy go od ładnych kilku miesięcy i zero jakichkolwiek problemów. I co na pewno jest tu ważne ma on gniazdo USB umożliwia podłączenie dysku twardego lub pendrive'a i odtwarzanie filmów, muzyki czy przeglądanie zdjęć.
    Koolo
    Level 18  
    "Instalowałem" kilka różnych dekoderów (stb) Technisat-a, WIWY itp. wszystkie to produkcja chińska co niestety widać i czuć za optymalny wybór uważam Thomson THT501 bardzo estetycznie wykonany, dość wygodny pilot oraz komplet wyjść nawet cinch (rca) video można podłączyć do naprawdę starych telewizorów, także "przepuszcza" sygnał antenowy do telewizora . Bardzo dobra jakość obrazu i dźwięku, fajny zegar oraz dodatkowy IR sensor na kablu.
    http://www.thomsonstb.net/pl/products/tht501
    zjawa7
    Level 11  
    Jaki tuner ? : cechy jaki powinien posiadać tuner.

- solidna obudowa .
    - dobre wykończenie.
    - stabilna praca przy słabych sygnałach.
    - duży pilot lub opcja dokupienie dużego pilota.
    - wielofunkcyjność np: twin tuner + większe możliwości przy odtwarzaniu rożnych plików mulit-medialnych , ( mało istotna dla starszych osób ).
    - dor and dor , przyjazny serwis , ( problemy po aktualizacji ).

Solidna obudowa + dobre wykończenie : Fergusony , Kruger & Matz , RWT , Not Only TV najgorzej wypadają : Wiwa , Signal i podobne .

Słabe sygnały , wymienię trzy kiepsko sprawujące się : Cabeltech , Wiwa , Signal .

Pilot : wada prawie wszystkich ofert , zbyt małe piloty ( zwłaszcza dla osób starszych ) ale widać już refleksie producentów czy dystrybutorów , zaczynają się pojawiać większe .

Wielofunkcyjność : ogólnie wszystko można porównać w kwestii odtwarzania multimediów , twin tuner : dużego wyboru brak : K&M , Cabeltech .

Dor and dor , przyjazny serwis : RWT , Lechpol ( dor and dor ) . Suport oprogramowania : tu także można uśrednić w oferowanym segmencie , wyjątek Wiwa ( trochę niżej dlaczego taka ocena ).

Serwis i istotna sprawa ; awaria tunera podczas wgrywania oprogramowania : RTW , Lechpol ( duże firmy więc możne dlatego ) ale to dobrze o nich świadczy .

Najgorzej wypada Wiwa : tu jest tragedia : brak oprogramowania na stronie supportu , ( jest ale bardzo stare ) , nowego Wiwa nie udostępnia na stronie serwisu ?

Wymiana oprogramowania , na własne ryzyko i utrata gwarancji lub oferują możliwość wysłania na własny koszt do serwisu i oni wymienią ( wymiana za darmo ale tylko w tunerach na gwarancji ) .

Sumując: polecam tunery RWT : dor and dor , suport i przyjazny serwis , tuner dobrze wykonany , nie ma z nimi problemu , Ferguson , K&M

Jest to wybór pomiędzy średnimi cenami za tunery , pomijam tunery z wyższej pułki cenowej . Nie uwzględniłem Manty ( ma złą sławę od dawana co do średniej jakości i trwałości ) Opticum : wysoka awaryjność , możne wadliwa seria ale tu był ogromny problem .

Wszystkie tu wymienione tunery miałem okazje protestować w różnych warunkach . Najmniej zajmowało mnie : opcje odtwarzania plików multimedialnych , najistotniejszy kryterium : tuner dla starszego pokolenia . Dlatego duży nacisk na trwałość , jakość , wykonanie , suport , serwis.

- cyfrowydoradca* - tak się przyjrzałem i powiem że dziwna tam jest punktacja ; przykład ; Opticum FT24P

Może na papierku to dobrze wypada tylko w rzeczywistości to już jest o wiele gorzej .

Wybiórczo potraktowane modele ; Opticum same superlatywy ? ; dla mnie niezbyt to przekonujące .

Po przejściach z Opticum na pewno każdemu od radzę ten produkt .
    LeDy
    Level 43  
    Quote:

A ja z Opticumami mam dobre przejścia. Jedyne co mnie w.......... to durnowaty procesor ALi 3601 , który , podobnie jak ALi 3602 , po naciśnięciu jakiegoś przycisku pilota dłużej wykonuje mimo puszczenia przycisku.
    zjawa7
    Level 11  
    LeDy wrote:
    Quote:

A ja z Opticumami mam dobre przejścia. Jedyne co mnie w.......... to durnowaty procesor ALi 3601 , który , podobnie jak ALi 3602 , po naciśnięciu jakiegoś przycisku pilota dłużej wykonuje mimo puszczenia przycisku.

Dlatego napisałem możne wadliwa partia .

Z 10 sztuk kupionych w bliskim okresie czasu 8 problem ten sam problem .

Kupowałem sąsiadowi i to z ponad rok temu i nie ma akurat z nim problemu ( co istotne ma nadal stare oprogramowanie ) może tu leży problem ?

Te 8 sztuk : wszystkie jeden objaw przycinanie obrazu ( wszystkie na nowym sofcie ) .

A po tylu zwrotach to miejscowi sprzedawcy już go nie chcą : musieli zwracać kasę ; niezgodność usługi , towaru z umową ..

Tak samo nie znajdziesz wynalazków : wiwy , signala itp , ściągają to co ma dobry suport lub oceny miejscowych firm , opinią realnego działania od ludzi , czy zajmujących się montażem , serwisami RTV.

Po co im problemy z kiepskimi towarami i bardzo dobrze że tak podchodzą do sprawy . Moim zdaniem to jest podstawa do wyeliminowania kiepskiego towaru .

Spróbuj przyjechać w moje okolice : masz dobry towar sprzedaż ( zasada dzwonić do znajomego technika itp za nim kupisz ) i albo takie opr.. zbierzesz za śmieci albo towaru zabraknie jak oferujesz coś dobrego !

To zaleta mniejszych miast , nie pożywisz się kombinując i nie jeden cwaniak ma w kajecie : omijać dla własnego dobra szerokim łukiem!

A co nie którzy cwaniaczki to porostu dziwcie umysłowe* : wpada do miasteczka około 6 tysięcznego i wciska kit że miasto zakłada kablówkę a on robi zapisy !

W 15 minut siedział z ostrą śliwęcją* na komendzie : tak zakończyła się jego błyskotliwa kariera !
    Zephyr
    Level 12  
    Zephyr wrote:
    Czy żaden z producentów nie wpadł na pomysł żeby był programowalny pilot do tych głupich dekoderów, żeby właczyć tv tym samym pilotem, od dekodera, no w morde jeża, nie ma chińczyka inżyniera najmądrzejszego na świecie żadnego?? Przecież w dekoderach np. od UPC programuje sie model tv i działa...

:arrow: https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=11133635#11133635

Chciałem powiedzieć, że wreszcie jest !! WIWA Memo Control
    Petersky666
    Level 1  
    Nasłuchałem się w telewizji opinii, że dobry dekoder kosztuje bliżej 200 niż 100 złotych. Nie znam się specjalnie na tym więc poszukałem sobie w internecie polecanej specyfikacji takiego urządzenia. Wiele tego jest, osobiście korzystałem z tej http://niemarkowe.pl/index.php/poradnik-nabyw...-telewizja-cyfrowa-jak-wybrac-dekoder-cyfrowy . Wszedłem na allegro, znalazłem pierwszy najtańszy dekoder spełniający te wymagania i jestem bardzo zadowolony. Wydałem nie 200, a 80 złotych, a śmiga aż miło. Nie dajcie się zwariować :)
    czaki95
    Level 12  
    Ja polecam CABLETECH URZ0083, posiada złącze AV, hdmi, euro, coaxial.
    Posiada przejrzyste i proste menu.
    michelus
    Level 10  
    Ja mam pytanko dotyczące własnie dvb-t...

Czy ten dekoder w jakiś sposób wzmacnia sygnał a jeżeli tak to na ile i jaki dekoder jest do tego najlepszy i niezbyt drogi.
    Sprawa jest taka że przy zwykłej antenie (siatkowej) odbiór programów ogranicza się do odbioru TVP1 i może TVP2 reszta to "wojna mrówek" więc zapytałem gdzies w markecie czy taki dekoder jest w stanie mi wzmocnić sygnał na tyle że inne pogramy będę odbierał tak jak należy?
    Bo jak narazie najlepszym rozwiązaniem dla mnie jest cyfra jednak cena wzrasta i nie bardzo się kalkuluje ale jeżeli nie będize wyjsćia to nadal trzeba będzie im kieszenie napychać.
    Będę wdzięczny za odpowiedź.
    @GUTEK@
    Level 30  
    Kolego na słaby sygnał to się kupuje dobrą antenę - kierunkową o dużym zysku i ewentualnie jeśli to nie starcza to wzmacniacz.

Tuner służy do odbioru a nie wzmacniania sygnału. Co najwyżej możesz wybrać jakiś z czułą głowicą, ale i tak można przyjąć, że wszystkie odbierają podobnie.
    Ja z tunerów polecam Wiwy HD50/HD85/HD90/HD95 z pilotami Memo Control.
    michelus
    Level 10  
    Niestety "dobra" antena ani wzmacniacz nie zdają egzaminu ze względu na położenie. Pytanie czy dekoder o którym mowa jest w stanie wzmocnić sygnał zeby z tej anteny odbiór był na godziwym poziomie. Jak już pisałem jedyne rozwiązanie do tej pory to odbiór poprzez satelitę stąd próby uzyskania innego - tańszego rozwiazania.
    Kazek72
    Level 12  
    michelus, ja mieszkam 40km. od Chorągwicy, a antenę założyłem zwykłą siatkową ( wziąłem ze złomu za 2 zł.) Wcześniej po analogu też nie miałem wszystkich kanałów na niej idealnie czystych, kilka dość mocno śnieżyło. Podłączyłem do niej tuner Cabletech URZ0090, i znalazł mi wszystkie MUX-y. Mieszkam na zachód od Krakowa.

Zauważyłem, co jest bardzo ważne, a o czym mało się wspomina. Na analogu miałem w antenie symetryzator, bo tak lepiej odbierała kanały. Po przełączeniu do tunera z tym symetryzatorem wiele kanałów szatkowało, ale po wyrzuceniu symetryzatora, i co najważniejsze UWAGA! trzeba w tunerze z menu uaktywnić zasilanie anteny, wszystkie kanały chodzą idealnie, chociaż na niektórych siła sygnału jest bliska zeru, a nawet zero. Jakość sygnału waha się 75-85%.
    Jeśli mieszkasz daleko od nadajnika, to kierunkowa antena na pewno spełni twoje oczekiwania, ale w twoich danych widzę miasto Kraków.
    ja548
    Level 17  
    Hej może mi ktoś doradzić jaki dekoder DVB-T na chwilę obecną jest dobry w cenie 100-130 zł?