Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

laguna 2 1.9dci 2001 problem szyby

Grzegorz Kołczak 10 Aug 2010 19:34 3657 6
 • #1
  Grzegorz Kołczak
  Level 9  
  Mam problem z szybą od kierowcy( zresztą było ich wiele) gdyż jakiś czas po zakupie okazało się iż moje skarbie było anglikiem. A mianowicie chodzi mi iż ta szyba chodzi sobie skokowo a nie płynnie. Stawarza mi to zarąbisty problem gdyż trzeba się napalcować. Próbowałem już ją programować ale nic z tego. Zaprowadziłem ją do elektryka ale ten pacjent według mnie pajac stwierdził iz trzeba kupić nowy silnik. A mnie wydaje się iż jest to jakiś problem w isntalacji po przekładce. Ewnentualnie jeżeli trzeba by było kupić silnik to jest różnica między europejczykiem a angolem. Chłopaki przy przekładce widać iż oszczędzali i wykorzystywali wszystko co się da. Tak to reszta już ok.Bryka piękna na alusach spojlerek szyberdach, umalowałem wszystkie listwy pod kolor auta (wiśnia) każdy się zachwyca.
 • #2
  Przemo9826
  VIP Meritorious for electroda.pl
  A w jaki sposób programowałeś te szyby?
 • #3
  Grzegorz Kołczak
  Level 9  
  Miałem to gdzieś napisane na kartce ale pamiętam żę musiałem ją zamknąć i trzymać przez 10s. No w każdym razie nie skutkowało a ten eletryk też nie dał rady, chyba że jakoś inaczej to się robi

  Dodano po 4 [minuty]:

  patrzyłem sobie trochę w schematy i ta szyba idzie sobie przez jakieś układy może tam jest gdzieś jakiś problem

  Dodano po 6 [minuty]:

  Robiłem też maglownice w Łódzi i te fiuty Z Dunikowskiego nie przykręciły mi silnika.Przeżyłem troche stersu gdyż przed domem auto zaczeło chodzić jak czołg.
  Mam jeszcze pytanko odnośnie czy z tyłu na klockach są jakieś czujniki
 • #4
  Przemo9826
  VIP Meritorious for electroda.pl
  Żadnych czujników nie ma na klockach, a co do tego podnośnika to nie mam pomysłu. Może być tak że włącznik jest od podośnika bez steowania impulsowego ale pewności nie mam.
 • #5
  Grzegorz Kołczak
  Level 9  
  przełącznik jest orginalny od tego auta gdyż kształtem przypomina anglika jest odwrotnie wywinięty ale dzięki za zainteresowanie tematem pozdro.

  Dodano po 1 [minuty]:

  na początku miał odrotnie szyby ele elektryk przepinował wtyczke
 • #7
  Grzegorz Kołczak
  Level 9  
  Problem został usunięty częściowo po prostu elektryk rozebrał drzwiczki i okazało się iż całe układy tam się znajdujące owinięte były izolacją czyli już ktoś tam grzebał. elektryk ominął cały ten bałagan czyli szybka działa bez potrzymania i śmiga bez karty w zapłonie