Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Opel corsa c 1,3cdti brak mocy

10 Sie 2010 19:42 6618 9
  • Poziom 9  
    witam! mam problem z moca! poczatkowo wszystko bylo ok. bylo czuc takie przyspieszenie od 1500 do 2500 obrotow na poczatkowych biegach! przeplywka ok. turbina tez
  • Użytkownik obserwowany
    A jakie błędy
  • Poziom 9  
    komputer jeszcze nie byl podlanczony
  • Poziom 20  
    sprawdz układ podciśnieniowy błędy dzwignia turbiny czy niejest podtarta
  • Poziom 9  
    Jak sprawdzic czy dźwignia turbiny nie jest zatarta, dostęp jest bardzo ograniczony, w którą stronę ewentualnie dzwignia da się ruszyć i czy w ogóle da się ruszyć przy pomocy np wkrętaka/pręta?
  • Poziom 9  
    Auto jest po diagnostyce. Okazuje się że nie ma błędów. Gość posprawdzał i wyszło że ciśnienie wzrasta na układzie wtryskowym a potem nagle odcina. Wiec prawdopodobnie mogła paść pompa wtryskowa.

Dodano po 1 [godziny] 39 [minuty]:

A tak przy okazji , żeby wyjąć wtryskiwacze , jest z tym jakaś większa walka?
  • Poziom 13  
    Z wyjęciem wtrysków nie ma żadnego problemu nie trzeba nawet żadnych cud narzędzi. Sam mam takie autko (Corsa D 1.3 CDTi 75PH) i bylem zmuszony wymienić jeden z wtrysków bo padł - w sumie 15 minut z poskładaniem i umyciem rąk.
  • Poziom 9  
    przerabiałem,wszystkie watki silnika 1.3 cdti na elektrodzie i przypomne ze wada jest wyciagajacy sie łancuch rozrzadu, koszt zestawu ok 300zł z gornej poły, wymiana ok 3 godzin (potrzebne blokady) i wszystko wraca donormy(uruchamianie,moc,kopcenie i błedy)
  • Poziom 1  
    Witam

ja JESTEM nowa w temacie. Autkiem jeżdżę od roku. Corsa 1.3 ecoflex diesel.
    Od samego początku mam z nią problemy. Przede wszystkim strasznie "zamula" nie ma przyspieszenia i bardzo kopci, na czarno. W zasadzie jak wchodzę na wyższe obroty przy prędkości 80-100 km/h czuję pod pedałem gazu jakby samochodem trochę trzepało... Jedne w wtrysków był regenerowany niedawno. Tydzień temu wymieniałm filtr oleju, paliwa... Na komputer wzięłam go 2 razy i nic nie wyszło:(
    Nie wiem co robić, a cięzko o dobrego mechanika od Opla:( Czy w pobliżu Chrzanowa mógłby ktoś polecić dobrego fachowca.

Dzięki za wszelkie podpowiedzi i pomoc!!!!