Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaka konfiguracja zestawu car audio do 1000zł?

10 Sie 2010 20:05 2838 17
  • Poziom 13  
    A wiec mam do wydania 1000zl na wzmacniacz, tube, radio.
    Widzialem na allegro zestawy, ale chcialbym poprosic was o porade.
    Z tego co wyczytalem to skrzynia JBL Compression cabinet jest bardzo dobra, jak nie najlepsza skrzynia w przedziale do 400zl. Co o tym myslicie?? Do tego chcialbym jakis wzmacniacz ktory pociagnie skrzynie i Helix Blue z przodu, plus jakies radyjko.
    Mialem kupowac radyjko za 1000, ale pomyslalem sobie ze lepiej zloze jakis zestaw a pozniej, ewentualnie bede stopniowo zmienial sprzet.
    I chcialbym abyscie naprawde doradzili na co najlepiej wydac ten 1000, prosilbym rowniez, aby nie pisac postow typu "doloz troche wiecej i kup cos lepszego".
    Z gory dziekuje za pomoc.
  • Poziom 35  
    Daj link do tego ze ten dzejbiel jest najlepszy do 400zł :D

Tylko nowek szukasz ?
  • Poziom 35  
    No widzisz na moje ucho to jeden z najgorszych glosnikow w tej cenie ale , ja nie lubie subow , moj idealny sub to taki ktory gra szybko jak przod , nie mozna w nim odnalesc kierunkowosci , udeza w punk i cichnie momentalnie nic nie przeciaga w basie , gra miekko ale dynamicznie a bas jest zroznicowany a ten sub gra glosno , przeciaga , zroznicowanie basu jest bardzo na niskim poziomie duzo lomotu malo grania , zagra miekko tylko pod mocnym dobrym wzmakiem i mocno wygluszonej skrzyni closed ale reszta jego natrectw nie zniknie...

Dlatego ostatnio przemyslalem ze jestem slabym doradzca dla osob ktore dopiero zaczynaja zabawe bo juz szukam czegos zupenie innego i na kazdy nowy sprzet z allegro do 1500zł patrze z pogarda a tych powyzej tej kasy bym tez nie kupil bo sadze ze nie warto :D

Moge ci napisac co ja bym kupil ale duzo basu z tego nie bedzie i nie bedzie nowe , natomiast w miare mozliwosci bedzie najbardziej muzykalne a radio to wedlug upodoban albo cos ascetycznego z zerowym wyposazeniem albo cos bardziej multimedialnego
  • Poziom 25  
    Wzmacniacz który kupiłeś ma 280 watt w mostku więc suba szukaj o mocy do 250 watt, te co podałeś mają 750 i 600 watt! Ten JBL nawet ich porządnie nie ruszy. A po drugie po co 4 kanałówka do suba? Chyba że chcesz jeszcze zasilić przód...
  • Poziom 13  
    No tak. Czyli mowisz, zeby kupic slabsza skrzynie,a bedzie lepiej gralo??
    Co do wzmacniacza to jest tak jak mowisz, chce aby wzmocnil przod tez.

Ok to ktory sub lepszy??
    MAGNAT EDITION BP 130 (z tego co widze to ten ma 300w, ale jest jeszcze BP 125, ktory ma 250w)
    ALPINE SBE-1243BP (250w)
  • Poziom 13  
    Ok, lepiej bandpass czy bassreflex??
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Closed :D.
  • Poziom 25  
    kuba426 napisał:
    Czyli skrzynia zamknieta, teraz jesli wzmak ma 280w w mostku, jakiej mocy powinien byc sub??? Gdzies wyczytalem, ze glosnik powinien byc mocniejszy o 1,5 raza od wzmaka. Prawda czy falsz??

Fałsz, wzmacniacz powinien być trochę mocniejszy od głośnika. To jest najczęstszy błąd i przez to wiara pali sprzęty, łatwiej załatwić głośnik przesterem niż zbyt dużą mocą.
  • Poziom 23  
    Kabelki wymieniamy na ofc tj. miedź bez tlenowa.
    Lepiej grubsze niż cienkie :D

Kto jest "cięki"? Popraw tego...byka bo oczy bolą. [w]
  • Poziom 13  
    Kupilem suba ALPINE SBE-12SB. Jako takiej konkretnej odpowiedzi nie dostalem, ale sugerowalem sie waszymi teoriami.
  • Poziom 13  
    a wiec tak, dostalem skrzynie, ale z bass refleks'em. Napisalem do pana od skrzyni, ze miala byc zamknieta a on napisal mi taka oto wiadomosc:
    "Witam,
    Celowo wysłaliśmy lepszy model z bass-reflexem szczelinowym.
    Po pierwsze jest to droższa wersja o lepszej skuteczności.
    Po drugie gra lepiej i jest lepiej wykonana.
    Po trzecie nie usłyszy Pan żadnej straty na szybkości i precyzji basu, bo obydwie grają równie szybko, ta gra po prosty niższym basem.
    Po czwarte są tu dodatkwo pręty zabezpieczajęce.
    Chcieliśmy zrobić pozytywną niespodziankę, ale widzę, że nie zostało to docenione...
    Mamy zrobić wymianę ?
    Pozdrawiam serdecznie"
    Co o tym myslicie, zostawic czy wymieniac??
  • Poziom 35  
    W calym tym wywodzie brakuje zwrotu - w closed sie nam skonczyly ;)
    No co sprzedaje ci typowa gadke handlowca , rob jask uwazasz jak ci pasuje jak gra to zostaw jak nie to niech przysle inna oczywiscie na swoj koszt w obie strony czyli pewnie z 60zł a jezeli nie che tego robic a tobie odpowiada jak gra to niech ci zrekompensuje ze dostales cos czego nie chciales , on doskonaler wiec ze jak bedzie mial pokryc koszty dwoch wysylek to straci wiec to on ma isc na kompromis nie ty , to ty jestes klientem ktory wymaga i stawia warunki ,
  • Poziom 13  
    Napisalem juz do goscia, ze chce zamknieta.
  • Poziom 30  
    Jeżeli masz troche więcej miejsca w bagaju to ta szczelinowa bedzie lepsza. Przynajmniej ja tak to widzę. A na sprzedawce nie byłbym zły, bo dzieki jego inwencji masz mozliwosc potestowania basu w róznych aplikacjach, co jest bardzo cennym doświadczeniem. A rzeczywiscie miał rację bo br szczelinowy jest zdecydowanie droższą skrzynią od closeda, jak również bardziej pracochłonną do złożenia.
    Ja bym zamówił u kogoś skrzynie zamkniętą w przyszłosci jak tak bardzo bedzie ci na niej zależalo, ale z czasem basu moze zacząc brakować i wtedy zostanie albo wejscie w bass reflex albo mocniejszy głosnik. Tak więc skrzynie już miałbyś taką która, wyciąga więcej z głosnika.
  • Poziom 13  
    To ja juz nic nie wiem, chyba jednak wychodzi na to kto co lubi, chodzi mi o dynamiczny bas. Moze zapytam inaczej czy ta skrzynia zagra dynamicznie??
  • Poziom 35  
    A nie mozesz podlaczyc i posluchac ??
  • Poziom 13  
    nie moge bo nie mam jeszcz calego sprzetu. Ale juz zostane przy tej skrzyni, bo na jednoznaczna odpowiedz nie moge liczyc.
  • Poziom 35  
    Jednoznaczna odpowiedz mozesz udzielic tylko ty nam a nie odwrotnie bo to ma ciebie zadowolic grajac pod twoim radiem wzmakiem i w twoim samochodzie daltego w CA raczej nie ma jednoznacznych odpowiedzi