Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Opel Corsa A 1.2i 8V Brak iskry

10 Sie 2010 21:40 4547 11
  • Poziom 13  
    Witam mam problem z ojca samochodem Opel Corsa A 1.2i 8V 1993 rok. Wczoraj gdy wracał z pracy nagle samochód zgasł, i już nie chciał odpalić. Dzisiaj zajrzałem pod maskę, i zrobiłem następujące rzeczy. Sprawdziłem wszystkie bezpieczniki, sprawdziłem czy dochodzi napięcie do cewki po przekręceniu zapłonu, dochodzi, wyczyściłem wszystkie styki we wtyczkach które dochodzą do aparatu zapłonowego, i cewki, przeczyściłem kopułkę oraz palec rozdzielacza,przeczyściłem świece, podmieniłem cewkę na nową, wyciągnąłem, i włożyłem wtyczki do sterownika, bo już myślałem, że tam nie łączą, pompa paliwa działa,bo paliwo podaje, i iskry nie ma. Kable WN, świece, kopułka oraz palec rozdzielacza wymieniane były dwa miesiące temu. Może ktoś z was panowie miał podobna sytuację, i wie co jest uszkodzone.
  • Pomocny post
    Poziom 27  
    wyglada na cewke
  • Poziom 13  
    Też tak myślałem ale wstawiłem nową, i jest to samo.
  • Pomocny post
    Poziom 10  
    Witam, Z tym brakiem iskry może być również uszkodzona cewka w srodku aparatu badz moduł zplonowy-zalezy jaki jest aparat.

Dodano po 5 [minuty]:

Ale pierw zalecam wymienic moduł- tylko nie chiński.
  • Pomocny post
    Poziom 39  
    Coś tam chyba dostarcza impulsów? Bo nie wiem, czy jest czujnik Halla, platynki?
  • Pomocny post
    Poziom 39  
    W zależności od typu silnika hall lub magnetoindukcyjny.
  • Pomocny post
    Poziom 28  
    nie czytacie a już doradzacie pisze że cewkę dał nową a dwoje mu doradza podmiane cewki przeczytac pomyślec .
    czujnik hala na wale do sprawdzenia jest sygnał ok sygnał na moduł jest ecu ok z modułu sygnał na cewke jest moduł ok itd. oczywiście masy i zasilanie pierwsze do kontroli i jeszcze sygnał z rozusznika jest tu brany pod uwage z schematu

Popraw pisownię, p. 8.2, inaczej post trafi do kosza,
    widziałeś aparat zapłonowy w tym silniku?
  • Pomocny post
    Poziom 10  
    Jak odkrecisz kopułke - powinna być duża czarna, w środku na wałku bedzie cewka a prostopadle do niej przykręcony czarny moduł na 2 sruby i od niego pierw bym zaczął. Mogła rowniez spasc otulina z kabli przy module i robi zwarcie.

Dodano po 4 [minuty]:

hmm... czy doradzam ? podsuwam sugestie Kolego bo w tam tygodniu miałem podobną usterke i był moduł. A tak wogóle to pracuje w tej samym zawodzie co Ty.
  • Pomocny post
    Poziom 31  
    czy palec rozdzielacza w ogóle się obraca?
  • Poziom 13  
    Dzięki panowie za podpowiedzi, jutro sprawdzę czujnik halla w aparacie, czy podaje impulsy, a moduł tak mi się wydaje jest pod cewką zapłonową taka kostka z czterema pinami. Jak się z tym uporam to dam znać co było.

Dodano po 56 [sekundy]:

Tak obraca się.