Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

TESTER DO MONITORA

dgajew 25 Sty 2003 21:46 9061 29
  • Czy ktoś ma w miarę prosty schemat testera, który zastąpi komputer
    przy naprawianiu monitora?
    Chodzi o "wybudzenie" monitora ze stanu stand-by;
    dobrze by było żeby rysował coś na ekranie,np kilka orientacyjnych linii

a z innej beczki...czym można zastąpić tranzystor kluczujący trafo
    o nazwie C 3893A...
    trudno mi znaleść jego notę...

Fajne! Ranking DIY
    Potrafisz napisać podobny artykuł? Wyślij do mnie a otrzymasz kartę SD 64GB.
    mgim
    Poziom 29  
    2SC3307;2SC3992.
    A tester - wpisz w wyszukiwarkę jest tego sporo.
    dgajew
    Poziom 18  
    może jestem nieporadny :? ale trudno jest mi znależć coś sensownego...
    jak by ktoś miał jakiś link...
    coś chyba ostatnio było w takiej gazecie HOBBY elektonika, a może w innej...
    jakiekolwiek wskazówki dla raczkującego :wink: mile widziane
    c2h5oh
    Moderator
    Cześć !
    Masz tu fajny tester monitorów na PIC-u. W ZIP-ie masz schemat . HEX-a i link do strony autora . Tester wykonasz w godzinę. Jest bardzo prosty.
    aceton
    Poziom 26  
    to sa praktycznie takie same testery tylko jeden nie ma wyswietlacza
    dgajew
    Poziom 18  
    super
    widzę, że nie tylko ja tego szukałem...
    nie programowałem jeszcze PIC-ów, ale ponoć w życiu trzeba
    spróbować wszystkiego :idea:
    transu
    Poziom 18  
    jesli bedziesz chcial ten programator zrobic taniej niz na schemacie to zamiast PIC16F84-10 wstaw PIC16F-04
    wada: brak rozdzielczosci 1024x768 nie wyciąga tak wysoko. ja na tym zaoszczędziłem 50 zł
    c2h5oh
    Moderator
    Cześć !

transu napisał:
    jesli bedziesz chcial ten programator zrobic taniej niz na schemacie to zamiast PIC16F84-10 wstaw PIC16F-04
    wada: brak rozdzielczosci 1024x768 nie wyciąga tak wysoko. ja na tym zaoszczędziłem 50 zł

PIC16F84A-10 na wolumenie kosztuje 9 zł. O układzie PIC16F-04 nie słyszałem , ale są PIC16F84A-04. Może o ten układ Ci chodziło.
    transu
    Poziom 18  
    to macie dobrze ze mozecie kupic tak tanio . ja w szczecinie poszedlem do sklepu i pani za PIC16F84-10
    zawolala mi 65-70 zloty i toi jeszcze na zamowienie. a za PIC 16F84-04 dalem 15 zl.
    wiem ze w szczecinie jest nedza ale ze az taka to niewiedzialem !!!
    fachman
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Właśnie wykonałem taki tester z wyświetlaczem i mam pytanko: czy ktoś programował 16F84A-04 na Willemie? bo jakoś mi nie idzie, i wogóle, zapisywać go plikiem .bin czy .hex? bo mam write error i klapa. A za -04 dałem 20zł, zgroza!!!
    zorbek
    Poziom 30  
    a kto mi Pica zaprogramowanego sprzeda??
    fachman
    Podeślij czystego do ci zaprogramuję. Już opanowałem PICe.
    zorbek
    Poziom 30  
    na jaki adres wysłaś ci czystego Pica??:)
    fachman
    Adres wysyłam na PW, zrobiłem ten tester więc mogę od razu sprawdzić czy zadziała, bo mam pod niego podstawkę w testerze.
    Robertb
    Poziom 13  
    ja też wykonałem ten tester ale wyświetlacz wyświetla cały czas 8 i nic sie nie zmienia a obrazy testowe są przesunięte w prawo jakieś 2 cm ( monitor ok) sprawdzałem na kilku , co może być przyczyną tych problemów?
    fachman
    Wszystkich którzy prosili mnie o zaprogramowanie informuję, że mogę w tej chwili kupić nowe PICe po 24zł/ szt i wysłać zaprogramowany i sprawdzony. Dojdzie kilka zł kosztów wysyłki i zapłacicie u listonosza.
    mgim
    Poziom 29  
    A czy płytkę sam robiłeś czy można już gdzieś ją kupić ???.
    fachman
    Płytkę robiłem sam a największy problem przy zapuszczeniu serii do druk pod wyśwoetlacz, bo jest kilka typoszeregów i trzeba nastawić się na jeden konkretny typ.

Pozostały mi jeszcze dwie kości, jak ktoś reflektuje niech poda swoje namiary na priv, mogę zpisać zarówno programem Tester VGA jak również Tester PAL do wyboru, opis obu tych pożytecznych testerów znajduje się w necie na tej samej stronce.
    sertk
    Poziom 13  
    Witam!
    Mam pytanie do Kolegów, którzy wykonali i uruchomili tester z wyświetlaczem z PIC16F84A-04.
    Jaki kwarc należy zastosować i jakim wsadem programować procek? Czy dla układu PIC16F84A-04 kwarc 12MHz nie bedzie za szybki i nie trzeba nic zmieniać w programie? Nie jestem biegły w tej dziedzinie i proszę o wyrozumiałość.
    Pozdrawiam!
    Lukalago
    Poziom 26  
    Tak pisze autor programu na PICA- do testera VGA:

Fuses:

WDT- disable

osc- HS (High Speed)

-----------------------
    Best regards,
    AlexM
    fachman
    Nie wszystkie egzemplarze -04 chodzą na 12MHz. Na 6 układów które programowałem kolegom trafiły się 2 które nie poszły. Tylko że ja mam wykonany taki tester i mogłem od razu sprawdzić czy chodzi, bo polecić mogę jedynie -10 jako pewniaka, ale jest dużo droższy a faktyczne ceny są dużo wyższe, te w ofertach to zmyłka, już poznałem całą prawdę.
    aceton
    Poziom 26  
    W TME kosztuje PIC16F84-10/P CPU FLASHEPRO 4IRQ 13I/O DIP18 | INFO 1 szt./m
    Ilość: 1+ Cena: 24.90 zł | Ilość: 5+ Cena: 21.90 zł | Ilość: 10+ Cena: 18.90 zł

a wersja 20MHz

PIC16F84A-20/P CPU FLASHEPROM 4IRQ 13I/O DIP1 | INFO 1 szt./m
    Ilość: 1+ Cena: 17.90 zł | Ilość: 5+ Cena: 15.90 zł | Ilość: 10+ Cena: 14.90 zł
    Ilość: 50+ Cena: 14.40 zł

tak czytalem pare postow i gdzies sie przewinielo ze kosztuje 90 zl !!!!!!
    fachman
    W TME niestety nie mają tego w magazynie, najtaniej można w sklepach internetowych kupić "realnie" czyli fizycznie jest na stanie za 24zł brutto najtańszą wersję, no i 12zł przesyłka. Sam szukam dobrej oferty, nawet za wyluty.
    Lukalago
    Poziom 26  
    Mi udalo sie zrobic 3 sztuki na 16F84-4 i wyswietla wszytkie tryby. jakis fart czy co... :)
    pijany
    Poziom 12  
    mam pytanie czy zbudowanie przez poczatkujacego elektronika tego testera nie jest za trudne ??
    Lukalago
    Poziom 26  
    żaden problem, tylko procesorek musisz komus dac do zaprogramowania.
    pijany
    Poziom 12  
    czyli dam rade ;) mam nadzieje ze zadział =) z tego opisu zbytnio sie nie doczytałem brak znajomosci ruskiego moze ma ktos to po pl lub angielsku ??