Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

polar ptl 1000 paląca się kontrolka serwis

wolanskip 10 Sie 2010 23:03 5833 10
  • #1 10 Sie 2010 23:03
    wolanskip
    Poziom 1  

Witam wszystkich,
    Mam problem z pralką polar ptl 1000. Często podczas prania zapala się kontrolka serwisu. Nigdzie nie potrafiłem znaleźć listy kodów błędu dla tej pralki. Może ktoś z Państwa mógłby mi rozszyfrować ten błąd? Byłbym za to bardzo wdzięczny.
    Zdjęcie palących się kontrolek jest umieszczone na zdj poniżej.

Za wszelką pomoc z góry dziękuję.
    P.

polar ptl 1000 paląca się kontrolka serwis

0 10
  • #2 04 Lis 2012 21:18
    matt44b
    Poziom 9  

Witam,
    Mam identyczny problem. Świecą dokładnie te same diody. Najpierw zdarzało się to co jakiś czas. Teraz nie da się uruchomić żadnego programu. Zakręci bębnem, potem słychać pompę i koniec. Zapalają się właśnie te diody. Jak odczytywać te kody błędów?

4
  • #4 04 Lis 2012 21:56
    matt44b
    Poziom 9  

No było, ale jak miałem to znaleźć skoro dotyczy innej pralki ?
    Czyli jutro zaczynam od sprawdzenia grzałki.

0
  • #5 04 Lis 2012 22:07
    wioletta92
    Poziom 17  

Jakby coś to mam sprawną całą elektronikę do tej pralki, silnik i w zasadzie wszystko oprócz zespołu piorącego. Łożyska wysiadły.

0
  • #6 19 Maj 2013 01:04
    matt44b
    Poziom 9  

Minęło sporo czasu a pralka działa jak na razie dobrze, pomijając fakt, że czasami potrafi wywalić właśnie taki dziwny błąd. Wszystko mija jeśli zostawi się ją odłączoną od prądu na kilka godzin. Nadal nie wiem co jest przyczyną.

0
  • #7 19 Maj 2013 16:17
    Trull
    Poziom 28  

Najczęstszą przyczyną jest gubienie styku na wtyczce silnik-wiązka.

0
  • #8 19 Maj 2013 22:51
    matt44b
    Poziom 9  

No to jest jakiś trop, nie sprawdzałem. Czy może to być związane z zawilgoceniem tej wtyczki? Bo zauważyłem, że szybciej dochodzi do siebie jak się zostawi otwarty i pusty bęben niż jak zostanie w niej pranie. Ostatnio zrobiła tak kilka razy już podczas prania a nie na początku programu. Zawsze po nocy z otwartym, pustym bębnem, rano było już wszystko ok.

0
  • #9 20 Maj 2013 07:47
    Stefciu_B
    Specjalista AGD

matt44b napisał:
    Czy może to być związane z zawilgoceniem tej wtyczki?

Jest to możliwe
    matt44b napisał:
    Bo zauważyłem, że szybciej dochodzi do siebie jak się zostawi otwarty i pusty bęben niż jak zostanie w niej pranie.

Sprawdź czy nie masz przypadkiem wycieku spod pralki
    matt44b napisał:
    Zawsze po nocy z otwartym, pustym bębnem, rano było już wszystko ok.

Wietrzenie bębna pralki nie ma nic wspólnego z zawilgoceniem kostki silnika.

0
  • #10 20 Maj 2013 22:03
    matt44b
    Poziom 9  

Jeśli możliwe jest zawilgocenie wtyczki, to chyba oczywiste, że szybciej dojdzie do siebie przy otwartym bębnie niż kiedy pralka będzie szczelnie zamknięta... (jeśli wilgoć dostaje się tam z bębna)
    Postaram się sprawdzić w następny weekend i dam znać, czy to nie ta wtyczka.
    Wycieków spod pralki nie ma.

0
  • #11 20 Maj 2013 22:17
    movzx
    Poziom 39  

matt44b napisał:
    Jeśli możliwe jest zawilgocenie wtyczki, to chyba oczywiste, że szybciej dojdzie do siebie przy otwartym bębnie niż kiedy pralka będzie szczelnie zamknięta... (jeśli wilgoć dostaje się tam z bębna)
    Może się dostawać jeśli masz wyciek, natomiast wietrzenie już niewiele pomoże - ale nie ma co filozofować, trzeba wykonać oględziny :)

0