Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dodatkowy kanał w alarmie TYTAN 300 (bagażnik)

10 Sie 2010 23:53 4256 3
  • Poziom 12  
    Witam

Posiadam w Hondzie alarm Tytan 300..., na pilocie mam opcję otwierania bagażnika którą chcę wykorzystać.
    Dobrałem się do centralki alarmowej i z wtyczki wychodzi 5 lub 6 szt luźnych przewodów nie podłączonych do niczego, sprawdzałem miernikiem i znalazłem napięcie stałe 12V, drugie napięcie jakie znalazłem to 5V z kawałkiem, to drugie niższe napięcie pojawia się po naciśnięciu i przytrzymaniu ok 2s przycisku otwierania bagażnika, tak więc myślę że jest to właśnie to czego szukałem (czyli pin nr 16).

Wiadomo że siłownika pod 5V nie podłączę..., czy potrzeba jakiś przekaźnik? jeśli tak to jaki dokładnie i jak podłączyć? prąd na siłownik ma być podawany przez chwilę a nie na stałe.
    Czy praca przekaźnika ma być nieco podobna jak w tyrystorach? że małym napięciem ma być uruchamiane napięcie 12V oraz duży prąd?

prosił bym o wyrozumiałość ponieważ elektronikiem nie jestem

Dodano:

Zapoznałem się już z zasadą działania przekaźnika i jest ona taka jak się domyślałem,

pozostaje tylko jeszcze problem jak podłączyć 5 styków w przekaźniku..., i czy mogę sobie wziąć prąd nawet prosto z aku. ->do przekaźnika-> do siłownika, i czy po zniknięciu 5V z centralki przekaźnik rozłączy mi prąd z aku. działający na siłownik...
  • Relpol przekaźniki
  • Pomocny post
    Poziom 14  
    Jaki masz ten alarm DS300R czyli bezpilotówka czy DS300P czyli alarm pilotowy? W alarmie DS300P funkcja kanału dodatkowego jest realizowana przez pin chyba 20, w każdym razie kabel fioletowy na którym pojawia się masa w standardzie na 2 sekundy po naciśnięciu przycisku na pilocie.
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 12  
    djpietrekbest napisał:
    Jaki masz ten alarm DS300R czyli bezpilotówka czy DS300P czyli alarm pilotowy? W alarmie DS300P funkcja kanału dodatkowego jest realizowana przez pin chyba 20, w każdym razie kabel fioletowy na którym pojawia się masa w standardzie na 2 sekundy po naciśnięciu przycisku na pilocie.

Nie pamiętam dokładnej nazwy ale to alarm z pilotem, tak jak wyżej pisałem znalazłem kabel na którym pojawia się napięcie po przytrzymaniu guzika na pilocie od dodatkowego kanału. Kupie przekaźnik i myślę że nie będzie z tym problemu, na PW jakiś kolega z tego forum dopowiedział conieco o przekaźniku.

Dam znać jak złożę, póki co wybywam do Holandii.

PZDR
  • Poziom 12  
    Otwieranie zrobione!

Niestety na kablu biało-żółtym (PIN 16) nie pojawiał się żaden sygnał po przytrzymaniu przycisku na pilocie. Podłączyłem się do fioletowego (PIN 20) i działa! a dziwne to jest bo przecież ten PIN powinien służyć do sygnału dla domykania szyb (chciałem w niedalekiej przyszłości zrobić domykanie:/).

Model alarmu to: TYTAN DS300-PR0U-1401

Do podłączenia wykorzystałem uniwersalny przekaźnik zakupiony w sklepie elektronicznym (cena 6 zł).
    Podłączyłem się do przekaźnika w następujący sposób:

(sterowanie masą)

85 - kabel dodatkowego kanału z alarmu (u mnie akurat fioletowy kabel od domykania szyb)
    80 - masa (ja przykręciłem do blachy koło bezpieczników, była tam już wzięta inna masa)
    86 - plus z akumulatora, plus do siłownika (czyli razem 2 kable do tego styku)
    87/87a - masa do siłownika (jeden styk zostaje wolny)

W przypadku sterowania masą konieczne było przeciągnięcie kabli + i - do bagażnika.
    Wszystko pięknie działa.

Wykorzystane elementy:

W trakcie podłączania:

No i krótki film jak to działa:

Link