Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zalany K750i uszkodzone ścieżki złącza FastPort

11 Sie 2010 04:03 2700 3
  • Poziom 9  
    Witam. Nowy tu jestem i proszę o fachową poradę. Zakupiłem okazyjnie SE K750i prawie w pełni działający. Po bliższym zerknięciu na telefon zauważyłem zielonkawo-brunatne ślady na złączu ładowarki. Po delikatnym oczyszczeniu nalotu podłączyłem drania pod ładowarkę w domu i NIC. Zajrzałem do środka i wielce się zdziwiłem. Telefon był zalany. Dopiero po złożeniu zauważyłem, że tylko lewy klawisz funkcyjny jest podświetlony. Reszta wraz z podświetleniem spustu aparatu była ciemna. Na forum znalazłem info, że update softu pomoże, ale podłączenie do kabla usb nie dało żadnej reakcji (urz. usb nie rozpoznano...). Zamówiłem na ebay-u złącze i w trakcie rozbierania na elementy pierwsze zobaczyłem żniwo zniszczeń (nie tak straszne). dioda prawego klawisza nie istniała, dużo zielonego na keypadzie, a złącze kontaktowe na płytce głównej wsuwające się w gniazdo Fast Port ma "zjedzone" przez korozję ścieżki: 1 od ładowania po lewej stronie patrząc od spodu telefonu, 2 i 3 ścieżka w części istniejące, i ostatnia po prawej praktycznie bark. Aż dziw, że tel normalnie funkcjonuje. Moje główne clue dotyczy naprawy uszkodzonych ścieżek na płytce kontaktujących się z łączem Fast Port, gdyż pad pod klawisze już jest w drodze do mnie. Nie chcę za bardzo ingerować lutownicą 60W z grotem niczym słup telegraficzny w wnętrzności chorego s-e. Czy ktoś może polecić mi jak najtańszą i jak najmniej inwazyjną metodę naprawy/regeneracji ścieżków? Kleje, pasty przewodzące, igły, nici i taśmy klejące? Zastanawiam się nad klejem na bazie Ag do naprawy ogrzewalnicy tylnego wyziernika samochodowego (podobno draństwo drogie, a zakładu napraw tylnego ogrzewania szyb nie za bardzo mi się opłaci prowadzić, gdyż miejsce w którym zamieszkuję jest klimatycznie dużo łagodniejsze zimową porą)
    PS: opis pinów:
    1. Vbus ---->5V z portu USB (średnio zjedzony)
    2. SP_REF ---->masa sygnału audio/antena radiowa
    3. Mic+/AUXIN_L --->mikrofon
    4. Mic-/AUXIN_R --->mikrofon
    5. DFMS/SP_L -------->wyjście słuchawkowe lewe
    6. DTMS/SP_R -------->wyjście słuchawkowe prawe
    7. VIDEO/STB
    8. VPPFLASH ----->informuje czy do telefonu został podłaczony zestaw HF
    9. GND ---->masa
    10. CTMS/D+ --->USB (średni nadgryziony)
    11. CFMS/D- --->USB (mocno zbrakowany)
    12. DCIO --->zasilanie z ładowarki (brak)

i ilustracje:
    Zalany K750i uszkodzone ścieżki złącza FastPort Zalany K750i uszkodzone ścieżki złącza FastPort

lub też:
    https://obrazki.elektroda.pl/82_1281492019.jpg
    https://obrazki.elektroda.pl/65_1281492019.jpg

Wszystkim bardzo gorąco dziękuję.
    Karol
  • Poziom 9  
    Dziś zakupiłem Conductive Silver Paint i pobawie się w artystę elektromalarza :) Ciekawe co zmaluję.
  • Poziom 9  
    Blada jasna ciasna. Pomalowałem z iście zegarmistrzowską precyzją warstewkę srebra na styki, ale to nic nie dało. Telefon dalej nie ma ochoty komunikować się i pozostaje bierny na traktowanie elektrycznością. Baterię ładuję w innym telefoniku. Pad pod klawaiaturę zakupiłem i wielce się zdziwiłem. Kolo pisał o używalnościo - oryginalnościo - testowości, a otrzymałem albo prawie oryginał wykonany za 3,5 centa przez 4-letnią chineczkę, za którą stoi strażnik fabryczny z kałachem, albo zamiennik od serii W, chociaż w to wątpię, gdyż najbardziej zbliżonym wg mnie jest w810, a tu w plytce nie ma dziurki pod joya, a i uklad gniazdek i ich przesunięcie pozostaje inne. Wiem bo próbowałem zabawić się w doktorka i stworzyć coś na modłę K810i lub W750i (choć ten model już ktoś popełnił). W każdym razie podświetlenie jest koloru bursztunu polanego ekskrementami z tablicy pamiątkowej na Krakowskim, a diódka podświetlająca przycisk spustu aparatu przejawia brak działania. Pan sprzedający zaproponował wymiankę lub zwrocik kasiorki, na co zaproponowałem podmiankę na bialutką w pełni działającą używeczkę od oryginalnego K750. Co dalej? Pażywiom, uwidim.
  • Poziom 8  
    Proponuję moczenie płyty głównej w spirytusie 90%+ lub (najlepiej) w alkoholu izopropylowym ,nie wspominając o wanience ultradźwiękowej.Rozbierz telefon w części 1-wsze i samą płytę włóż do jakiegoś pojemnika ,z którymś z w/w środków ,co jakiś czas pomieszaj ,aby płyn dostał się do każdej dziurki/zakamarków.Mocz przez 24h i potem wysusz w temp .pokojowej również przez 24h.

@edit:

Jak już wymoczysz to przeczyść szczoteczką do zębów ,najlepiej nieużywaną. :D