Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Panasonic kalibracja paneli operatorskich

piotr_krak 11 Sie 2010 08:27 1800 4
  • #1 11 Sie 2010 08:27
    piotr_krak
    Poziom 25  

Czy jest jakaś kombinacja klawiszy wprowadzająca w tryb kalibracji panelu rezystancyjnego dotykowego w modelach Panasonic np DP-3510?

Panasonic kalibracja paneli operatorskich Panasonic kalibracja paneli operatorskich

Z tego co wywnioskowałem panel powinien dawać odznaki życia zawsze :). Wystarczy dobrze przeczyścić, sprawdzić taśmę, pomierzyć wyjścia.

Nadal mam pytanie odnośnie kalibracji czy jest dostępny tryb kalibracji panela?
    Ricoh taki tryb posiada wiec czy podobnie jest w Panasonicu?

Wyprowadzenia z ekranu panela są przyklejone do taśmy 4-żyłowej, czy ktoś mi powie czym taka taśma jest przyklejona do ekranu?

0 4
  • Pomocny post
    #2 13 Sie 2010 14:04
    BIUROTECH KROSNO
    Poziom 12  

Przy włączonej kopiarce wciskasz równocześnie przyciski Energy Saver i Function. Trzymając je cały czas wciśnięte, wyłączasz kopiarkę wyłącznikiem z lewej strony i po paru sekundach włączasz ponownie. Cały czas trzymasz wciśnięte przyciski. Na panelu w górnym lewym rogu pojawi się krzyżyk. Puszczasz przyciski i długopisem "wciskasz" środek krzyżyka. Następnie krzyżyk pojawia się w dolnym prawym rogu, znowu naciskasz go długopisem a później na środku panelu. Po naciśnięciu tego na środku, panel automatycznie wraca do normalnej pracy. Tasiemka nie jest niczym klejona (prawdopodobnie jest zgrzewana) a stanowi przedłużenie ścieżek elektrycznych panelu.
    P.S.
    A jak jest procedura w Ricohah?

0
  • #3 13 Sie 2010 15:54
    piotr_krak
    Poziom 25  

Właśnie tego szukałem :)

Jeśli chodzi o Ricoh : zapewne znasz wejście w serwis: przycisk1 + kod(3cyfry) + przycisk2(przez 3s)

W opcje kalibracji panela podobnie : przycisk1 + kod(1993) + przycisk2 (wciskasz 5 razy)

Właśnie ta tasiemka mi nie łączy dokładnie jedna ścieżka ciekawe czy można przylutować ją do ekranu ;).

0
  • #4 13 Sie 2010 17:01
    BIUROTECH KROSNO
    Poziom 12  

Generalnie z Panasonicami mam do czynienia ponad 10 lat, ale nigdy nie zgłebiałem tematu tej tasiemki a szczególnie opcji jej lutowania. Są spece co mają lutownice na gorące powietrze do lutowania wrażliwych układów. Radzę takiego poszukać, zwykłe lutowanie może czasami coś tu uszkodzić. Za Ricoha serdeczne dzięki. Pozdrawiam

0
  • #5 20 Lip 2011 08:22
    piotr_krak
    Poziom 25  

Temat wyczerpany do zamknięcia

0