Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problem z inwalidzkim skuterem elektrycznym.

11 Sie 2010 11:07 3044 2
 • Poziom 13  
  Witam
  Posiadam skuter elektryczny inwalidzki Mercurius firmy Rehapola. W skuterze ponownie zaczęły zawieszać się szczotki na silniku elektrycznym. Napisałem ponownie, bo już raz, w lutym br., szczotki były wymieniane w serwisie firmy i zapewniano mnie, że już na pewno takowa usterka nie wystąpi. Dzisiaj dzwoniłem do serwisu i tam już chciano wysyłać kuriera po skuter, ale ja nie chcę znowu wysyłać, bo wiem, że prawdopodobnie zrobią to samo co poprzednio, a mianowicie wymienią szczotki, a pewnie wina tkwi w konstrukcji silnika i tu zwracam się z pytaniem, co może być przyczyną zawieszania się szczotek?
  Jeśli temat zamieściłem w niewłaściwym dziale to proszę o przeniesienie.
 • Poziom 17  
  Powodem zawieszenia się szczotek jest ich nadmierne zużycie .Jeśli posiada pan wiertarkę tam również są szczotki które pracują na większych obrotach i również się zużywają tylko częściej niż w pana przypadku dlatego ze wiertarka działa na wyższych obrotach niż pana wózek .Powodem tego jest nie stykanie się szczotek z wirnikiem dzięki czemu nie mogą one pracować bo brak styku miedzy nimi a wirnikiem co oznacza brak prądu a bez zasilania pana wózek nie poruszy się . Mam nadzieje ze wyjaśniłem jasno i klarownie jak tylko potrafiłem.Sam mam sąsiada na wózku lecz nie elektrycznym a wyczynowym taki sobie sam wybrał połowę zapłacił fundusz z czego się bidak cieszy bo ma kilka groszy renty i znoszę go z 2 pietra w bloku przed klatkę prawie co dzień .Jeśli ma pan władzę w rękach to polecam taki wózek natomiast gdy jest pan sparaliżowany w 70% to bardzo mi przykro proponuję oddać do serwisu .Trochę wiary w siebie -POZDRAWIAM.
 • Admin DIY, Automatyka
  Dobrze było znaleść kogoś, kto wykręciłby te szczotki i sprawdził ich stan. Może się okazać, że wcale nie kwalifikują się do wymiany a np są zbyt ciasne...

  ZDROWIA!