Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Problem z inwalidzkim skuterem elektrycznym.

Bejziczek 11 Aug 2010 11:07 3359 2
 • #1
  Bejziczek
  Level 13  
  Witam
  Posiadam skuter elektryczny inwalidzki Mercurius firmy Rehapola. W skuterze ponownie zaczęły zawieszać się szczotki na silniku elektrycznym. Napisałem ponownie, bo już raz, w lutym br., szczotki były wymieniane w serwisie firmy i zapewniano mnie, że już na pewno takowa usterka nie wystąpi. Dzisiaj dzwoniłem do serwisu i tam już chciano wysyłać kuriera po skuter, ale ja nie chcę znowu wysyłać, bo wiem, że prawdopodobnie zrobią to samo co poprzednio, a mianowicie wymienią szczotki, a pewnie wina tkwi w konstrukcji silnika i tu zwracam się z pytaniem, co może być przyczyną zawieszania się szczotek?
  Jeśli temat zamieściłem w niewłaściwym dziale to proszę o przeniesienie.
 • #2
  niuniu7
  Level 17  
  Powodem zawieszenia się szczotek jest ich nadmierne zużycie .Jeśli posiada pan wiertarkę tam również są szczotki które pracują na większych obrotach i również się zużywają tylko częściej niż w pana przypadku dlatego ze wiertarka działa na wyższych obrotach niż pana wózek .Powodem tego jest nie stykanie się szczotek z wirnikiem dzięki czemu nie mogą one pracować bo brak styku miedzy nimi a wirnikiem co oznacza brak prądu a bez zasilania pana wózek nie poruszy się . Mam nadzieje ze wyjaśniłem jasno i klarownie jak tylko potrafiłem.Sam mam sąsiada na wózku lecz nie elektrycznym a wyczynowym taki sobie sam wybrał połowę zapłacił fundusz z czego się bidak cieszy bo ma kilka groszy renty i znoszę go z 2 pietra w bloku przed klatkę prawie co dzień .Jeśli ma pan władzę w rękach to polecam taki wózek natomiast gdy jest pan sparaliżowany w 70% to bardzo mi przykro proponuję oddać do serwisu .Trochę wiary w siebie -POZDRAWIAM.
 • #3
  bestler
  Admin of DIY, Automation
  Dobrze było znaleść kogoś, kto wykręciłby te szczotki i sprawdził ich stan. Może się okazać, że wcale nie kwalifikują się do wymiany a np są zbyt ciasne...

  ZDROWIA!