Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

SE P1i - dziwne znaki przy pisaniu SMS na klawiaturze

11 Sie 2010 11:18 2564 1
  • Poziom 13  
    Witam kolegów mam takie o to pytanie czy ktoś miał jakieś doświadczenia z tym modelem odnośnie klawiatury , juz pisze o co chodzi , telefon po zmianie oprogramowania która poszła bez błędów , normalnie działa problem zrobił się z klawiaturą (ekranowa jest OK) natomiast klawiatura QWERTY pod wyświetlaczem przy pisaniu smsów zamiast znaczków takich jak na klawiszach są jakieś greckie albo rosyjskie i za nic nie mogę tego zmienić. Nie ważne jak jest ustawione w opcjach czy jezyk polski czy angielski znaczki wyskakuja takie dziwne gdzie na klawiaturze ekranowej jest wszystko OK.
    Probowałem zmieniać full oprogramowanie za pomocą Setool , zeusa ,X++ różne wersje oprogramowania z rużnymi kustomizacjami wgrywałęm WORLD1 , WORLD2 , GENERIC_SE nawet jakieś z innych regionów , nic nie daje kompletnie nic sie nie zmienia odnośnie pisania sms dalej dziwne znaczki .

Myślałem ze może GDFS uwalony ok zrobiłem setoolem Recovery wgrałem:
    GDFS: DB2001_P1_GDFS_IN_SSW_FORMAT.ssw
    Erom: pda_ccpu_convert_red53_BROWN_CID49_DB2001.software
    FLASH: P1i_MR3_WORLD1__R9K009_R1D_R6G04_R6G02
    i nic dalej to samo Sad

Zaktualizowałem soft przez Zeus-a i tez to samo , sprawdzałem również solucje z podmianą pliku systemowego kbfepkeysqwerty.r27 i też bez efektu.

Telefon był na 100% sprawny przed wymianą oprogramowania klawiatura działała poprawnie Sad niestety nie mam backupa oryginalnego GDFS bo wgrywałem soft zeusem.

Ma może ktoś jakiś pomysł jak mu przywrócić poprawną klawiature QWERTY a nie rosyjskie znaczki ???
  • Poziom 9  
    Witam
    Miałem niedawno to samo lecz udało mi się rozwiązać ten problem :) A więc podzielę się
    1. Potrzebujemy plik: P1A_Zebra_R8_CCPU_GDFS_QWERTY_keyboard_settings.gdfs
    (niestety nie można go nigdzie pobrać ponieważ trzeba mieć dostęp do pewnych stron)
    Dlatego musimy go stworzyć:
    1) otwieramy notatnik i wpisujemy: gdfswrite:000206d500000000
    2) zapisujemy plik pod nazwą P1A_Zebra_R8_CCPU_GDFS_QWERTY_keyboard_settings.gdfs (przy czym pamiętajmy aby plik miał rozszerzenie .gdfs)

2. Potrzebujemy program xs++
    Najpierw w razie wypadku tworzymy kopię GDFS
    Następnie w pozycji GDFS script ładujemy nasz plik
    Czekamy aż wszystko się zrobi i cieszymy się klawiaturą QWERTY :)

Pozdrawiam
    Załączniki: