Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Centralny zamek seicento 98' kolorystyka kabli - gdzie wpiac

Atair 11 Sie 2010 11:58 4323 4
  • #1 11 Sie 2010 11:58
    Atair
    Poziom 2  

Witam

Mam seicento 98' do ktorego zainstalowalem centarlny zamek (montowany pod kasetą zamka) Zamek jest na pilota podlaczylem juz wszystkie kable wychodzace z centralki , oprocz dwoch rozowego i rozowo-czarnego (sterownie zamknij otworz w kabinie) Gdzie sie wpic z tymi kabelkami?

Pozostale podlaczenia:
    czerwony -stale 12v
    czarny - masa
    pomaranczowy- hamulec nozny
    żółty- migacze(poprzez diody prostownicze 6A do kostki dwudziestopinowej kolor błekitny i błekitno czarny)
    czarno bialy-po stacyjce +12V ( bialo pomaranczowy przy stacyjce)
    Ponizej schemat

Centralny zamek seicento 98' kolorystyka kabli - gdzie wpiac

• #2 11 Sie 2010 15:07
    jawiczka
    Poziom 27  

Musisz w pierwszej kolejności zamontować włączniki jakieś w kabinie jeden na zamknij a drugi na otwórz, ze schematu wyraźnie wynika iż są to przewody na dodatkowe włączniki.

• #3 11 Sie 2010 21:37
    Atair
    Poziom 2  

Hmm... dodatkowy włacznik w kabinie, jesli to tylko po to jest mi niepotrzebne...
    Dzis bylem w sklepie elektronicznym i sprzedawca stwierdzil(kabel rozowy i rozowo czarny) ze to chyba krancowki drzwi...
    Na razie zostawilem je nie podlaczone

Jeszcze mam dwa problemy :
    1 Jesli probuje otworzyc zamek z kluczyka to skacze kilkanascie razy skoble (moge otworzyc tylko z pilota)
    2 Mam pilota z dwoma przyciskami (taki podluzny niebieski) ,sa na nim dwa symbole otwartej zamknietej kłodki ,tylko ze gdy wciskam zamkniecie to otwiera dzrzwi i na odwrot

Jak temu zaradzic ? Za wszelkie sugestie dziekuje

• Pomocny post
    #4 11 Sie 2010 22:30
    jawiczka
    Poziom 27  

Zamień przewody niebieskie podłącz do zielonych, a zielone do niebieskich, Pan w sklepie niestety mało kumaty, z schematu wyraźnie wynika, że po podaniu masy na różowy centralny się zamknie, a na różowo czarny jak się poda masę to się otworzy, wypróbuj to rozwiejesz swoje wątpliwości, co do otwierania zamka z kluczyka to gdzieś jest jakiś błąd w montażu.

• #5 12 Sie 2010 21:27
    Atair
    Poziom 2  

Dokaladnie tak jak kolega napisal :

1 Zamiana kabli zielonych z niebieskimi(naped silniczkow) rozwiazal problem odwrotnego dzialania pilota (swoja droga byly zle kolorystycznie wyprowadzone z centralki)
    2 Trzepotanie sie skobli przy probie zamkniecie z kluczyka - przyczyna silniczek w drzwich od pasazera nie byl w stanie otworzyc zamka ze wzgledu na blokowanie sie sie mechanizmow(smarowanie i regulacja)
    3 Kable rozowy i rozowo- czarny po zetknieciu z masa otwieraja i zamykaja zamki

Bardzo dziekuje za pomoc

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME