Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Straciłem wszystkie dane - pomocy

09 Sep 2004 04:34 2039 15
 • #1
  User removed account
  User removed account  
 • #2
  pavulon
  Level 21  
  Cześć, niewiem czy pomogę Ci, ale mialem podobny problem i próbowalem najpierw Partition Magic 8.0 Ful, następnie Norton Sytrm Works - disk doctor,
  ta druga aplikacja po dllllugim sprawdzianiu odzyskala mi partycje.
 • #3
  faber
  Level 23  
  elpr wrote:
  KOLEDZY POMOCY, od czego zaczynac?????.


  no właśnie, a pisałem koledze żeby podzielić dysk przed instalacją linux'a np. Partition Magic'iem, wtedy byś tylko zainstalował linux'a w gotową partycje bez robienia instalatorem czegokolwiek na dysku.
  ehhh...
  Najszybszym rozwiazaniem teraz bedzie użycie jakiegoś softu do odzyskiwania danych ale musisz mieć drugi dysk z systemem, do tego czasu nic już nie rób z tym dyskiem, dane na 90% da się odzyskać, pewnie pozmianiana została tablica partycji bo wątpię żeby zdążył sformatować E.
 • #4
  User removed account
  User removed account  
 • #6
  User removed account
  User removed account  
 • #7
  infra
  Level 15  
  zainstaluj partition magic 8 i zobacz co on na to, u mnie kiedys sam z siebie odzyskal partycje ;). powinienies zobaczyc ta partycje z systemem i te inne ale z nieznanym systemem plikow, sproboj czy jest dostepna opcja unformat, jeżeli nie to nic nie ruszaj tum programem. sproboj zainstalowac cos do odzyskiwania danych, np Recover My Files lub EasyRecovery Professional najlepiej najnowsze wersje i (w przypadku EasyRecovery Professional) zrób format recovery w opcjach wybierz system plikow jaki byl przed utrata danych. największe prawdopodobieństwo powodzenia to minimalne dzialania (zapis nowych doanych) na dysku po utracie danych więc najlepiej bedzie jak juz ktos tu napisal ze zdobaedziesz drugi dysk na nim zainstaluj system i ten soft do odzyskiwania danych.
  a tak na marginesie czy jak zainstalowales xp na nowo to czy przy pierwszym uruchomieniu nie wyswietlal ci jakichś komunikatów? i czy sam nie próbowal odzyskac tych partycji?? ja kiedyś też zresetowałem kompa podczas zmiany rozmiaru partycji i też mi wcieło 3 partycje ale windows xp sam postanowił sie wykazać i mozolnie bo mozolnie ale odzyskal partycje.

  zycze powodzenia
 • #8
  faber
  Level 23  
  elpr wrote:
  ... teraz tak niech ktoś będzie tak miły i się zlitóje na demna pokzywdzonym i podeśle mi dobry program którym odzyskam te nieszczęsnie utracone partycje bo mi wszyskie programy tego typu wcieło z partycjami a nie zgrałem ich na płytki :cry: ,jak ktoś ma taki program nie podzuci na meila, praivta gdzie kolwiek, najlepiej pełna ver. albo ze słynnym chrupioncym ciasteczkiem........ :(


  a czy nie zapomniałeś o partycji swap ? pewnie nie było i instalator musiał potrzestawiać partycje żeby utworzyć.

  PS Poszło na PW.
 • #10
  User removed account
  User removed account  
 • #11
  tzok
  Moderator of Cars
  Złamałeś pierwszą zasadę postępowania w sytuacji utraty danych na dysku - po stwierdzeniu takiej sytuacji NIE NALEŻY NICZEGO NA DYSKU ZAPISYWAĆ a ty zacząłeś formatować, instalować, mieszać fdiskiem... jak byś od razu zapuścił EasyRecovery to na 95% byś wszystko odzyskał a tak szanse sa marne.
 • #12
  MCbx
  Level 28  
  Popróbuj OnTrack EasyRecovery (najnowszy ma boot-disk), jest też coś takiego, jak DataAdvisor. Jednak marne są szanse na odzyskanie danych, ponieważ na dysku było coś zapisywane.
 • #13
  User removed account
  User removed account  
 • #14
  Adam1961
  Level 2  
  Jeśli dysk nie był nadpisany to odzyskasz dane programem;"Ontrack easy recovery profesional" (office) lub "Recover my files"
 • #15
  tzok
  Moderator of Cars
  Niestety - w takiej sytuacji powinno się użyć innego dysku, zresztą EasyRecovery też będzie potrzebował innego dysku aby "zrzucić" na niego odzyskane pliki, po to żeby spprawdzić czy dane są mogłeś użyć dyskietki startowej z DOSem, nie musiałeś instalować Windowsa.
 • #16
  faber
  Level 23  
  a to kolega używa tego samego dysku ?! 8O
  nie wolno nic na nim zapisywać !

  to ja może wytłumacze: chodzi o to, że jeżeli coś zapiszesz (jakiś jeden sektor) w miejsce danych które próbujesz odzyskać to one nadpiszą te dane i już będzie baaaardzo trudno je odzyskać. Dlatego używa się drugiego dysku.
  Ja myśle, że nie jest tak tragicznie jeżeli piszesz, że te dane są na E czyli rozumiem, że gdzieś na dysku lokicznym partycji rozszeżonej więc gdzieś dalej, tam system nie powinien tak szybko zapisywać.