Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Polar PDT 1019 - bęben uderza w obudowę

metalMANiu 11 Sie 2010 18:14 6182 7
  • #1 11 Sie 2010 18:14
    metalMANiu
    Poziom 16  

Witam, niedawno wróciłem z wakacji no i trzeba było zrobić pranie. A że rzeczy było dużo..
    W każdym bądź razie efektem mojego "prania" jest uszkodzenie pralki - nawet przy małym obciążeniu i średnich obrotach bęben uderza w obudowę pralki (co wcześniej się nie zdarzało), czyniąc przy tym niesamowity hałas.
    Odkręciłem tylni panel i przypomniałem sobie, że nigdy nie byłem fascynatem urządzeń piorących:D Popatrzyłem, pomyślałem, czy gdzieś nie wypadła jakaś śruba mocująca. Pod uwagę wziąłem jedynie dwa miejsca, które zaznaczyłem na załączonych zdjęciach.
    Ale może przyczyna leży gdzie indziej (jeśli tak jest to pozostaje mieć nadzieję, że nie jest to trwałe uszkodzenie pralki..) ? Z góry dziękuję za pomoc, pozdrawiam maniek
    Pralka Polar PDT 1019 - bęben uderza w obudowę Pralka Polar PDT 1019 - bęben uderza w obudowę

Zapomniałem dodać.. Pralka jest marki Polar PDT 1019

0 7
  • #2 11 Sie 2010 18:28
    staszekf
    Poziom 32  

Sprawdź dokładnie amortyzatory to jest częsta usterka tych pralek OK?.Pozdrawiam.

0
  • #3 11 Sie 2010 20:14
    elektryku5
    Poziom 37  

To co zaznaczyłeś na niebiesko to blokada transportowa , pod żadnym pozorem nic tam nie wkręcaj !

Zobacz w jakim stanie są sprężyny mocujące zbiornik , mogły się uszkodzić.

0
  • #4 11 Sie 2010 21:36
    metalMANiu
    Poziom 16  

Wszystkie cztery sprężyny nie wyglądają na uszkodzone (brak 'nienaturalnych' czy nieregularnych wygięć), każda z nich wygląda jednakowo. Może to uszkodzenie silnika (takie jak po 'rozbieganiu') powoduje tę usterkę?

0
  • #5 22 Paź 2013 13:06
    metalMANiu
    Poziom 16  

Witam, postanowiłem, że odświeżę temat. Amortyzatory przedstawione na zdjęciu mają
    ułamane zaczepy i z łatwością puściły bęben. Wcześniej nie zwróciłem na to uwagi.

Zamówiłem już nowe amortyzatory tylko zastanawia mnie czy poza nimi jest jeszcze coś, co
    powinienem wymienić? Bo może ułamane zaczepy są jednym ze skutków jakieś innej usterki,
    którą też należy wyeliminować? Temat nadal aktualny, więc proszę o nie zamykanie go.
    Pozdrawiam :)

0
  • Pomocny post
    #6 22 Paź 2013 22:26
    Paw_el

Specjalista AGD

metalMANiu napisał:
    Zamówiłem już nowe amortyzatory tylko zastanawia mnie czy poza nimi jest jeszcze coś, co powinienem wymienić?

Witam.
    Te typy tak mają że zaczepy pękają ;)

0
  • Pomocny post
    #7 22 Paź 2013 22:46
    nares
    Specjalista AGD

metalMANiu napisał:
    może ułamane zaczepy są jednym ze skutków jakieś innej usterki,
    którą też należy wyeliminować?

Może nie usterki, ale zamiłowaniem niektórych użytkowników, do wkładania do bębna prania poskładanego w kostkę - urwanie zaczepów gwarantowane, po kilkunastu cyklach.

0