Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ricoh MP161L - problem ze skanerem po USB

11 Sie 2010 20:53 2893 8
  • Poziom 10  
    Witam od kilku dni walczę z problemem skanowania po USB w kopiarce Ricoh MP161L
    , a mianowicie po zainstalowaniu sterownika Twain nie widzi skanera i wywala błąd na monitorze komputera - brak połączenia lub zły sterownik twain.

- zainstalowany sterownik z płyty dodanej przez producenta
    - instalacja zgodna z instrukcją najpierw sterownik później podłączony skaner
    - próba zainstalowania najnowszych sterowników ze strony producenta
    - podłączone maksymalnie krótkim kablem USB
    - przetestowane 2 laptopy z systemami XP home i professional

I brak połączenia ze skanerem

Jakby ktoś miał jeszcze jakieś pomysły to proszę o sugestie

- planuje pogrzebać w firmware skanera ale nie wiem czy jest sens
  • Pomocny post
    Poziom 26  
    Jestes pewien, ze masz w tej maszynie opcje printer/scanner? Nie pamietam jak to dokladnie wyglada w tym konkretnym modelu, ale od paru lat Ricoh standardowo umieszcza na plycie kontrolera zlacza USB i sieciowe RJ45, jednak nic nie zdzialasz nie majac wykupionej opcji printer/scanner w postaci karty SD z odpowiednim programem wkladanej w slot 1 lub 2 kontrolera.
  • Pomocny post
    Poziom 20  
    Jakiej aplikacji używasz do skanowania? Twain to tylko sterownik, nic więcej.
  • Pomocny post
    Poziom 26  
    Sprobowac mozna wylaczyc firewall i zobaczyc czy cos to zmieni, jezeli masz jakies dodatkowe oprogramownie z wbudowanym firewallem to musisz tez wylaczyc albo poprostu wykluczyc . Te dwa porty uzywane sa przez TWAIN
    UDP_PORT=3121
    TCP_PORT=3120

Niby porty powinny byc powizane z siecia, a nie usb ale warto sprobowac

Rozumiem takze, ze po zainstalowaniu drivera zaznaczyles pole USB w "Settings" bo jak nie to driver chce przeszukiwac skanery sieciowe.....

Pozdr
  • Pomocny post
    Poziom 26  
    A drukowanie dziala??
  • Poziom 10  
    do gasior - tak mam skaner w tej maszynie kiedyś wszystko działało u klienta i padło, przeinstalowałem system i nic maszyna identycznie zachowuje się na dwóch laptopach. Udało mi się uruchomić drukowanie chociaż też były problemy.

do salut - Używam do skanowania infranview , oraz programu dostarczonego z maszyną w obydwu wyskakuje ten sam błąd 6002 - brak połączenia ze skanerem lub brak sterownika Twain.

Jutro posprawdzam za porada kolegi co jest napisane w ustawieniach sprzętowych.
  • Pomocny post
    Poziom 14  
    Podłącz bezpośrednio do kompa po sieci przez skrosowany kabelek. Wyeliminujesz złącze USB i (zabrzmi to banalnie) kabel USB. Ostatnio miałem podobną historię (przetarty kabel). Poza tym długość kabla USB taż ma duże znaczenie. Powyżej 5m mogą być problemy z komunikacją.
  • Poziom 10  
    Niestety nie ma ta kopiarka karty sieciowej niestety :/ sam nie lobię usb. Przy skanowaniu twainowym potrafia byc problemy z kablami 2m :)

Problem rozwiązany troszkę inaczej instalowałem sterownik twain i (nie wiem czemu) zadziałało.
    - wchodziłem w system> menadżer urządzeń i sterownik

Przy instalowaniu twaina z pliku .exe nie działało.