Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Opel Vectra B Automatyczna skrzynia biegów

11 Sie 2010 21:58 6052 5
  • Poziom 2  
    Witam mam problem z automatyczną skrzynią biegów w Oplu Vectrze B rocznik 96 silnik 1.6
    Mianowicie problem polega na tym że tworzy się tam duże ciśnienie tak duże że nie mogę wyjąć bagnetu do mierzenia poziomu oleju w skrzyni, po wyjęciu bagnetu olej wytryskuje z tej rurki którą się go tam dolewa.
    Proszę o pomoc jakieś wskazówki co się mogło stać.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Spec Automatyczne skrzynie biegów
    Proszę sprawdzić drożność odpowietrznika skrzyni. Jest to czarna igelitowa rurka wychodząca z przedniej pokrywy skrzyni biegów (widać ją z góry).
  • Poziom 2  
    Czy ta rurka powinna łączyć się ze zbiornikiem na płyn hamulcowy????.
    Zlokalizowałem podobną rurkę wychodzącą ze skrzyni biegów ale łączy się ona ze zbiornikiem na płyn hamulcowy w tai sposób że układa się z rodzaj kolanka tak że w razie czego płyn nie może przelać się do skrzyni.
    Czy takie połączonie jest normalne ????
    Nie, przewód odpowietrzający idący z pokrywy skrzyni powinien być ułożony przy ścianie grodziowej. Nie powinien łączyć się z żadnymi zbiorniczkami a w szczególności już na pewno nie ze zbiorniczkiem płynu hamulcowego.
  • Poziom 2  
    Witam udało mi się rozwiązać problem.
    Okazało się że tego typu skrzynie po prostu się odpowietrza.
    Głównym powodem wydmuchiwania oleju ze skrzyni było jej nie odpowietrzenie ponadto ktoś wcześniej źle podłączył skrzynie do chłodnicy.
    Dzięki za pomoc mam nadzieje że ten temat pomoże następnym osobom z takim samym problemem.
    Na pewno ten temat nikomu nie pomoże. Nie spotkałem jeszcze skrzyni, którą należałoby odpowietrzać tak jak układ hamulcowy a już w szczególności skrzynię AW50-40LE (która była montowana do Vectry B).