Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki zestaw kina domowego wybrac

11 Sie 2010 22:41 3561 19
  • Poziom 9  
    Witam. Mam taki dylemat bo niewiem ktory zestaw bedzie sie najlepiej spisywal... Voice kraft 7810 czy 7820 czy moze 7830? Ostatni najbardziej mi sie podoba. Wiem ze zaraz zgodnie krzykniecie ze OD TEGO Z DALEKA ale ja chce miec 5.1 a nie mam kasy na porzadny sprzet.
    Stare kolumny tez nie wchodza w gre, moze i beda troche lepsze ale nie mam zamiaru se oszpecic pokoju. Glosniki komputerowe tez nie, mam duzy pokoj.
    To bedzie podpiete pod dobry sprzet a mianowicie karta muzyczna X-FI i amplituner denon. Dodam jeszcze ze nie jestem jakims koneserem i nie zalezy mi na najwyzszej jakosci dzwieku. Prosze o doradzenie modelu i opinie... Najrozniejsze. Pozdrawiam i z gory dziekuje.

Ps. Czytalem troche opinie i jest troche ludzi ktorzy sobie chwala te kina domowe voice kraft.
  • Pomocny post
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Radził bym zakupy rozłożyć w czasie (najpierw jedna para, a następnie krokami, reszta zestawu), lub właśnie kupić używany sprzęt w nienagannym stanie (samemu należy posłuchać i obejrzeć). Najsłabszym rozwiązaniem, to zakup gotowego, nowego systemy 5.0. Na przykład firmy KODA. W kwocie do 900zł, nie kupisz sytemu 5.1, który wart jest uwagi.
  • Moderator
    asia_lukasz napisał:
    nie jestem jakims koneserem i nie zalezy mi na najwyzszej jakosci dzwieku.

Jeżeli wszystko, czego dotychczas słuchałeś, ogranicza się do boomboksa czy miniwieży z najniższej półki, brzmienie kolumn VK może Cię zadowolić. Jeżeli jednak słuchałeś kiedykolwiek dźwięku z markowego (choćby "Unitra") sprzętu stacjonarnego, szybko uznasz ten zakup za wyrzucenie pieniędzy w błoto. Szczególnie, kiedy zechcesz posłuchać na swoim sprzęcie muzyki. Przemyśl rozwiązanie, które podpowiada przemo-lukas.
  • Poziom 9  
    Aha. A jeszcze zapytam jak sie ma do tego zestaw 5.1 gotowy jakis philips sony czy cos takiego, 4 kolumny podlogowe sub i centralny i dvd... Mam nadzieje ze wiecie o co mi chodzi. Sub drewniany a podlogowe plastik :)
    Jak to sie bedzie mialo do Voice kraft? Mam na mysli taki troche lepszy zestaw 1000-1200RMS
  • Poziom 28  
    asia_lukasz napisał:
    Mam na mysli taki troche lepszy zestaw 1000-1200RMS

A gdzie Ty taki widziałeś?

Dodano po 52 [sekundy]:

Moc niema nic wspólnego z jakością.
  • Poziom 9  
    wiem ze moc nie ma ale chyba lepiej miec mocny sprzet niz slaby...
    Chodzilo mi raczej o cos takiego:

http://allegro.pl/item1179301788_sony_ht_sf_1200.html

Dodano po 1 [minuty]:

prosze o opinie... jak takie kino domowe SONY ma sie do zestawu kolumn 5.1 Voice kraft? chodzi mi o jakosc i glosnosc... bas...
  • Pomocny post
    Poziom 20  
    Mało kolumn jest zrobionych jest z litego drewna np Monitor audio rx6 sama skrzynia 1000zł.
    A większość jest robionych z płyty wiórowej nie z drewna.
    Powiedz dlaczego chcesz wyrzucać kasę w błoto ?
    Zamiast kupić jakieś Mission stereo potem dokupić centralny i tylne i sub to ty chcesz badziew z kondensatorem zamiast zwrotnicy czyli VK,kolega napisał dobrze jeśli podoba ci się dźwięk z starej chińskiej wieży i jestem nim zachwycony vk jest dla ciebie ale przed kupnem posłuchaj chociaż kolumn pokroju zwykłych diy na stx z najsłabszych przetworników tej firmy.
    Masz 600zł wydaj je przynajmniej na coś pokroju TannoyM3 i wyjdziesz na tym lepiej.
  • Poziom 9  
    Czy ja sie wyrazam niedostatecznie jasno? Pytam co sadzicie i jakie jest w porownaniu z VK kino domowe np sony? Link wkleilem wyzej.
    Wiec nie piszcie juz o tym Vk tylko wypowiedzcie sie na temat sprzetu z linkt. I nie musze kupowac sprzetu co jakis czas bo mam kase tylko po prostu nie wydam tyle na to. Wole inwestowac w np kompa auto itp. Chce wydac jak pisalem wczesniej 1000-1200zl
  • Pomocny post
    Moderator
    Jakie jest porównanie? Na jednym i drugim da się słuchać kina, nawet nie najgorzej. Natomiast w moim odczuciu żaden z tych sprzętów kompletnie nie nadaje się do słuchania muzyki.
    Zakup kina Sony jest bezsensowny w sytuacji, gdy już masz amplituner wyższej klasy. Więc z dwojga złego już lepiej kup te VK. Ale posłuchaj ich koniecznie przed zakupem.
  • Poziom 9  
    A jesli bym sprzedal amplituner? Jesli nie patrzec na ten aspekt tylko subiektywna ocena... Co zagra lepiej, mocniej? Zestaw kina domowego np sony czy zestaw kolumn Voice Kraft? Z gory dziekuje za pomoc
  • Poziom 20  
    Podaj model tego denona,Jak byś miał trochę chęci to za 900zł można zrobić kolumny samemu jest tutaj wiele schematów kupujesz głośniki u stx stolarz buduje ci skrzynie a ty tylko wsadzasz do nich głośniki wygłuszasz i oklejasz fonirem lub lakierujesz.
    Efekt bedzie kilka krotnie lepszy niż jak byś kupił vk czy sony koszt podobny.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Masz do wydania jakieś pieniążki. Nie bardzo wiesz, co Ci odpowiada, tak więc nie bardzo wiemy, jak do zapytania się ustosunkować. Proponuję podjechać do Lublina (około 90km) i posłuchać jakiegoś "lepszego" sprzętu. Napisz co Ci się podoba, a my postaramy się znaleźć w podobnych pieniążkach coś lepszego.
    Tu masz adresy różnych sklepów:
    Link

P.s.
    Odnośnie Twojego typu.
    Nie znoszę hałasu wydobywającego się z plastikowych zabawek.
  • Poziom 2  
    Witam.
    Zamierzam kupić kino 2.0 lub 2.1 do kwoty ok 3000zł
    Czytałem że Yamaha i Denon są dobre.
    Czy np do Yamaha PianoCraft MCR-940 potrzebuje sub? Czy system 2.0 jest wystarczający?
    pokój ma ok25m2
    50% tv 25% muzyka 25% filmy
    Proszę o poradę w tym temacie.
  • Poziom 2  
    Witam jestem nowy na forum i poszukuje zestawu kina. Znalazłem zestaw za 3100

harman kardon avr 1550 i Jamo S 606 ewentualnie jeszcze Pioneer 919. Bardzo proszę o ewentualne sugestie.

Moderowany przez przemo-lukas:

Zdania rozpoczynamy wielka literą. Proszę używać znaki diakrytyczne. Poprawiłem.

michal400 napisał:
    ...
    harman kardon avr 1550 i Jamo S 606...

A jak Ci się podoba brzmienie tegoż zestawu?
  • Poziom 2  
    Niestety, albo stety nie słyszałem, chciał bym wybrać kilka zestawów i dopiero posłuchać. Nie jestem żadnym melomanem, właśnie wprowadzam się do domu i do salonu chwiałbym coś kupić. Czy lepiej zainwestować w kolumny czy raczej w amplituner. Pomieszczenie 35m i kwota coś około 3000. max
    Powiem tak. Mnie nie stać na kino, które by było przynajmniej przybliżone jakością, do mojego zestawu stereo. Więc wybór był oczywisty. HK ma pochlebne opinie tak jak i te jamo. Chociaż mi osobiście nie podobają się. Prawdę mówiąc celował bym w zestaw siesta tonsila. I chyba raczej poszukał bym starszego amplitunera yamahy (z "góry" katalogu).
  • Poziom 2  
    witam dzięki bardzo za sugestie, co do tych kolumn to trochę cena mnie przeraziła ale być może się zdecyduje najwyżej kupie narazi fronty a później resztę, problemem jest dostępność a zwłaszcza odsłuch bo trzeba daleko jechać. Co do amplitunera to yamaha mogła by być tylko jaki model myślałem np rx-V765, RX-V465(cena przystępna) czekam na podpowiedzi. pozdrawiam
  • Poziom 2  
    Witam co powiecie o zestawie fiesta i yamaha rx-v465. Da rade dobrze zagrać??? bo już sam nie wiem co mam wybrać. Jeśli chodzi o amplituner to na pewno będzie yamaha 465 ewentualnie 765 kwestia ceny zestawu kolumn.
  • Poziom 28  
    Za niski model amplitunera do tych kolumn. Nie wyciągnie z nich wszystkiego. Rozglądałeś się za używanymi amplitunerami z wyższych półek?