Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Silnik krokowy LPG po demontażu

Robeee 11 Aug 2010 22:48 4843 2
    Robeee
    Level 9  
    Witam

Rozbierałem silnik krokowy LPG (BRC Lambda Just) całkowicie, to znaczy zdemontowałem i ponownie zamontowałem tłoczek. Mam pytanie, czy po złożeniu trzeba go jakoś kalibrować? Przeszukałem internet i znalazłem tylko jedną wzmiankę, że silnik sam się ustawia - zamyka się całkowicie i przyjmuje tą pozycję za 0 (zero).
    Z obserwacji pracy silnika krokowego też doszedłem do takiego wniosku, ale chciałbym dla pewności to potwierdzić - że niezależnie od tego w jakiej pozycji silnika krokowego wkręci się trzpień, to i tak on sam się ustawi, według pozycji 0 (zero), czyli całkowitego zamknięcia.

Z góry dzięki za pomoc.
    Robeee
    Level 9  
    Witam

Kwok miałeś rację: sam się ustawia. Potwierdziłem to jeszcze dodatkowymi "eksperymentami":)
    A pytanie moje było spowodowane tym, że musiałem sam wyregulować sobie instalację: BRC Lambda Just z parownikiem Tecno.
    Dlaczego musiałem regulować? Otóż po zamontowaniu instalacji, kiedy była nowa, silnik chodził super - nie było widać różnicy między LPG i benzyną.
    Po pewnym czasie zaczął gasnąć przy dojeżdżaniu do skrzyżowania. Nie pomogły 2 nowe parowniki i godziny spędzone na regulacji w warsztacie - nie byli w stanie sobie poradzić. Drogą dedukcji doszedłem do wniosku, że musi być coś nie tak poza parownikiem, ale nie w sterowaniu LPG, bo wszystko działało dobrze na wysokich obrotach i komp gazu był na nowo konfigurowany.
    Na pewien czas pomagało czyszczenie przepustnicy. Aż pojawił się na rynku środek do czyszczenia całej instalacji gazowej, który wstrzykuje się do zbiornika gazowego. Zastosowałem go, ale trzeba było wyregulować. Ponieważ nie mam jeszcze programu, regulowałem empirycznie w czasie jazdy.
    W tej chwili działa jak nówka!! Znów nie widać różnicy między jazdą na LPG i benzynie i nie gaśnie przy wrzucaniu na luz w czasie jazdy. Potrzebuję jeszcze kupić kabel i sprawdzić ustawienia na kompie.