Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Golf II 1,3 problem z biegiem wstecznym

roman109 11 Aug 2010 23:11 3515 6
    roman109
    Level 22  
    Witam
    Mam problem z wstecznym biegiem Golf II 1,3 skrzynina 4.
    Przy ruszaniu na wstecznym słychać zgrzyt w skrzyni biegów ale jak cofnę lewarek o połowę to wszystko jest OK. Biegi 1,2,3,4 pracują idealnie. Moje pytanie co mogło się stać czy jest to wina lewarka i jego regulacji czy jest to problem związany ze skrzynią.
    Pozdrawiam.
    Michu10
    Level 32  
    Sam sobie odpowiedziałeś, skoro lekko zmieniasz ustawienie lewarka i bieg wsteczny wchodzi bezproblemowo to sądzę że kwestia sterowania zewnętrznego.
    roman109
    Level 22  
    Bieg wsteczny wchodzi za każdym razem bez problemu tylko wygląda to tak ze jak lewarek przesunę do końca to tak jakby mijały się zębatki w skrzyni wtedy zgrzyta i auto nie cofa , natomiast jak lewarek cofnę o połowę to zębatki się zakleszczają i auto cofa. Biegi 1 i 3 przesuwam do końca i jest OK , jeśli to tylko regulacja lewarka to jak to ustawić.
    zybi271
    Level 21  
    roman109 wrote:
    jeśli to tylko regulacja lewarka to jak to ustawić.

Przy skrzyni biegów powinna być regulacja, tylko to jest trochę dziwne, bo same to się nie powinno tak przestawić.
    roman109
    Level 22  
    Stało to się jak cofałem.
    Wygląda to tak jakby jakiś ogranicznik poszedł bo bieg wsteczny wsuwa się dalej jak 1 i 3.
    zybi271
    Level 21  
    Patrzyłeś przy skrzyni biegów czy jest wszystko w porządku, od samego pisania to trudno będzie to znaleźć.
    roman109
    Level 22  
    Skrzynia pod względem uszkodzeń mechanicznych wygląda OK. poza jakimiś wyciekami trudno powiedzie czy ze skrzyni czy z silnika niestety jest to już wiekowe autko. Ale wygląda na to że bolec który wchodzi w skrzynie na wstecznym wchodzi dalej o około 1,5 cm jak na 1 i 3 biegu. Moje pytanie czy to normalne a jeśli tak to co mogło się stać.