Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Hotspot Gdynia - jaki sprzęt kupić żeby rozdzielić?

11 Sie 2010 23:54 1509 4
  • Poziom 9  
    Mam biuro w zasięgu hotspotu w Gdyni. Działa on tak, że po zalogowaniu się do sieci trzeba jeszcze dodatkowo zalogować się na stronie www. Dopiero po logowaniu na stronie dostępny jest internet. Jestem trochę za daleko od anteny hotspotu stąd internet działa tylko jak trzymam laptopa na parapecie w oknie.
    Myślałem o zakupieniu jakiegoś urządzenia i wyprowadzenia anteny za okno i przymocowania do ściany. W biurze mam 2, czasem 3 komputery przenośne.
    Co proponujecie kupić tak aby zamknąć się w sumie w kwocie ok 400zł?

Czy repeater EDIMAX poradzi sobie z logowaniem i rozdystrybuuje siec wifi w biurze?
    http://allegro.pl/item1183273719_edimax_ew_7416apn_ap_client_repeater_300mbps.html

Bardzo prosze o pomoc.
  • Poziom 30  
    Antena + AP Client + Router
    Jak dobrze poszukasz to w 400zł spokojnie się zmieścisz.
  • Poziom 9  
    Czy każdy AP Client poradzi sobie z logowaniem przez strone www zeby miec dostep do internetu?
  • Poziom 16  
    Praktycznie rzecz biorąc to oczywiscie tak,ale proponowałbym kupic dobry router z antena w celu wzmocnienia sygnału-czyli szybszego i bardziej stabilnego internetu.
  • Poziom 26  
    hicat napisał:
    Antena + AP Client + Router
    Jak dobrze poszukasz to w 400zł spokojnie się zmieścisz.

Przypominam o istnieniu Airlive G.DUO, koszt około 200zł. Ten obrazek chyba jest wymowny:
    Hotspot Gdynia - jaki sprzęt kupić żeby rozdzielić?
    Być może wystarczy postawić w miejscu dobrego sygnału (na parapecie). Ewentualnie potem dokupić lepszą antenę do odbioru z hotspota ((Radio1)- łącznie w 400zł na pewno się zmieścisz.

https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=7825026#7825026

Pozdrawiam -

Stanley

P.S. Najlepiej byłoby znaleźć srzedawcę, który zgodzi się na wypróbowanie i ewentualny zwrot sprzętu. W Trójmiescie chyba znajdzie się taki sklep?