Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

D900i po wymianie gniazda nie wyswietla.

marekiwz 12 Aug 2010 00:14 1996 15
    marekiwz
    Level 13  
    Witam. Przelutowalem juz poprawnie kilka gniaz typu d900 i znowu mam ten sam problem co przy pierwszym gniazdku. D900i podswietla klawiature numeryczna i nic poza tym. Ciemny lcd !!! Co zrobilem nie tak ?? Nic nie przestawilem na plycie na 100%, grzalem 330 stopni z 2min i ok 360 przez 30-40sek. Wszystkie nogi na swoim miejscu.
    tele_sim
    Level 33  
    Ja mysle że jednak przegrzales klejony układ. Miałem to samo...
    marekiwz
    Level 13  
    A moze masz jakas sprawdzona rade odnosnie grzania i sposobu wymiany gniazd?
    tele_sim
    Level 33  
    Ja niestety nie, nie mam podgrzewacza i z nim o wiele łatwiej schodzi.

Dodano po 36 [sekundy]:

Co do mojego psosobu to grzeje z boku.
    janosik99
    Level 18  
    Musisz osłaniać czymś proca i pamięć i wtedy nawet 400 stopni nie zaszkodzi i podgrzewacz niepotrzebny :) Oczywiście wlutowanie już ręcznie, grotem.
    tele_sim
    Level 33  
    Można ochronić procesor i inne układy klejone specjalną taśmą lub ekranem zdjętym z telefonu :)
    Ekran oczywiście bez otworów np z se k510 :)
    marekiwz
    Level 13  
    Jak lutowalem gniazda, w plytach ktore ubilem, to grzalem praktycznie samo gniazdo, ale chyba za dlugo. Najmocniej zawsze trzymaja 2 nozki przy krawedzi plyty. Wydaje mi sie ze mogl mi sie przegrzac uklad zaraz pod gniazdem z drugiej str plyty. Dzisiaj lutowalem kolejne gniazda. Do okola zabezpieczylem wlasnie ekranami. Wylutowywalem od razu 350 stopni i najpierw penseta unosilem z wyczuciem tylna czesc ze stykami, a jak juz odeszly to podgrzalem szybko te "nieszczesne" nozki i wszystko fajnie zeszlo. W sumie zajelo mi to max 20sek. A wlutowuje najpierw hotem, zeby gniazdo siadlo i dalej grotem ta najwazniejsza czesc ze stykami. Chyba ze na wlutowanie macie lepszy sposob, bo w sumie ja dopiero zaczynam ?? A przy okazji kupuje na dniach podgrzewacz, ale nie czytalem jeszcze za duzo na forach, ktory jest najodpowiedniejszy - moze tez doradzicie cos sprawdzonego ??
    tele_sim
    Level 33  
    Kolego co do wlutowania, to nie lepiej najpierw nozki trzymajace przylutować? Ja osobiście tak robie, dopiero potem lutuje od komunikacji :)
    janosik99
    Level 18  
    Ja po wylutowaniu usuwam starą cynę plecionką, również z tych otworów na nóżki, a wlutowuję zwykłą lutownicą, bez hota.
    elliott
    Level 21  
    Ja dodaje trochę cyny na piny następnie zabezpieczam układy i wale 460 ale mam źle skalibrowanego hota wiec tak naprawde nie wiem ile to jest , tak na wyczucie grzeje .Następnie obniżam o okolo 30' i nakładam gniazdo które grzeje tylko hotem .A wszystko robie na podgrzewaczu --dobra sprawa .
    marekiwz
    Level 13  
    Ja rowniez zbieram stara cyne plecionka, ale cyna z otworow po nozkach nie bardzo sie poddaje :) dlatego zawsze wlutowywalem gniazdo najpierw hotem, a dopiero grotem. W sumie to dodatkowe grzanie plyty, ktore moze miec wplyw na smierc plyty :) Jutro jeszcze pokombinuje z plecionka i cyna w otworach. A co myslicie o podgrzewaczu 853a?? A moze macie lepsze propozycje ??
    marekiwz
    Level 13  
    Bawilem sie dzisiaj pleconka, ale cos nie moglem wydobyc cyny z otworo po nozkach. `Jaki macie na to dobry sposob??
    janosik99
    Level 18  
    Na początek oczywiście trochę fluxu, potem przykładam kawałek plecionki i przytrzymuję ją chwilę płaskim grotem i tyle :) Czasami dodaję jeszcze w miejsce zacynowanych dziurek trochę cyny ołowiowej. Dodam, że na początku też mi wogóle nie wychodziło.
    Ciapol
    Level 24  
    Jeśli nogi będą zwierać może pojawić się właśnie taki efekt. Wylutuj gniazdo i sprawdź czy się włącza. Oczyść plecionką. Wzrok płata czasem figle - możesz nie dostrzec gdzie zwiera. Jeśli nie zadziała stawiam również na przegrzanie elementów. Ja ochraniam elementy tasiemką termoizolacyjną.
    janosik99
    Level 18  
    Zamiast wylutowywać, lepiej obejrzeć złącze pod lupą albo lepiej mikroskopem.
    marekiwz
    Level 13  
    Zawsze sprawdzam lupa zegarmistrzowska 20x. Jak nie dzialaly to oczywiscie wylutowywalem i sprawdzalem czy sie wlaczaja, ale nic z tego :( Pewnie jest tak jak piszecie - przegrzalem uklady. Wydobycie cyny z otworow zalatwi sprawe. Musze nad tym popracowac :)