Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jak sprawdzić impulsator, rover 200

Janosik_pat 12 Aug 2010 01:35 4705 3
    Janosik_pat
    Level 15  
    Witam

Mam problem podczas deszczu, lub po deszczu licznik pokazuje prędkość gdy jest sucho nie pokazuje. Jak mogę sprawdzić impulsator ? wyjąć rozebrać i kręcić równocześni patrzeć na licznik ? czy krótkimi zwarciami ?
    Nie mam pojęcia jak się do tego zabrać. Sam impulsator siedzi w skrzyni dobrze tak więc wina na drodze impulsator - licznik. Rozkręciłem licznik ale zimnych wydaje się ok.

Pozdrawiam
    [28-30.06.2022, targi] PowerUP EXPO 2022 - zasilanie w elektronice. Zarejestruj się za darmo
    Qbuś
    Level 38  
    Link Znajdziesz ładnie opisaną twoją usterkę w różnych wariantach.
    Janosik_pat
    Level 15  
    Qbuś wrote:
    Link Znajdziesz ładnie opisaną twoją usterkę w różnych wariantach.

Dzięki za link ale jestem zarejestrowany na forum roverki.pl przeczytałem tematy dot. impulsatorów mało tego dałem temat lecz nikt ni pomógł z racji dosyć dziwnego problemu.
    Na forum znajdziemy naprawdę dużo przypadków lecz w mojej sytuacji skrzynia jest ok, i chyba impulsator również, coś złego jest na kabelku impulsator - * - licznik

Dlatego chciał bym jakoś sprawdzić sam przewód, impulsator jak sama nazwa wskazuje wytwarza impulsy im więcej tym bardziej się podnosi.
    Moje pytanie brzmi: Czy jak złącze kabelki to teoretycznie wskazówka drgnie albo podniesie się ? Od czego są trzy przewody które wchodzą w impulsator ? i czy impulsator jest odprowadzony kabelkami od razu do licznika czy do jakiegoś bezpiecznika ?

Podejrzewam że przyczyna to przetarty i przerdzewiały kabel do którego wpada woda i przewodzi prąd, ale to tylko teoria dlatego chcę to sprawdzić.

Dziękuje i pozdrawiam
    User removed account
    User removed account