Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Problem z serwerem DNS - brak dostępu do internetu.

MaciekSzcz84 12 Aug 2010 11:55 22621 3
    MaciekSzcz84
    Level 2  
    Witam.

Mam pilny problem. Mam nowego laptopa i wszystko fajnie chodzilo i nie było zadnych problemow. Niestety od tygodnia jak probuje połaczyc sie z siecia nastepuje taki problem. Moj komputer laczy sie bez problemy z siecia ale wyskakuje komunikat: brak dostepu do internetu. Mam windowsa 7 i gdy wybiore rozwiazywanie problemow wyskakuje mi taki komunikat: podstawowy problem z serwerem DNS. Wszystko mam ustawione na automomatycznie a siec jest w pełni zidentyfikowana i jest polaczenia. Sciagnełem tez najnowsze sterowniki do karty sieciowej Atheros AR9285 Wireless Network ale nic nie pomoglo. Zanacze ze mieszkam w Norwegii łacze sie do sieci publicznej. Próbowalem tez przez router mojego znajomego ale jest dokladnie tak samo.

Bardzo prosze o jak najszybsza pomoc.
    Pozdrawiam
    hicat
    Level 30  
    A jak sobie ręcznie przypiszesz adresy DNS to działa ?
    _tl_
    Level 17  
    A co jesli wpisujesz adresy IP zamiast adresu w przegladarce?
    173.194.36.104 - google
    213.180.146.27 - onet

Jesli nie probowales to zacznij od:

start -> uruchom -> cmd -> ipconfig /flushdns

I tak jak klolega wyzej sprobuj wpisac je na sztywno. Mozesz sprobowac uzyc np. tych:

http://code.google.com/speed/public-dns/docs/using.html

Pozdrawiam.
    MaciekSzcz84
    Level 2  
    Witam. Dzięki za odpowiedzi. Ale pojechałem do centrum handlowego i tam wszystko działa super. Bez najmniejszego problemu połączył się w sekundę wiec obstawiam że tamta sieć jest jakaś słaba. Ale spróbuje Waszych ustawień to może do niej też się połączę. pozdrawiam