Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

TV Plazma Grundig Xephia 42PW110-550-obraz zaśnieżony

anzurit 12 Aug 2010 13:01 6749 8
    anzurit
    Level 12  
    Witam!
    W odbiorniku obraz jest zaśnieżony, podobny do negatywu, przez wejście antenowe i AV. Panel 42V6, chassis L6-B. Napięcia zgodne z naklejką na panelu tzn. 5,2V ; Va 65V ; Vs 187V(na naklejce 188V). Nieprawidłowe było napięcie +15V na module YSUS 6971QYH029A i wynosiło +11,8V. Nie miał pojemności kond. C72 - 33uF/25V. Wymieniłem też profilaktycznie pozostałe 33uF i 220uF. Obniżone napięcie +15V może świadczyć o uszkodzeniu modułu ZSUS 6971QZH033A, który wymieniłem na nowy. Niestety nie pomogło. Brak mi koncepcji co dalej. Proszę o pomoc.

TV Plazma Grundig Xephia 42PW110-550-obraz zaśnieżony TV Plazma Grundig Xephia 42PW110-550-obraz zaśnieżony
    zbyszekskibinski
    Level 33  
    Witam. Jaki obraz jest z pozostalych wejsc? Obnizone 15V moze swiadczyc o zwarciu na Zsus ale ja mialem przypadek, ze plyta CONTROL powodowala jego zanizanie, (gdyz przez nia wlasnie to napiecie jest przeprowadzane)i i byla ona uszkodzona. Warto sprawdzic rowniez napecia stale Y-susa, ktore ustalaja ksztalt fali gornej i dolnej (tez podane wartosci na nalepce matrycy).
    anzurit
    Level 12  
    Witam!
    Obraz z pozostałych wejść tj. AV, Cinche, PC-IN jest taki sam. Napięcia stałe na Ysus czyli chodzi o Va +65V , Vs(NC) +187V są OK. Pozostałe napięcia to 3,3V; +5,2V ; +15V też. Napięcie +15V podczas 2 godzinnej pracy nie spada. Pytanie Panie Zbyszku, jaki był objaw na ekranie, gdy miał pan uszkodzoną płytę Control.
    Nie zgadzają się napięcia:
    Według instrukcji ............Mierzone w TV
    Vsetup: 200V ………… na R27 +215V
    Vscw : 115V …………. na R30 +140V
    -Vy : - 75V ………….. na R31 -3V
    Czy mierzy się je względem masy i na tych rezystorach? Bo coś te napięcia pływają i odnoszę wrażenie, że źle dokonuję pomiaru. Nie znalazłem, które to jest napięcie: Vzb
    Panie Piotrku czy posiada pan informację dotyczącą sposobu wymiany softu i dostępu do wsadu. Na pewno lepiej wymienić soft w płycie Control zanim zdecyduje się na jej kupno.
    Fakt, że w TV Plazma, LCD jeszcze tego nie robiłem. Dopiero od niedawna pojawiły się te TV u mnie w zakładzie.
    Pozdrawiam AN
    Piotrek2006
    Level 17  
    Witam, jaki jest dokładny model panela plazmowego, gdyż są dwa rodzaje 42V6 i 42V6A.
    Spróbuje Pan ustawić napięcia w następującej pozycji:
    Vs-190V,
    Vsetup-210V,
    Vy-80V,
    Vsc-115V,
    Mógłbym mieć CTRL z softem serwisowym
    42V63MNCS1 z CHECK SUM 93A2,
    42V6A3MN03A z CHECK SUM 67F5,
    anzurit
    Level 12  
    Model Panela plazmowego:
    Na jednej naklejce: PDP 42V6****
    Na drugiej naklejce: PDP 42v6 1001

Płyta CONTROL to:
    LGE PDP 040130
    MODEL: 42V6
    BOARD: CTRL_LVDS
    PART NO: 6870QCE014B
    Na naklejce płyty: 6871CH034A
    CTRL
    KP4205A010824
    Poprawiłem w moim drugim tekście wartości napięć: Vsetup, Vscw, -Vy, ponieważ pomiaru dokonywałem miernikiem cyfrowym, który fałszował mi pomiar. Te wykonane Multimetrem V640 to: Vsetup: +215V, Vscw:+140V, Vy: -3V. Nie ma, więc napięcia: -Vy -75V i nie można go regulować. Pod rezystorem R31 na płycie jest napis: -Vy więc chyba na nim mierzy się te napięcie? Proszę o potwierdzenie, abym był pewny. A jeżeli tak to sprawdzę jutro elementy w tym układzie DC/DC.
    Ustawiłem według zaleceń pana Piotra: Vsetup:+210V i Vscw: +115V
    TV Plazma Grundig Xephia 42PW110-550-obraz zaśnieżony Pozdrawiam, dziękuję, i czekam na odpowiedź
    zbyszekskibinski
    Level 33  
    Z tego co pamietam, to w ogole nie bylo obrazu. Zsus nie dostawal 15V i ekran sie nie zapalal, u ciebie usterka wyglada wiec nieco inaczej. Normalnie jak uszkadza sie MCM to CTRL wydaje linie pionowe na ekranie w rownych odstepach od siebie. Ja to juz zaprzestalalbym ustawiania tych napiec.. Dla mnie usterka tkwi na plycie sygnalowej (najprawdopodobniej).
    anzurit
    Level 12  
    Sprawdzę jeszcze dla świętego spokoju te napięcie -Vy (-75V) Znalazłem opis prawidłowego pomiaru, zamieszczam poniżej ale sugestia pana Zbyszka, że usterka jest w płycie sygnałowej, wydaje się najbardziej prawdopodobna.

Checking the DC/DC pack voltage
    Convert the signal of signal generator to the 100% Full White signal
    - Connect the GND terminal of Digtal Multimetr to the R31 right leg
    of the Y B/D and set the Plus terminal to the left leg of R31 to check the -Vy voltage -75V(+-1V) and when there is abnormality in voltage turn the variable resistor(VR6) of DC/DC Pack(-Vy) on Y B/D to adjust.
    anzurit
    Level 12  
    Witam!
    Uszkodzona była dioda D33 w układzie DC/DC -Vy -75V(Występuje ona też w pozostałych układach DC/DC są to diody D19, D26). Jest teraz dobre napięcie i Telewizor działa! Nie znalazłem, co to za dioda. Jest na niej napisane:
    ST E
    U12
    C502

Wstawiłem BA159 i TV gra już 3 godz. Może ktoś z kolegów wie, jaka to dioda, zamiennik, pełny symbol albo parametry? Załączam zdjęcie.
    TV Plazma Grundig Xephia 42PW110-550-obraz zaśnieżony
    Pozdrawiam AN.

Ps. TV grał 2 dni i wszytsko OK. Dziękuję kolegom za współpracę. Zamykam temat.