Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jaki głośnik z STX w parze z D-1000-8-Ti

veeck 12 Aug 2010 13:23 1278 4
    veeck
    Level 10  
    Witam.

Miałem w planach zrobić kolumienki na wzór PA-1000-4-FR, jednak zmuszony jestem nieco przyciąć koszty. Proszę zatem o radę jaki głośnik (z STX) dobrać do D-1000-8-Ti (D-800-8-Ti nie ma w sprzedaży). Mam już zrobione dwa basiki na głośnikach GDN-38-550-8-AE więc o bas chyba nie muszę się martwić.

Byłbym wdzięczny gdyby ktoś chętny wyliczył przy okazji obudowę i zwrotnicę.

Z góry dziękuję za okazaną pomoc.
    michal94
    Level 15  
    Kolumna ma być 1x12 czy 2x12. Tak, czy owak nic innego nie wymyślisz jak gdn-30-400-8. Może lepiej zaczekać na d-800 (jest już zaprojektowana zwrotnica, nic nie trzeba liczyć, kombinować). Chyba lepiej zrobić 1x12 skoro na basie jest gdn-38-550. Napisz dokładnie ile masz kasy na kolumny.
    pozdrawiam :)
    kambal
    Level 12  
    witam, też jestem ciekaw ja powinna wyglądać zwrotnica do d-1000-8-ti, pisałem do stx, i d800 idzie cały czas na eksport i go nie będzie przez najbliższy miesiąc
    MR-Sound
    Level 25  
    Zawsze myślałem żeby ten mocniejszy driver ożenić z GDN 38-1000-8-SE i nadal jestem ciekaw co by z tego wyszło.

O te drivery zapytaj w http://zap-audio.pl/
    veeck
    Level 10  
    Hmm… W czasie kiedy umieszczałem swój pierwszy post to jeszcze nie byłem świadomy tego, że będę musiał wyjechać na pół roku. Zatem na spokojnie mogę zrobić 2 x GDN-30-400-8-SE + D-800-8-Ti. Teoretycznie znalazłem wszystkie niezbędne elementy do zmontowania zwrotnicy, ale… Oferta, którą przysłała mi jedna z firm zawiera cewki o nieco innych parametrach niż te które znajdują się na schemacie producenta głośników, czyli:

zamiast 0,4mh 0,4 ohm powietrzna, otrzymałem - 0.40 mH 0.294 Ohm dr-1.00,
    zamiast 0,8mh 0,3 ohm rdzeniowa - 0.80 mH 0.210 Ohm dr-1.00.

Moje pytanie. Szukać cewek takich, których parametry będą identyczne ze schematem czy zamawiać te które otrzymałem we wspomnianej ofercie.