Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
AdexAdex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Czujnik parkowania- zepsuty buzzer

12 Sie 2010 14:04 7514 15
  • Poziom 9  
    witam , ostanio nawalał mi czujnik parkowania , bzyczek wydawal dziwnie dzwieki, az wkoncu zamilkł , posprawdzalem wszystko napiecie na buzzer jest tylk on sam nie daje dźwieku wiec wydaje mi sie, ze poporstu sie spalił, chciałem wiec zapytac jaki buzzer ma byc do czujnika parkowania , 12V , jaki pobór prądu? i pytanie z generatorem czy bez? ma dawać dzwiek jak czujni bi bi bi, bibibi, biiiiiiii. itd :) z góry mowie, ze nie znam sie na tych elektycznych sprawach dlatego pytam was:)
  • AdexAdex
  • Poziom 12  
    jakie napięcie dochodzi do buzera?
  • Poziom 21  
    garet007 napisał:
    ma dawać dzwiek jak czujni bi bi bi, bibibi, biiiiiiii. itd :)

Jaki dźwięk ma dawać poproś sprzedawce żeby ci zademonstrował jakie dają dźwięki.
    Pisałeś że jest napięcie 12V na 2 przewodach w momencie parkowania, to większość się będzie nadawała, chyba że jest inaczej?
  • Poziom 9  
    napiecie jak sprawdziłem gdzy jestem blisko czujników jest 11.98V czyli 12V ale z generatorem czy bez? boo takie sa i takie a nie wiem czym sie to rożni:)
  • AdexAdex
  • Poziom 12  
    Pytanie czy 12v dochodzi do buzera czy do centralki?

Dodano po 1 [minuty]:

jesli jest 12v przy buzerze to z generatorem
  • Poziom 9  
    12 to jest prad jaki dostaje buzzer (odłaczyłem buzzer i w kabelku który idzie do niego sprawdzałem prąd)
  • Poziom 12  
    to kup z generatorem i taki ktory piszczy cały czas bo przerwę między bi bi robi centralka
  • Poziom 9  
    ok dzięki:)
  • Poziom 9  
    kupiłem ten buzzer z generatorem i problem w tym ze podłanczam go i włancza sie dopiero jak przeszkoda jest bardzo blisko dźwiekiem stałym biiiii nie ma tego momentu gdzie sie zbliza czyli bi bi bi bi ... itd
  • Poziom 21  
    garet007 napisał:
    napiecie jak sprawdziłem gdzy jestem blisko czujników jest 11.98V czyli 12V

garet007 napisał:
    nie ma tego momentu gdzie sie zbliza czyli bi bi bi bi ... itd

Jaki jest prąd przy zbliżaniu?
  • Poziom 9  
    trudno okreslic boo czujnik prądu sie włancza wyłancza i nie da sie okreslic co pokazuje
  • Poziom 21  
    A jaki był ten co się spalił?
    Pewnie musi być inny, masz możliwość spróbować jakiś inny, może ten ma za słaby prąd wtedy ja się włącza i wyłącza i nie daje sygnału.
  • Poziom 9  
    tz jest tak jesli przeskoda daleko to jest przerywany, (ale jesli czujnik sam włancza i wyłancza prad) to chyba buzzer powinien sie włanczac;/, a jeszcze zapytam generator to jest taka mała beczułka?:D boo w tym starym była takowa.

Dodano po 4 [minuty]:

własnie pytalem w oplu o taki buzzer 148zł...
  • Poziom 21  
    garet007 napisał:
    a jeszcze zapytam generator to jest taka mała beczułka?

Trudno określić co masz na myśli?

Buzer wydaje taki sam dźwięk przy podłączeniu do prądu jak gdy jest podłączony w samochodzie?
    garet007 napisał:
    własnie pytalem w oplu o taki buzzer 148zł...

Nie powiedzieli ci czasem w oplu co można podłączyć w zamian?
    Przydały by się jakieś dane na temat tego spalonego(zdjęcie, co na nim pisze), to może ci ktoś powie czym go zastąpić. Teraz wiadomo, że jest do Opla, ale jakiego?
    Albo pozostaje wypróbować jakieś inne buzery.
  • Poziom 9  
    kupiłem dwa takie same podłoczyłem 2 i działa normalnie, jedynie w porownaniu do starego jest bardzo cichy niby ma 86dB ale jest cichy prawie go nie słychac.
  • Poziom 21  
    Więc jakiś efekt już masz, możesz się jeszcze rozglądnąć może znajdziesz głośniejszy i podobny do starego.