Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Przywrócenie oryginalnego oprogramowania ECU

12 Sie 2010 14:46 2507 9
  • Poziom 2  
    Witam
    Mam problem ponieważ ktoś ingerował w software sterujący pracą silnika,sam ECU jest sprawny tylko jedynie software rozjechal sie po nieudanym tuningu.Czy da radę jakoś go przywrócić do serii??Co przywraca telekodowanie przez Lexie??

Auto: Citroen Xsara II 2.0 VTS '03
  • Poziom 17  
    znaczy się po tym nie udanym tuningu co się dzieje? Osiągi nie takie jak oczekiwałeś czy wcale nie odpala?
  • Poziom 32  
    Żeby go od nowa telekodować musi być czysty tak jak nówka z serwisu. Trzeba zrobić go na dziewiczy.
  • Poziom 2  
    To nie ja tuningowalem autko.taki kupilem a dopiero zaczely sie dziwne akcje po wymianie sond lambda na sprawne.non stop swieci sie check engine i widac ze ktos przelutowywal kosc pamieci w ecu. A jak go mozna wyczyscic do zera??mozna np przegrac soft z podobnego auta??
  • Poziom 33  
    Nie z podobnego auta tylko z takiego samego sterownika.
    Coś mi się nie wydaje żeby ktoś tuningował benzynę, myślę że były inne powody.
  • Poziom 32  
    Odczep sie ecu i sprawdź druty od sondy.
  • Poziom 9  
    jerzeli bylby problem w software to by wogule nie dzialal.ja raz mialem taki problem i jedynym wyjsciem bylo zrobic klona ECU.ale ja sadze ze w twoim przypadku to problem jest gdzies indziej nie w ECU.
  • Poziom 2  
    i po wielkich trudach udalo mi sie sklonowac drugi sterownik z takiego samego auta.nie wykazuje juz zadnych bledow ale po odpaleniu obroty sa na poziomie 500obr/min i troche telepie autem. czy po podmianie sterownika i zdjeciu z niego immo trzeba cos jeszcze zrobic zeby sie przystosowal do danego auta??po wymianie softu juz bledy uszkodzonego sterownika sie nie pokazuja wiec ewidentnie byl problem z softwarem (znajomy elektronik sprawdzil i kosc eprom byla wczesniej juz wylutowywana,wiec ktos sobie grzebal w tym).teraz mam przegrany soft z identycznego jezdzacego auta i zdjety immo.
  • Poziom 11  
    I w ten oto sposób zamiast naprawić samochód popsułeś go bardziej moje gratki za takie pomysły :D
  • Poziom 2  
    stary komputer tez mam wiec to akurat nie problem bo auto jezdzi na starym.dlaczego niby popsulem??