Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

KX-T61610B - maly problem z jednym aparatem

09 Wrz 2004 11:58 1587 11
 • Poziom 2  
  Witam,

  taka przypadlosc: z jednego z numerow wewnetrznych moge dzwonic wylacznie wewnetrznie.Przy probie wejscia na linie miejska od razu otrzumuje sygnal zajetosci.Restrykcje w klasach obslugi na 100% sa odblokowane, wszystkie mozliwosci typu "dostep do lini miejskich w trybach dzien/noc" juz sprawdzilem - w zasadzie przerylem cala instrukcje....
  Dwie informacje ktore moze cos komus podpowiedza:
  - po podniesieniu sluchawki mam 3 krotny krotki sygnal po czym nastepuje normalny dlugi sygnal
  - blokada prawdopodobnie nastapila z tego numeru wewnetrznego (chociaz wydaje mi sie to nie mozliwe, bo centrala nie byla w tym czasie przelaczona w tryb programowania, i opisywany numer nie jest "systemowy")
  odpada tez zablokowanie samego aparatu - sprawdzone, po podlaczeniu kazdego innego efekt jest ten sam...

  Ktos moze mi pomoc?
  pozdrawiam serdecznie,
  A.
 • Specjalista od telefonów
  1. Jak jest ustawiony tryb 'Account code' dla tego wewnętrznego?
  2. Co się dzieje w przypadku wpięcia na ten port aparatu systemowego z wyświetlaczem?
 • Spec od central telefonicznych
  spróbuj kodem 79# - jest to kasowanie wszystkich usług wprowadzonych na aparacie. Jesłi i to nie pomoże to trzeba przejrzeć dokładnie program.
 • Poziom 15  
  W tym modelu Kasowanie danych wewnętrznych odbywa się przez kod "790" i to powinno pomóc, a co do sprawdzania ustawień "account code" to nie ma sensu bo ta funkcja nie istnieje w tej centrali.
 • Spec od central telefonicznych
  msura napisał:
  W tym modelu Kasowanie danych wewnętrznych odbywa się przez kod "790" i to powinno pomóc, a co do sprawdzania ustawień "account code" to nie ma sensu bo ta funkcja nie istnieje w tej centrali.

  kolega nie pomylił centrali z td1232, z tego co mam w dokumentacji w kx-t616 kody są dwucyfrowe.
 • Specjalista od telefonów
  1.
  Cytat:
  W tym modelu Kasowanie danych wewnętrznych odbywa się przez kod "790" i to powinno pomóc..

  W tej centrali kodem kasowania funkcji użytkownika jest '79#', jednak by móc kasować funkcje również z aparatów tarczowych wprowadzono modyfikację programu rozszerzając możliwość kasowania również o '790' (i tak zostało w następnych modelach). Poza tym gdy ktoś pisze, że 'przerył całą instrukcję' to tak podstawową rzecz jak '790' też wykonał.

  2.
  Cytat:
  a co do sprawdzania ustawień "account code" to nie ma sensu bo ta funkcja nie istnieje w tej centrali.

  Przed ocenianiem sensu komentarzy innych proponuję zapoznać się z dokumentacją centrali (p. [22]) oraz zastanowić się nad sensem władnych postów. Nie podaję, że ta funkcja jest rozwiązaniem problemu - proponuję sprawdzić jej ustawienia.

  3.
  Cytat:
  kolega nie pomylił centrali z td1232, z tego co mam w dokumentacji w kx-t616 kody są dwucyfrowe.

  Kody w KX-T61610 są czterocyfrowe (z wyłączeniem '*' i '#')

  Pozdrawiam KAT10
 • Poziom 15  
  Wielkie SORRY KAT10, pomylił mi się Account code z ARS.
 • Poziom 16  
  Numer wewnętrzny ma założoną blokadę "Electronic Station Lock" . Kasowanie 790 nie da rezultatu. Konieczny jest reset centrali. Podłączenie aparatu systemowego też nic nie da. Po uruchomieniu aktywność funkcji jest sygnalizowana wyłącznie trzema przerywanymi sygnałami po podniesieniu słuchawki. Połączenia wewnętrzne są realizowane, lecz niemożliwy jest dostęp do linii miejskich. Niechcące założenie blokady jest niestety możliwe na zwykłym aparacie jażeli ktoś wybrał "specyficzny" numer miejski zaczynający się od 6 (np. 61231230, 61571570) ,a zapomniał wybrać wcześniej 9.
 • Specjalista od telefonów
  1. Podłączenie aparatu systemowego z wyświetlaczem ma być środkiem do usunięcia usterki, a nie celem. Pewne sugestie mogą pojawić się na wyświetlaczu.
  2. KX-T61610 nie ma funkcji 'Electronic Station Lock'.
  3. Może coś napisze autor tematu, bo tak to można pisać bez końca.
 • Poziom 16  
  KAT 11. KX-T61610 ma funkcję "Electronic Station Lock" uruchamianą : podnieś słuchawkę > wybierz 6>podaj 3 cyfrowy kod > powtórz kod> # ( lub 0 dla aparatów SLT bez wybierania tonowego). Deaktywacja usługi :podnieś słuchawkę >kod> #.
  Niewierzący mogą sprawdzić. Funkcja nie jest opisana w polskiej instrukcji ale wersja PD na 99% ją ma.Była opisana w oryginalnej skróconej nocie dostarczanej z każdą centralą. :D
 • Specjalista od telefonów
  Zgadza się - jest taka funkcja (również w KX-T30810) i rzeczywiście nie jest opisana w instrukcji. Gratuluję dobrej pamięci !
 • Poziom 2  
  Dziekuje wszystkim za pomysly.Niestety 79# w zadnej kombinacji nie pomoglo.Znalazlem jakas dziwna instrukcje a w niej rozwiazanie - banalne: * 00 opisane jako: "KASOWANIE = * 00 Możesz skasować naraz wszystkie INNE MOŻLIWOŚCI i przypadkowe zaprogramowanie aparatu"
  :D
  Pozdrawiam serdecznie,
  A.