Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Satel ca10 ver 3.8 problem z akumulatorem

Kaz K 12 Sie 2010 21:57 2452 9
  • #1 12 Sie 2010 21:57
    Kaz K
    Poziom 20  

1. Proszę Kolegów o informacje czy centrala w wersji 3.8 posiada funkcje odłączania rozładowanego akumulatora , bo mam przypadek że akum. jest rozładowany do 8 V i dalej jest zasilany (tzn "prawie zasilany" bo następują restarty centrali i spadek napięcia do 8V ,sądze że zasilacz nie wydala . Podłączyłem pod ladowarkę akumulatorową i pobierał prąd prawie 3A , podładowałem do 13V i podłączyłem - centrala pracowała normalnie).
    2. Drugi problemik to po uruchomieniu centrali bez akumulatora po chwili wyskakuje awaria akum. (to normalne bo go nie ma) ale po podłączeniu już nie potrafi powrócić do stanu normalnego ,muszę wyłączyć całość i wystartować z podpiętym akum i wtedy jest ok. Czy to normalne zachowanie tej wersji centralki (nie mam opisu do ver.38) czy cos uwalone w centrali.
    3. Do centrali jest podpięty manip. LCD (rok temu wymieniony na najnowszy) i 2 manip LED te działają od zamontowania centrali.
    Proszę o info Kolegów którzy mieli do czynienia z w/w wersją centrali .
    Pozdrawiam

Dodano po 22 [minuty]:

Dodatkowe pytanie jaką ma wydajność prądową zasilacz tej centrali?

0 9
  • #2 12 Sie 2010 21:58
    pepe33
    Poziom 18  

Odp 1 Powinna (czas zastanowić sie nad wymianą jak takie cuda odstawia)
    odp 2 Nie raz trzeba poczekać bardzo długo jak zauważy

0
  • #3 12 Sie 2010 23:48
    marcc
    Poziom 14  

Ad. 1 Jeśli odpięte są jakieś cuda np.: nadajnik itp do aku, to nie odetnie, bo CA 10 rozłącza minus.

Ad. 2 pepe33 ma rację, trza czekać kilka min.

0
  • #4 13 Sie 2010 00:33
    Kaz K
    Poziom 20  

Nic do akum nie jest podpięte !!! ,wszystkie urządzenia podpięte pod wyjścia centrali.

0
  • #5 13 Sie 2010 12:11
    rafal_rx
    Poziom 25  

marcc napisał:
    Ad. 2 pepe33 ma rację, trza czekać kilka min.

Czasami, szczególnie dotyczy to Integra, szybciej jest pozbawić na chwilę AC. Wtedy usterka aku ginie natychmiast.

0
  • #6 13 Sie 2010 18:37
    rokycky
    Poziom 23  

Aku jest pewnie stare, albo zasilacz nie wyrabia.
    Stare płyty posiadały potencjometr obok radiatora, zobacz czy nie wystarczy podnieść odrobine napięcie.

0
  • #7 14 Sie 2010 17:55
    Kaz K
    Poziom 20  

Wychodzi na to że zasilacz nie daje rady ,liczyłem obciążenie (7 czujek ,LCD , 2 LED manip.,syntezer ,moduł GSM Ropam ,czujnik dymu i akum. 18 Ah). Dołoże jakiś 2 zasilacz bo może jeszcze upcham w obudowe tylko musze pomyśleć jak połączyć z akum. by wszystko było podtrzymywane (chyba jakaś dioda) i przełącze czujki i moduł gsm na niego.

0
  • #8 15 Sie 2010 20:35
    marcc
    Poziom 14  

Kaz K, po co 2 zasilacz??? Jeśli pobór prądu z wyj. zasilającego nie przekracza ok. 2A (nie pamiętam dokładnie) - a w Twoim przypadku nie powinno, to tylko odpowiedni trafo 18V i nie powinno być problemów.

Nie liczyłem dokładnie, ale Twój system potrzebuje ok. 1,5 A, więc trafo 40VA wystarczy.

0
  • #9 25 Sie 2010 15:39
    Kaz K
    Poziom 20  

Trafo to tam jest 50W 20V bo to w skrzynce dla central ca64(duża, bo modem gsm z telefonem musiał się zmieścić). Ale sądze że zasilacz nie wyrabia bo wysyła ciągle info z out6 że brak zasilania i powrót zasilania i tak w kółko (prawdopodobnie zab. przeciązeniowe działa).

0
  • #10 11 Cze 2011 15:01
    Kaz K
    Poziom 20  

Problemem było zwarcie na płytce manipulatora LED , po wymianie wszystko w porządku.

0