Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ricoh 2018d zacina papier w ARDF.

wieslaw1967_40 12 Sie 2010 22:34 1954 6
  • #1 12 Sie 2010 22:34
    wieslaw1967_40
    Poziom 18  

Witam.To już druga maszyna z tym problemem. Przy kopiowaniu z podajnika kartki zacinają się na wyjściu, brakuje może dwa centy, za każdym razem identycznie. Myślałem o zamianie czujników miejscami. Z tymi z chorągiewką nie ma problemu bo jest ich tam kilka. Ale jest jeden optyczny który działa na zasadzie światła odbitego, i to jego podejrzewam . Może się mylę, może ktoś miał podobny problem i podzieli się swoim doświadczeniem.

0 6
  • Pomocny post
    #2 12 Sie 2010 22:45
    huberto233
    Poziom 26  

a zacina w kodach serisowych na free run ? Moze zle rozpoznaje format?

Ogolnie dobre czyszczenie wszystkich czujnikow dobrze im zrobi ...

Pozdr

0
  • Pomocny post
    #4 12 Sie 2010 23:45
    gasior
    Poziom 25  

Jezeli kazda kartka staje identycznie to zaczalbym od odkrecenia 3 srubek od spodu pokrywy oryginalu (blachowkrety) i dogieciu miedzianych stykow odpowiadajacych za rozpoznawanie szerokosci oryginalu w ADF. Warto tez sprawdzic ewentualne uszkodzenia/przetarcia i zwarcia laczowki od czujnikow dlugosci oryginalu na tacy ADF do plyty glownej. Powodzenia

0
  • #5 13 Sie 2010 11:27
    wieslaw1967_40
    Poziom 18  

Styki miedziane były faktycznie zabrudzone, po wyczyszczenie ładnie zadziałały ale radość była krótka, nie zdążyłem dojechać do firmy, klient dzwoni, że dalej to samo.
    Żadne zabiegi tym razem nie pomogły. Łaczówki mają przejście, czujniki czyszczone, zamieniane miejscami i nic. Jedyny nieruszany czujnik to ten od strony szyby na odchylanej "półce". Na nim papier zawsze zostaje jakieś 1.5 - 2 cm. Nie pomogła też zmiana formatu po długości, zatrzymuje się w tym samym miejscu. Może to wina gumowego taśmociągu bo jest "łysy", i to on opóźnia papier a czujnik odczytuje jako dłuższy format. Skończyły mi się pomysły. Pozdrawiam.

Dodano po 12 [minuty]:

Przepraszam za błąd w temacie, już poprawiłem.

0
  • Pomocny post
    #6 13 Sie 2010 15:15
    huberto233
    Poziom 26  

Sprobuj sp 6009 i zobacz czy zacina w trybie serwisowym,

Jaki kod bledu na ktorym czujniku rejestruje zaciecie ???,

sprawdxz jaki format rozpoznaje ADF sp 6901

Ricoh 2018d zacina papier w ARDF.

pozdr

0
  • #7 16 Sie 2010 13:23
    wieslaw1967_40
    Poziom 18  

Kopiarkę zabrałem na serwis. Jest to MP 2000. Pod kodem 6901 rozpoznaje format 5h, nie wiem jak to inaczej rozszyfrować na zero jedynki. Kod błędu to 211 Original caught at the registration sensor. W trybie serwisowym zacina każdą kartkę. Sory za zamieszanie z modelem maszyny. Który to czujnik od registracji w ADFie?

Dodano po 35 [minuty]:

MP 2000 nie ma kodów do sprawdzania czujników?

Dodano po 21 [minuty]:

Chyba sukces. Czujnik registracji jest za obudowami po lewej stronie ADFu. Trzeba zdemontować górną pokrywę ADFu i dwa małe plastiki, można się wtedy dostać wacikiem do czujnika. Z reguły to kurz - przyjaciel serwisanta, przysłania czujnik. Jest to czujnik "odblaskowy". Poskładać maszynę, wystawić FV i brać się za następną.

0