Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Toyota Yaris 03r światła mijania często nie włączają się

13 Sie 2010 06:13 17276 8
  • Poziom 13  
    Jak w temacie po włączeniu świateł mijania często się zdarza że świecą się tylko pozycyjne - mam na myśli lampy przednie. Czasem pomaga przełączenie na chwilę na drogowe, innym razem włączenie i wyłączenie parę razy dźwignią przy kierownicy. Wczoraj zauważyłem, że pierwszy raz wyłączyły się podczas jazdy (wcześniej jak już się zaświeciły to było ok aż do zgaszenia). Proszę o opinię bardziej doświadczonych. Czy to przełącznik (tzw. "rogacz") na kolumnie kier. zaczyna zdychać czy szukać czegoś w instalacji? Ewentualnie na co zwrócić uwagę? Może przekaźnik?
    Pozdrawiam
  • Specjalista elektryk
    sprawdź czy za każdym przełączeniem przełącznika uruchamia się przekaźnik
    (zlokalizuj przekaźnik i dotknij go ręką, powinieneś poczuć delikatne "pyknięcia" w momencie przełączania przełącznika)
  • Poziom 12  
    Prawdopodobnie masz przypalony przełącznik przy kierownicy ,a poza ty o ile pamiętam to w yarisce światła są bez przekażnika ,sterowane masą
  • Poziom 10  
    Mam podobny problem z Toyotą Yaris Base 2002 r. Kilkakrotnie po wyłączeniu świateł (są włączane ręcznie, nie automatycznie) i wygaszeniu stacyjki zdarzyło się, że przednie światła nie wyłączyły się lub mimo sprawdzenia, samoistnie włączyły się w czasie postoju-co spowodowało całkowite rozładowanie akumulatora. Sytuacja ta dotyczy to tylko świateł przednich i nie powtarza się każdorazowo, co utrudnia znalezienie problemu. Początkowo przypuszczaliśmy,że może być to spowodowane usterką alarmu - tzn.,że włączenie alarmu i związany z tym sygnał światłami może spowodować ich zawieszanie się, jednakże po wyłączeniu alarmu sytuacja ta znów się powtórzyła. Raz, po podłączeniu akumularora (akumulator też był sprawdzany. ładowanie jest w porządku) światła załączyły się same mimo ,iż były wyłączone na wyłączniku. Jeżeli ktoś mógłby mi coś doradzić w tej kwestii byłabym zobowiązana.
  • Poziom 13  
    U mnie w zasadzie samo się naprawiło... :D Poprawiłem tylko masy ale może też to kwestia niższych temperatur :)
  • Poziom 10  
    Yaris 2000. U mnie jest nieco inny problem pali się kontrolka "długich" mimo, że mam włączone "krótkie" a kiedy włączę "długie" to światła gasną kompletnie dzieje się tak zazwyczaj rano choć nie zawsze a samochód jest garażowany.
  • Poziom 16  
    Macie do wymiany wyłączniki świateł,natomiast Jack Ryan sprawdź żarówki H4 i bezpieczniki od świateł.
  • Poziom 10  
    deesz napisał:
    Macie do wymiany wyłączniki świateł,natomiast Jack Ryan sprawdź żarówki H4 i bezpieczniki od świateł.

zgadza się żarówki do wymiany były i jeden z bezpieczników :)
  • Poziom 2  
    deesz napisał:

Zgadza się! okazało się,że był zepsuty wyłącznik świateł. Po wymianie wszystko wróciło do normy. Dziękuję za pomoc. Pozdrawiam!