Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Multimetr FlukeMultimetr Fluke
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Octavia II oświetlenie i ryglowanie bagażnika

ark 13 Aug 2010 10:52 9042 10
    ark
    Level 12  
    Witam, potrzebuje pomocy .Przestało mi działać oświetlenie bagażnika w octavii II 2006r. heczbek .Poza tym nie działa również automatyczne zamykanie bagażnika .Wcześniej było tak że jeśli z pilota otworzyłem tylko bagażnik to po zamknięciu klapy zamek się ryglował a teraz pozostaje otwarty .Dodam tylko że przez kilka dni bagażnik był kilka godzin otwarty. Doczytałem w instrukcji że światło gaśnie po 30 min przy otwartej klapie ,ale u mnie się już nie świeci. Proszę o pomoc .
    Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
  • Multimetr FlukeMultimetr Fluke
  • Multimetr FlukeMultimetr Fluke
    Ireneo
    Level 41  
    Może włącznik oświetlenia bagażnika cały czas jest zwarty lub w przepuście kable przetarły się i dlatego nie chce działać?
    harnasx
    Level 22  
    napewno "krańcówka" czyli czujnik/wyłącznik otwarcia pokrywy (nie wiem gdzie jest w Octavi II) - prawdopodobnie zabudowany w samym zamku pokrywy - rozebrać/sprawdzić i pewnei wymienić bo naprawialne to to nie jest - przynajmniej teoretycznie
    Ireneo
    Level 41  
    Dostań się do samego włącznika i zobacz co tam się dzieje.
    ark
    Level 12  
    mikro styki słychać w zamku 2 kliknięcia zamek spryskałem WD ale nic zastanawia mnie to że z pilota po otwarciu samego bagażnika nie zamyka go po opuszczeniu klapy tal jakby coś ze sterowaniem się pochrzaniło
    Ireneo
    Level 41  
    Miernikiem sprawdź lub kontrolką czy jest ok,jeżeli jest zwarty to nie będzie sterował klapą gdyż widzi ją już otwartą.Włącznik jest w zamku w klapie.
    ark
    Level 12  
    Niestety ugnił i wyłamał się jeden zewnętrzny pin w zamku a gniazdo jest zalane w plastiku.Dolutowałem kabelek ale i wyłącznik wewnątrz jest uszkodzony .Czeka mnie wymiana zamka .Na mierniku pokazuje tylko działanie jednego mikro wyłącznika na skrajnych pinach, a oświetlenie działa na zwarciu środkowego z zewnętrznym (gniazdo 3 pin).Dziękuje za pomoc i sugestie.

ps .Czy zamki z wersji combi pasują do heczbeka ?
    Ireneo
    Level 41  
    Skoro zgniły to gdzieś w tym opisie zabrakło że klapa była otwarta wiele dni,wiele godzin na deszczu...
    ark
    Level 12  
    nie klapa nie była otwarta wiele dni i oczywiście nie na deszczu .Do gniazda musiała się dostać wilgoć bo styki były zielonkawe .Po wyciągnięciu wtyczki jeden z pinów został we wtyku i był skorodowany .Niestety gniazdo zamka jak i wtyczka są bardzo delikatne .Temat zamykam jeszcze raz dziękuję za pomoc