Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Octavia II oświetlenie i ryglowanie bagażnika

13 Sie 2010 10:52 8493 10
  • Poziom 12  
    Witam, potrzebuje pomocy .Przestało mi działać oświetlenie bagażnika w octavii II 2006r. heczbek .Poza tym nie działa również automatyczne zamykanie bagażnika .Wcześniej było tak że jeśli z pilota otworzyłem tylko bagażnik to po zamknięciu klapy zamek się ryglował a teraz pozostaje otwarty .Dodam tylko że przez kilka dni bagażnik był kilka godzin otwarty. Doczytałem w instrukcji że światło gaśnie po 30 min przy otwartej klapie ,ale u mnie się już nie świeci. Proszę o pomoc .
  • Poziom 41  
    Może włącznik oświetlenia bagażnika cały czas jest zwarty lub w przepuście kable przetarły się i dlatego nie chce działać?
  • Poziom 22  
    napewno "krańcówka" czyli czujnik/wyłącznik otwarcia pokrywy (nie wiem gdzie jest w Octavi II) - prawdopodobnie zabudowany w samym zamku pokrywy - rozebrać/sprawdzić i pewnei wymienić bo naprawialne to to nie jest - przynajmniej teoretycznie
  • Poziom 41  
    Dostań się do samego włącznika i zobacz co tam się dzieje.
  • Poziom 12  
    mikro styki słychać w zamku 2 kliknięcia zamek spryskałem WD ale nic zastanawia mnie to że z pilota po otwarciu samego bagażnika nie zamyka go po opuszczeniu klapy tal jakby coś ze sterowaniem się pochrzaniło
  • Poziom 41  
    Miernikiem sprawdź lub kontrolką czy jest ok,jeżeli jest zwarty to nie będzie sterował klapą gdyż widzi ją już otwartą.Włącznik jest w zamku w klapie.
  • Poziom 12  
    Niestety ugnił i wyłamał się jeden zewnętrzny pin w zamku a gniazdo jest zalane w plastiku.Dolutowałem kabelek ale i wyłącznik wewnątrz jest uszkodzony .Czeka mnie wymiana zamka .Na mierniku pokazuje tylko działanie jednego mikro wyłącznika na skrajnych pinach, a oświetlenie działa na zwarciu środkowego z zewnętrznym (gniazdo 3 pin).Dziękuje za pomoc i sugestie.

ps .Czy zamki z wersji combi pasują do heczbeka ?
  • Poziom 41  
    Skoro zgniły to gdzieś w tym opisie zabrakło że klapa była otwarta wiele dni,wiele godzin na deszczu...
  • Poziom 12  
    nie klapa nie była otwarta wiele dni i oczywiście nie na deszczu .Do gniazda musiała się dostać wilgoć bo styki były zielonkawe .Po wyciągnięciu wtyczki jeden z pinów został we wtyku i był skorodowany .Niestety gniazdo zamka jak i wtyczka są bardzo delikatne .Temat zamykam jeszcze raz dziękuję za pomoc