Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sterownik Bosch od nieznanej maszyny

GrandMasterT 13 Sie 2010 11:06 1134 4
  • #1 13 Sie 2010 11:06
    GrandMasterT
    Poziom 23  

Potrzebuję zidentyfikować sterownik wyjęty z jakiejś złomowanej maszyny.
    Ojciec przytargał to do domu bo maszyna szła do przetopu, a podobno była praktycznie nieużywana i szkoda było elektroniki. Sterownik mam zamiar sprzedać (albo rozebrać na części, jeśli jest nic nie warty) bo w domu przydatny jak piąte koło u wozu. Ciężko jednak sprzedać jeśli się nie wie, co się sprzedaje :D

Tak to wygląda, z tego co poszperałem w googlach jest to niby sterownik od jakiejś zgrzewarki lub spawarki, ale nie mam pewności.

0 4
  • #2 15 Sie 2010 18:59
    noplis
    Poziom 20  

Wygląda na stary sterownik do zgrzewania oporowego 50Hz

0
  • #4 21 Sie 2010 12:50
    noplis
    Poziom 20  

Na to wygląda.

W tej dokumentacji, którą zamieściłeś w rozdziale 1-ym Allgemeins na pierwszej stronie jest rysunek systemu i krótki opis. Słowo Schweiss znaczy spawać/zgrzewać. Jak masz jeszcze do tego moduł zasilający, transformator i elektrody to masz kompletny system.

0
  • #5 23 Sie 2010 11:29
    GrandMasterT
    Poziom 23  

Nie mam. Posiadam tylko to pudło sterownika i dwa przewody z wtyczkami pasującymi do gniazda białego i tego okrągłego, ucięte z drugiej strony.
    Reszta maszyny pewnie już przetopiona.
    Warto w ogóle szukać na to kupca, czy lepiej rozebrać na części ? Nie mogę mieć 100% pewności że sterownik jest sprawny, chociaż podobno był zdjęty z prawie nieużywanej maszyny.

Może przy okazji to da się rozpoznać ?

0