Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sprężarka z 1989 produkcja NRD. Podłączenie wężyka do presostatu.

muri3 13 Sie 2010 11:12 7612 22
  • #1 13 Sie 2010 11:12
    muri3
    Poziom 15  

Witam
    Dostałem w spadku kompresor-sprężarka nie znanej mi marki. Znam tylko rok i producenta.
    Po włączeniu sprężarka nabija do 8atm po czym się nie wyłącza chodzi dalej i stoi na 8 atm po czym włącznik zaskakuje i spuszcza powietrze pod włącznikiem.
    I tak na okrągło. Nawet jak używam pistoletu ciśnienie schodzi do 6atm i wyłącza się spuszczanie powietrza ale nie sprężarka. Ona chodzi cały czas.
    Proszę o poradę.

0 22
  • #2 13 Sie 2010 12:08
    gregx77
    Poziom 13  

Jak rozumiem chodzi ci o to żeby sprężarka się zatrzymała w momencie nabicia 8 atm. Musisz założyć elektryczny wyłącznik ciśnieniowy. W tym momencie masz układ podobny jak w samochodach ciężarowych; że sprężarka cały czas pracuje tylko raz tłoczy ciśnienie do butli a jak już nabije to w atmosferę.
    Założenie elektrycznego wyłącznika załatwi sprawę.

0
  • #3 13 Sie 2010 12:35
    muri3
    Poziom 15  

Wyłącznik to ta sprężarka ma. Problem jest taki, że nie wyłącza się tylko dojdzie do 8 atm i spuszcza powietrze. Pod wyłącznikiem jest rurka z dziurką i właśnie tędy leci powietrze.

0
  • #4 13 Sie 2010 14:50
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #5 13 Sie 2010 15:23
    muri3
    Poziom 15  

Wrzucę fotki to zobaczycie.

Dodano po 15 [minuty]:

Sprężarka z 1989 produkcja NRD. Podłączenie wężyka do presostatu. Sprężarka z 1989 produkcja NRD. Podłączenie wężyka do presostatu. Sprężarka z 1989 produkcja NRD. Podłączenie wężyka do presostatu. Sprężarka z 1989 produkcja NRD. Podłączenie wężyka do presostatu.

4 zdjęcie przedstawia otwór tuż pod włącznikiem to właśnie za jego sprawą sprężarka pompuje do 8 atm po czym spuszcza tym oto otworem powietrze.

0
  • #6 13 Sie 2010 17:30
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #7 13 Sie 2010 21:26
    muri3
    Poziom 15  

Więc co doradzasz? W ogóle go usunąć ale wiadomo silnik może się spalić. Czy naprawiać tylko jak?

Dodano po 15 [minuty]:

To jakby nie patrzeć to trzeba by było wymienić ten zawór bezpieczeństwa??? Ale na jaki???
    2 pytanie czy jak zawór będzie sprawny kompresor po nabiciu 8atm powinien się wyłączyć?

0
  • #8 13 Sie 2010 21:48
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #9 13 Sie 2010 22:09
    muri3
    Poziom 15  

Ok jutro posprawdzam i zobaczę dlaczego się nie zamyka.
    Napisze jak poszło.
    pozdrawiam dzieki.

0
  • #10 14 Sie 2010 13:48
    muri3
    Poziom 15  

Hej.
    Rozebrałem. Tak to wygląda. W pretostacie jest taka zapadka która uderza w tą długą iglicę. Czy można to coś dokupić?? Czy kupić nowy pretostat??Ale nie wiadomo czy nowy pretostat będzie pasował do tej sprężarki.

Sprężarka z 1989 produkcja NRD. Podłączenie wężyka do presostatu. Sprężarka z 1989 produkcja NRD. Podłączenie wężyka do presostatu.

0
  • #11 14 Sie 2010 18:13
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #12 14 Sie 2010 21:47
    muri3
    Poziom 15  

kivors napisał:
    muri3 napisał:
    Czy kupić nowy pretostat??Ale nie wiadomo czy nowy pretostat będzie pasował do tej sprężarki.

Będzie pasować, musi byś tylko dostosowany do prądu silnika.

Czyli dopasować do mocy silnika??? A co z tym zaworem?? Na allegro kupię ten pretostat i zaworek??? A ten zaworek też można dokupić??

0
  • #13 15 Sie 2010 08:51
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #14 15 Sie 2010 11:31
    muri3
    Poziom 15  

A może powiesz mi na allegro jaki będzie spełniał wymagania i gdzie go znaleźć jakiś link? Dobierać go do mocy silnika? dzięki za info

0
  • #15 15 Sie 2010 21:53
    muri3
    Poziom 15  

Szukałem na allegro i znalazłem kilka presostatów.
    Tylko nie wiem który z nich się będzie nadawał.

0
  • #16 16 Sie 2010 15:24
    muri3
    Poziom 15  

Pomoże ktoś w doborze?

Dodano po 9 [minuty]:

Czy jeżeli zakupię dajmy np presostat ne-ma i złącze w całość czy nie będę potrzebował zaworu zwrotnego? I czy te ustrojstwo nie będzie mi potrzebne?
    Sprężarka z 1989 produkcja NRD. Podłączenie wężyka do presostatu.

0
  • #17 17 Sie 2010 16:34
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #18 17 Sie 2010 21:50
    prymus122
    Poziom 13  

A może wystarczy ustawić stary presostat na niższe ciśnienie?? kiedyś też miałem podobny problem, co prawda w innym urządzeniu, ale wystarczyło ustawić presostat na niższe ciśnienie i wszystko zaczęło działać.
    A tak z czystej ciekawości, czy da się naprawić stary?? może kiedyś się ktoś tym zajmował??

0
  • #19 17 Sie 2010 22:23
    muri3
    Poziom 15  

Panowie a presostat z grudziądza lca 3 będzie się nadawał. Jeden minus nie ma on włącznika.
    Sprężarka z 1989 produkcja NRD. Podłączenie wężyka do presostatu. Sprężarka z 1989 produkcja NRD. Podłączenie wężyka do presostatu.

0
  • #20 26 Mar 2011 13:26
    muri3
    Poziom 15  

Witam
    Zakupiłem nowy presostat NEMA i mam pytanie. Czy jest jakiś schemat podłączenie tego urządzenia?
    pozdrawiam

0
  • #21 08 Kwi 2011 22:58
    muri3
    Poziom 15  

Witam
    Podłączyłem wyłącznik ciśnieniowy NEMA i mam pytanie. Gdzie można kupić bądź jak podłączyć ten metalowy wężyk z presostatem. Zdjęcia na dole.

Dodano po 1 [godziny] 18 [minuty]:

Czy może być tak, że powinno lecieć powietrze gdy przewód dekompresji nie jest podłączony z wyłącznikiem ciśnieniowym? Normalne zjawisko? Czy do tego wyłącznika NEMA znajdę gdzieś taki przewód dekompresji? Zaznaczam, że na wyłączniku nie ma gwintu jest samo gniazdo. Lutować? Czy jest specjalny przewód przeznaczony do tego wyłącznika?

0
  • #22 08 Kwi 2011 23:48
    ziemek56
    Poziom 20  

Patrząc na zawór bezpieczeństwa na pierwszej fotce jest to sprężarka GERA (Veb Gerawerke Miasto Aisenach koło Drezna DDR). Podaj wartość nabitą na sześciokącie tego zaworu to może coś się wyjaśni. (prawdopodobnie 7.5 kG/cm2). Ogólnie brakuje tutaj wyposażenia... - na przykład oddzielacza skroplin.
    Presostat działa pojmując ciśnienie dochodzące pionową rurką z dołu (od zbiornika). Problematyczne gniazdo (bez gwintu) może być niewykorzystane (w perspektywie dla manometru) i nie ma nic do przewodu na pierwszym planie.

Spytałeś czy lutować - do ALUMINIUM ??? HA HA HA niemożliwe. abstrahując cel, bez pełnej znajomości urządzenia. Pytaj o wszystko a zdrowie zachowasz.
    Trochę za mało danych ... gdybyś był w okolicy - NO PROBLEM. Prawdopodobnie niemcy (DDR) w presostacie załączyli zawór odciążający, umożliwiający ponowne załączenie sprężarki po upływie nastu sekund po osiągnięciu ciśnienia nominalnego - tego normalnie się nie stosuje. Teraz masz problem co zrobić z przewodem sztywnym M-14x1,5. Na pewno pomógłbym Tobie oglądając rzecz ale jestem nieco odległy.
    Na pierwszy ogień zaślep rurkę lub jego wyjście i sprawdź działanie bez ruszania nowego presostatu. Jeśli nie pomoże, zaczynamy od zera - znaczy konstrukcja tzw. automatyki pierwotnej. wszelkie szczegóły na <ziemek@sz.home.pl>.

A tak przy okazji daję rękę, że nakrętka przewodu sztywnego ma gwint M-14x1,5 !!!

0
  • #23 15 Kwi 2016 22:26
    muri3
    Poziom 15  

Wymieniono presostat na nowy i działa.

0