Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Scenic II, 1.9 DCI-po włączeniu klimy smród oleju i dym

13 Aug 2010 11:32 4404 6
  • Level 9  
    Witam. Kupiłem Grand Scenic z 2004. Przejechałem z Berlina do Warszawy bez problemów. Potem żonę poniosło i pojechała trochę ponad 160 km/h-był znany wszystkim lipcowy upał i klima chodziła cały czas. Nagle lampki AKUMULATOR i STOP się załączyły, więc się zatrzymaliśmy. Dziecko powiedziało, że czuje zapach smażonego popcornu-rzeczywiście coś tak zalatywało spod pokrywy i unosił się mały dymek. Po odczekaniu chwili ruszyliśmy i po chwili znowu to samo. Wyłączyliśmy klimę i problemu nie ma. Po 2 tygodniach jeżdżenia włączyłem na próbę klimę i znowu AKUMULATOR i STOP oraz smród.Co za diabeł? Pomóżcie, bo mechanicy rozkładają ręce albo próbują bagatelizować problem. Jeżeli ktoś ma podobny problem to nawiążemy współpracę. Dziękuję za ewentualną pomoc.
  • Level 42  
    A ja jakoś ci nie wierzę, że mechanicy rozkładają ręce, po prostu kłamiesz
    Niby nie można podnieść maski i zobaczyć skąd leci dym?
    Po za tym jak wyłączysz sprężarkę i problemu nie ma to już chyba wiadomo na czym się skupić
    Możliwe że sprężarka umarła....
  • Level 9  
    U mechaników nie byłem z dymiącym silnikiem. Oni zrzucili to na możliwy wyciek z turbiny bo jest tam jakaś plama. W serwisie Renault mówili o sprężarce ale też o tylu innych rzeczach, że głowa i portwel mały. Samochód ma moc i turbina chodzi-tak orzekł inny mechanik. Tylko co ma KLIMA do SPRĘŻARKI? Dlaczego bez klimy wszystko śmiga?
  • Level 42  
    vicious1000 wrote:
    Tylko co ma KLIMA do SPRĘŻARKI? Dlaczego bez klimy wszystko śmiga?

To jakaś kpina
    Oddaj to auto do jakiegoś fachowca i nie rób jaj
  • Level 9  
    Nie ukrywam,że przygoda dla mnie z motoryzacją dopiero się zaczęła. Mam pytanie-czy KPINA to moje nie znanie się na rzeczach oczywistych, czy też objawy są jakieś nieracjonalne?
  • Level 42  
    Wszystko jest racjonalne oprócz tego problemu przed pałacem prezydenckim w Warszawie...
    Oddaj do dobrego fachowca od klimatyzacji chociaż prawdopodobnie przygotuj kasę na wymianę sprężarki i nie płacz, że drogo,.... trudno popsuło się...
  • Level 9  
    Nie zawracam już głowy. Temat dokończę po udanym serwisie. Dziękuję za odzew.