Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

RENAULT MEGANE 1.4 16v 2002 , reset licznika + duże spalanie

djgrajek 13 Sie 2010 11:55 8733 2
  • #1 13 Sie 2010 11:55
    djgrajek
    Poziom 9  

Witam, jestem zdesperowany. We wtorek wyjazd nad morze a tu dwa dziwne błędy... po pierwsze:

Zapaliła sie kontrolka od spalania i auto zaczeło palić ponad 12l lpg przy silniku 1.4 i dotychczasowym spalaniu 7-8l.

Druga rzecz w czasie jazdy licznik resetuje się, głównie podczas ruszania i niskich obrotów silnika. Czy wymiana licznika załatwi sprawe? Będe wdzieczny za kazdy post.. jest piątek zaden mechanik nie chce na moje auto w mojej okolicy patrzeć gdyż mają mase roboty i kazdy chce sie wyrobić przed weekendem. Nie wiem co robić.

0 2
  • #2 23 Sie 2010 23:23
    snozer
    Poziom 17  

Spróbuj włączyć tryb diagnostyczny licznika i go zresetować.

Przytrzymaj przycisk od komputera i naraz włącz zapłon - jeśli jest to megan I, jesli jest to megan II to przytrzymaj przycisk od komputera i włącz silnik. Licznik powinien zapalić wszystkie kontrolki i wskaźnik komputera. Liczniki wskazówkowe powinny się kręcić we wszystkie strony. Nie martw się to jest normalne. Wciskając kolejno przycisk od komputera zobaczysz różne głupoty np.: Ile jest w przybliżeniu benzyny w baku. Po wciśnięciu resetu kilometrów powinieneś wyjść z trybu testu i zresetować błędy. W megane II musi być włączony silnik i karta na miejscu by można było wyjść z trybu diagnostycznego. W ostateczności pomaga odłaczenie akumulatora. Ja robiłem tak w megan I i II i nie maiłem problemów nie musiałem wyłączać akumulatora

2
  • #3 24 Sie 2010 07:50
    djgrajek
    Poziom 9  

tak tylko że to jest wersja bez komputera... Generalnie problem istnieje nadal - dzisiaj jade podłączyć go pod komputer plus nabyć nowy licznik...

0