Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mieszkanie 40m2 Piec Gazowy

13 Sie 2010 12:22 9581 12
  • Poziom 9  
    Witam,
    zamierzam zmienic troszke u siebie instalacje gazowa. Poki co mam dwa piece. Jeden do kaloryferow, drugi na wode (bzdura prawda ? :) ).
    Chce miec jeden piec. Do wody i do kaloryferow.
    Piec wiszacy, osob do 'ogrzania' - 1,2.

Na jakie parametry powinnam zwrocic uwage? Planuje przeznaczyc na to tak do 4500zl (robocizne mam za free). Wiem, ze do tego mi dojdzie osoby komin (pod ten co instalacja do tej pory byla podpieta, juz nie moge..dluga historia, wolna amerykanka kiedys byla w tym budynku).

Serdecznie pozdrawiam
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Idąc w nowoczesność , postaw na kondensata lub ewentualnie turbo . Komin i tak musisz wymienić - jak piszesz . Na twój metraż wystarczy 4kW mocy na CO , więc musisz szukać kotła z modulacją od 3-4 kW . Termet Windsor lub coś alternatywnego z Junkersa . Wydaje mi się , że powinieneś się zainteresować tą opcją .
  • Poziom 9  
    Super, dziękuje. Myślę, że jako punkt zaczepiania wystarczy taka odpowiedź. JAk coś, to powrócę tutaj do tematu :)
  • Specjalista elektryk
    Jak zamierzasz przygotowywać ciepłą wodę?

Jeżeli to ma być przepływowo, to musisz mieć kocioł dwufunkcyjny, i niestety jego moc musi być na poziomie 18kW.
  • Poziom 9  
    Choinka, jestem zielona ;) Jak to wygląda przepływowo ? Chce, żeby było dobrze :D. Tzn. będę miała pewnie prysznic, zresztą, nie mam czasu na kąpiele.
    Obiło mi się o uszy 'dwufunkcyjny'. Ale także 'dwubiegowy'.

• Moderator na urlopie...
    kj1 napisał:
    Jak zamierzasz przygotowywać ciepłą wodę?

Jeżeli to ma być przepływowo, to musisz mieć kocioł dwufunkcyjny, i niestety jego moc musi być na poziomie 18kW.

Może i powinna być nawet większa, jednak najważniejszą rzeczą jest możliwość modulacji na właśnie tak niskim poziomie, jak napisał serwisant73
    Ustawiasz moc centralnego ogrzewania na te 3-4 kW, a pełną mocą, np 24 kW ogrzewasz wodę użytkową.
  • Specjalista elektryk
    janiorek napisał:
    Choinka, jestem zielona ;) Jak to wygląda przepływowo ? Chce, żeby było dobrze :D. Tzn. będę miała pewnie prysznic, zresztą, nie mam czasu na kąpiele.
    Obiło mi się o uszy 'dwufunkcyjny'. Ale także 'dwubiegowy'.

ciepłą wodę można przygotowywać na dwa sposoby:
    przepływowo - zimna woda przepływa przez urządzenie i wypływa z niego ciepła o odpowiedniej temp. Ciepło jest doprowadzane tylko wtedy gdy woda przepływa.
    Zaletą są małe wymiary urządzenia i brak strat ciepła. Wadą duża moc potrzebna do przygotowania sensownych ilości wody w stosunkowo krótkim czasie.
    pojemnościowo - zimna woda wpływa do zbiornika w którym jest podgrzewana do odpowiedniej temp. Podgrzewanie działa niezależnie od poboru wody. Zaletą tego sposobu jest mała niezbędna moc (w zasadzie wystarczy ok 2kW), wadą wielkość urządzenia (żebyś wzięła prysznic potrzeba by zbiornik (bojler) miał pojemność przynajmniej 40-50l, co wraz z jego ociepleniem czyni go dość dużym sprzętem zwłaszcza w małym mieszkaniu. Gdy bojler będzie za mały, może się zdażyć, że zabraknie Ci ciepłej wody podczas kąpieli) oraz straty ciepła.

Kocioł dwufunkcyjny to taki który służy jednocześnie do centralnego ogrzewania i przygotowania ciepłej wody w sposób przepływowy

Kocioł dwubiegowy to takie uproszczenie kotła z palnikiem modulowanym (a właściwie to palnik modulowany jest rozwinięciem palników dwu- i wielo biegowych (stopniowych)).

• Moderator na urlopie...
    kj1 napisał:
    Kocioł dwubiegowy to takie uproszczenie kotła z palnikiem modulowanym (a właściwie to palnik modulowany jest rozwinięciem palników dwu- i wielo biegowych (stopniowych)).

?????????????????????????
  • Specjalista elektryk
    mirrzo napisał:
    kj1 napisał:

?????????????????????????

Widzę, że masz wątpliwości do tego co napisałem.
    Wyjaśnij więc co to takiego "dwubiegowy"
  • Specjalista - systemy grzewcze
    Kocioł dwubiegowy to uproszczenie palnika modulowanego -co to za herezje.
  • Specjalista - systemy grzewcze
    Brotje Energy Top 24CE - polecam. Brotje - chyba jedyna firma która nie stosuje plastikowych podzespołów hydraulicznych w kotłach.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    To dobry wybór, pod wieloma względami . Z serwisem też nie ma problemów .