Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problem z odbiorem z nadajnika w Łosicach

13 Sie 2010 12:35 6960 30
  • Poziom 18  
    Jak w temacie - mam problem z odbiorem telewizji z nadajnika w Łosicach. Odbiór momentami jest bardzo dobry, ale chwilę potem zaczyna się kilkuminutowe bujanie obrazu, potem jest coraz gorzej, w pewnym momencie tracę również dźwięk i odbieram radio maryja ;/ . Ten cykl powtarza się, w efekcie nie da się oglądać telewizji. Co radzicie? Mam jeszcze jedno pytanie - gdyby okazało się, że gdzieś w okolicy powstał nielegalny przekaźnik to gdzie można się z tym zgłosić? W mojej miejscowości (100 km od Warszawy) radio maryja zawsze było mocne, do najgorszych odbiorników radiowych (a nawet telewizyjnych) nie trzeba podłączać żadnych anten, żeby odbierać "katolicki głos w każdym domu", ale jak dotąd nigdy nie kolidowało to z innymi stacjami.
  • Poziom 36  
    marijuz napisał:
    W mojej miejscowości (100 km od Warszawy)
    A Łosice są 116 km od Warszawy, więc do nadajnika masz max ...
    EDIT. zmieniam post, bo typowanie niepodanego miejsca zamieszkania okazało się błędne.
    Jeśli ktoś ma 86 km do Łosic i 100 km do Warszawy to "używając" cyrkla wychodzą dwie lokalizacje i dużo bliższe nadajniki. Choć im moce (Ostrołęka, Łomża) rzeczywiście zachęcają do korzystania z Łosic.
  • Poziom 18  
    No Nie do końca jest tak jak piszesz xD
    Owszem Łosice są 116 km od Warszawy, ale troszkę w innym kierunku. Od mojej miejscowości do Łosic jest ok 86 km. Choć nie znam się za bardzo na rodzajach anten, to z pewnością nie mam siatki. Na pewno jest to antena kierunkowa (jeśli tak się mówi xD). A przesterowanie wzmacniacza chyba nie wchodzi w grę bo jest tak ustawiony już od 20 lat i dopiero niedawno zaczęły się takie problemy ;)

Dzięki za odp i pozdro
  • Moderator
    Ostatnio Chotycze miały problemy z zasilaniem. Jak wygląda odbiór innych stacji?
  • Poziom 33  
    "w twojej miejscowości" tzn. gdzie?
  • Poziom 18  
    Ostrów Mazowiecka .

Poprawiłem . [SP5ANJ]
  • Poziom 33  
    A może wymiana anteny na ATX-91 i lepszy wzmacniacz. Była burza? Mogła się spalić płytka w antenie.
  • Poziom 19  
    ->marijuz
    To my prawie sąsiady, ja mieszkam w okolicach Małkini. Odbieram z Łosic na starej antenie yagi TVP1, TVP2 i Polsat, czasem TVP3 analogowo i nie narzekam. Po przekręceniu na Warszawę odbieram tylko śnieg. Anteny ATX91 są fajne (mocno kierunkowe) ale zauważyłem, że łysieją :-). Czy po drodze antena - Łosice masz jakieś wieże GSM ?
  • Poziom 12  
    Pytanie czy Łosice nadają testowo czy na full ?
    Wczoraj podpiąłem zwykłą antenę zewn i wykryło mi 8 stacji
    Niestety pokazuje mi się tylko czarny ekran i sam dzwięk ale za to działa telegazeta oraz EPG....
    Parametry sygnału podają Video PIB=0000

Czy ktoś to wytłumaczy - mieszkam w Radzyniu Podlaskim

K.
  • Poziom 19  
    Z Łosic idzie obecnie cyfrowo: MUX 3 (TVP1, TVP2, TVP Info, TVP Kultura, TVP Historia), MUX 2 (Polsat, TV4, TVN, TVN7, TV PULS, PULS2 i dwie plansze testowe) + analogowo TVP1, TVP2, TVP Info i Polsat. Do Radzynia ~50km po prostej. DVB-T w Polsce nadawane jest w MPEG4. Na jakim sprzęcie odbierasz ? Czy obsługuje on MPEG4 ?
  • Moderator
    Jeżeli wykrywa wszystko a masz czarny obraz to na 200% telewizor nie ma MPEG4 a tylko MPEG2...
    Pozostaje moduł CI, zewnętrzny dekoder lub wymiana odbiornika.
  • Poziom 12  
    To u mnie łapie tylko MUX-2
    A i zapewne nie ma wsparcia dla MPEG-4 :(
    Czyli nie da się wykorzystać mego DVD Portable ?
    To jak radzicie koledzy - mieszkam na stancji ???
    Coś podpowiedzieć właścicielowi ???
    :!:
  • Moderator
    Najtaniej będzie dać zewnętrzny dekoder DVB, Wydatek rzędu 200 zł.
    Będzie na lata. Na i podłączysz do każdego telewizora, nawet takiego z kineskopem.
    Moduł CI to taki średni wynalazek, nie dość że musisz dopasować egzemplarz do telewizora to jeszcze bywają zawodne i dość mocno się grzeją, co nie wróży długiej pracy.
    Nie wiem gdzie mieszkasz ale jak odbierasz TVp1/2 z Łosic to DVB na MUX2 doleci na tej samej antenie..
  • Poziom 39  
    Dziwny zamęt w pytaniach kolegi Kylos. Nie dowiedzieliśmy się co chce uzyskać na swoim odbiorniku ani też co uzyskał. Jaki ma odbiornik też niewiele wiemy i jakie efekty wyszukiwania. I kto/co nie ma wsparcia MPEG - 4? Wyduś z siebie człowieku jakie masz efekty na odbiorniku. Czy oznacza, że odbioru analogowego też nie ma? I co do tego wszystkiego ma DVD?
  • Poziom 12  
    Koledzy gdybyście byli sami na kwaterze i mieli zasięg DVB-T to nie kombinowaliście sami nic serio ???
    Jak się to co się ma to należy to wykorzystać
    Nie pamiętam jaki to DVD ale fakt że ma tuner DVB-T to dlatego pytam i kombinuję....
    Posiadam TV analog ale DVD nie jest spięte z nim bo ma swój LCD....
    Czy to żle ?

:arrow:
  • Moderator
    Podstawowe pytanie :
    Gdzie jest miejsce akcji...
    Jeżeli w samym Radzyniu Podlaskim to MUX2 odbierzesz nawet na pokojowej antenie, pod warunkiem otwartej przestrzeni na północ.
    Nawet najlepsza antena nie pomoże jak odbiornik jest przystosowany tylko do MPEG2, można go wykorzystywać co najwyżej jako monitor.

I wobec tego masz pierwszy problem do załatwienia - zaopatrzyć się w dekoder MPEG4 lub (czego nie polecam) moduł CI do zdekodownia MPEG4 do MPEG2. Ta ostatnia opcja jest możliwa gdy odbiornik ma takie złącze. Z tego co wiem to małe odbiornik z wbudowanym odtwarzaczem DVD (dość popularne za Odrą i sprzedawane tam w cenie poniżej 99 Euro) takiego złącza nie posiadają, przynajmniej takich ja nie widziałem.
  • Poziom 19  
    W takim razie aby odebrać naziemną TV cyfrową musisz dokupić dekoder naziemnej TV cyfrowej (~200PLN, np. Sygnal HD-507) lub gdybyś chciał przy okazji podłączyć satelitę to dekoder combo (naziemna + sat w jednym pudełku, co najmniej 450 PLN, np Opticum 9600TS, Uni-box 9080, OpticumX7)

Dekodery podłączasz do gniazda euro-scart w TV.

irekr - akcja dzieje się w Radzyniu Podlaskim (pierwszy post @Kylos)
  • Moderator
    heynow :) pisaliśmy jednocześnie,....
  • Poziom 12  
    Ano akcja OK= Radzyń Podlaski i MUX2 tylko mam sygnał niezły wg. tego co pokazuje DVD (nie mylić ze stacjonarką)
    Oczywiście rozważam opcję kolegi bo raz jeszcze powtórzę :
    co kupić zewnętrznego by starczyło na parę lat i by było mobilne oraz potrafiło nagrywać i miało EPG/TIME SHIFT ?
    Póki co w domu dekoder PVR jest dzierżawiony.....ale to w domu :(

To koreańskie coś ma USB i jakieś małe wyjścia z boku kolorowe typu jack

p.s.
    ciekawy ten SYGNAL HD-507...ktoś ma ?
    Dostępne złącza:

* Wejście sygnału anteny zewnętrznej
    * Wyjście pętli sygnału.
    * SCART
    * HDMI
    * USB 2.0
    * Wejście dla czujnika podczerwieni
  • Moderator
    Mam HD507 od jakiegoś czasu i mam do niego następujące uwagi:
    1. Patent z wyposażeniem dekodera we wtyk EURO typu męskiego uważam za średnio rozsądny; wtyk jest obrotowy we wszystkich płaszczyznach i w zamyśle ma być wkładany z tyłu odbiornika. Pomysł niby dobry jednak ta elastyczność jest mało stabilna i jak na moje wyczucie zbyt delikatna. Lepszym rozwiązaniem byłoby zainstalowania zwykłego gniazda EURO typu żeńskiego i łączyć dekoder z odbiornikiem normalnym krótkim kablem.
    2. Dekoder zasila się bezproblemowo z napięcia 12 V z instalacji samochodu. należy tylko na przewodzie zasilającym założyć bezpiecznik rzędu 2A.
    3. Dekoder jest dość wrażliwy na drgania, nawet niewielkie stukanie palcem w obudowę powoduje stopklatkowanie. Do pracy w warunkach pojazdu zdecydowanie się nie nada... Ale jako urządzenie przenoszone,,, czemu nie. Jest małe i lekkie (wielkości pół książki)
    4. Funkcja zapisu działa bardzo sprawnie, testowałem na pendrivie USB 8 i 32 Mb i działa fajnie. Pozostałe funkcje typu EPG, TIME itp itd działają sprawnie, chociaż menu odbiornika jest bardzo ubogie.
    5 W sumie urządzenie tanie i dość dobre, odbiera SD jak i HD, ma wyjście po EURO i HDMI... U mnie robi jako urządzenie działkowo/wakacyjne...
  • Poziom 12  
    No i o to chodzi w sumie
    Mi też ma służyć jako dom-kwatera-dom
    Ciekawe czy soft do niego się ukazuje i update-uje w nim ?
    Na razie to nowe widzę jako między innymi co wołają 150-160 za klony i USB czyli niewielka różnica ale zalet kilka ma to fakt
    A tak to jak mam tylko teraz MUX2 to innego nie odbiorę tutaj ???
    Jak ktoś jest tu z Radzynia to niech napisze
    Kolega z Kąkolewnicy odbiera pono ładnie tylko on ma bliżej i pewnie TV-LCD

p.s.
    to tańszy wariant jak widzicie "Not Only TV LV5TZ tuner USB DVB-T HD" ale to tylko pod komp/laptop pewnie......

UZUPEŁNIENIE DANYCH :
    Portable DVD Player with DVB-T TV Tuner : DPC-7600PDT
    Odtwarzacz obsługuje MPEG-4,2,1 z DIVX
    Screeny z wyłapywania sygnału i tego czarnego ekranu :

Czyli to Video PID ma zależeć od dekodowania MPEG ???
    Proszę o opinie a ja poszukam jakie ma dekodowanie ten tuner

:D:arrow:
  • Poziom 39  
    Wreszcie jakieś konkretne informacje, które powinny znaleźć sie na początku. Ale te zdjęcia ekranu to można powiedzieć nieczytelne. Wygląda, że trzeba by ręcznie ustawiać PID, ponieważ to co udaje się domyśleć to niewłaściwe.
  • Poziom 12  
    Ok kolego...raz jeszcze załączę mają po 1,3 Mb
    Tylko jak czyta kto posta to nie mam obrazu a ten VIDEO PID jest = 0000
    Nie wiem czy to zależy od dekodowania czy od typu anteny na dachu
    Dane ze stron nie potwierdzają tego MPEG-4 tylko DIVX a moja instrukcja podaje że ma MPEG-4 ale czy to się wiąże z tunerem to sam nie wiem....
    Czekam na porady

screen's again :

Pozdr
  • Moderator
    Jeżeli dekoder nie odbiera MPEG4 to nie rozpozna Vpid a tylko apid, który jest nadawany w MPEG2.
    Sądząc po paskach SNR/GAIN na MPEG4 będzie znakomity odbiór.
    Większość dekoderów pracuje prawidłowo przy sygnałach (tu pośrednio w pasku GAIN) nawet poniżej 20%. Ważne ze SNR jest większy od 60%, poniżej tej granicy będzie szatkowanie.
    Kylos; sprawdź czy dekoder MPEG4 jest w wersji europejskiej, amerykańska wersja MPEG4 nie jest kompatybilna z naszą. MPEG2 odbierzesz na każdym urządzeniu.
  • Poziom 12  
    Kolego tylko jak to sprawdzić ???
    Instrukcja jest ale modele na USA mają inne oznaczenia bo tam dają z NTSC
    To nie wiem w końcu czy mam dekoder z MPEG4 czy tylko z MPEG2
  • Moderator
    Standard NTSC to standard analogowy, z MPEG4 w wersji amerykańskiej nie ma wiele wspólnego. Te modele maja zapewne obsługę sygnałów analogowych, natomiast dla odbiorów cyfrowych maja inne rozdzielczości wynikające z innej specyfiki amerykańskiego sygnału wizyjnego. U nas jest to o tyle istotne, że DVB-T w MPEG4 po amerykańsku ma inne parametry kanałowe.
    Podaj dokładnie model i może masz jakiś link do producenta. Może uda się ustalić czy ma MPEG4 AVC H264 7/8 MHz

DOTARŁEM
    http://www.dooyoo.co.uk/dvd-player/daewoo-dpc-7600pdt/details/
    200% ze nie ma MPEG4....

MPEG4 ma następny model:
    DPC7409
    z tym że występuje w kilku wersjach i trzeba na nie uważać....
  • Poziom 12  
    Podaje :

DPC-7600PDT

producent DAEWOO

niestety...no widziałem tą stronę i pisałem

widocznie to za stare by miało MPEG-4 a tylko ma MPEG-2

a odtwarzacz pewnie odtwarza MPEG4... czy nie powinien ?
  • Poziom 12  
    Ok- to zatem czekam na tańsze tunery :)

Życzę SZAMPAŃSKIEGO SYLWESTRA I LEPSZEGO ROKU 2011 !!!

:bday:
    :x-mas:
    :bye:
  • Poziom 21  
    Pozwolę sobie odgrzać temat, choć mój "problem" dotyczy innej sytuacji...

Od kilku tygodni około 1 - 2 w nocy znika mi sygnał TV na analogu mimo, że normalnie leci sobie film i wg. rozkładu jazdy program ma trwać np. do 3 w nocy.

Nie jest to wina odbiornika - na drugim jest to samo.
    Na DVB-T jest normalna audycja, przez platformę cyfrową n też.

Dotyczy TVP1,2 i 3. Polsat i TV4 są OK.

Ktoś wie co oni tam kombinują i dlaczego bez uprzedniego poinformowania widzów?
  • Moderator
    Na portalu www.radiopolska jest cos na ten temat.
    To jest sygnał pomiarowy służący do sprawdzania parametrów sygnałów telewizyjnych.
    Najprawdopodobniej TVP nie płaci Emitelowi za ta emisje w nocy i jest taki sygnał....
    Kiedyś nadajniki trzeba sprawdzać.