Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Problem z monitorem SyncMaster T220 HD

13 Sie 2010 12:53 1220 20
  • Poziom 8  
    Witam.

Włączam komupter, coś zaczęło piczeć i na monitorze okazał się obraz - http://img832.imageshack.us/img832/5180/100813124519.jpg - co mam zrobić w tej sytuacji? Monitor działa - mam tuner TV i obraz z telewizji leci.

Mam monitor SyncMaster T220 HD.
  • Poziom 32  
    Dysk widzi koledze w biosie? Podaj konfiguracje komputera.
  • Poziom 8  
    Pytong napisał:
    Dysk widzi koledze w biosie? Podaj konfiguracje komputera.

Niestety nie znam się za bardzo i nie wiem o co Ci chodzi.. A nie mam jak sprawdzić konfiguracji, bo nie mam obrazu.. A komputer jest z 2002 roku i wiele rzeczy zostało wymienane.
  • Poziom 32  
    Otwórz obudowę. Przeczytaj oznaczenie płyty głównej. Inaczej nie będzie jak pomóc.
  • Poziom 8  
    Pytong napisał:
    Otwórz obudowę. Przeczytaj oznaczenie płyty głównej. Inaczej nie będzie jak pomóc.

Ok, jak sprawdzę to wszystko napiszę. Mi ten obraz wyskoczył na kompie, to mogę go mieć cały czas włączony? Bo nie wiem co zrobić.
  • Poziom 32  
    Wyłącz komputer. Uruchom ponownie. Jak jest to samo to wyłącz całkiem nie ma co na to patrzeć.
  • Poziom 8  
    Pytong napisał:
    Wyłącz komputer. Uruchom ponownie. Jak jest to samo to wyłącz całkiem nie ma co na to patrzeć.

Jak mam go wyłączyć jak nie mam obrazu? Z gniazdka wyjąść kontakt? Czy wcisnąć guzik "POWER" ?
  • Specjalista - HDD i odzyskiwanie danych
    Włóż płytę instalacyjną windowsa jak masz zainstalowanego i nic nie ruszaj spróbuj ze 3 razy z płytą uruchomić komputer nic nie dotykając u mnie tak zadziałało.
  • Poziom 32  
    KaczyV napisał:
    Pytong napisał:

Jak mam go wyłączyć jak nie mam obrazu? Z gniazdka wyjąść kontakt? Czy wcisnąć guzik "POWER" ?

Przez przycisk power lub dłuższe przytrzymanie przycisku power.

Dodano po 19 [sekundy]:

mati211p napisał:
    Włóż płytę instalacyjną windowsa jak masz zainstalowanego i nic nie ruszaj spróbuj ze 3 razy z płytą uruchomić komputer nic nie dotykając u mnie tak zadziałało.

I co to ma na celu?
  • Poziom 8  
    Pytong napisał:
    KaczyV napisał:
    Pytong napisał:

Przez przycisk power lub dłuższe przytrzymanie przycisku power.

A nic się nie stanie z kompem?
  • Poziom 32  
    Nic. Żadnych spaleń, osmoleń czy innych zgliszczy. Śmiało :) tylko uruchom ponownie potem czy jest to samo.
  • Poziom 8  
    A! Dodam jeszcze, że wczoraj gry grałem w Netsoccer 2 - zaciął się komputer. Wciskam ALT+CTRL+DLT - nic, żadnej reakcji. ALT+F4 - żadna reakcja. W ostateczności zresetowałem kompa. Gdy go włączyłem, komputer normalnie śmiga, ale monitor nie pokazuje obrazu z komputera.. Z monitorem raczej wszystko ok, bo TV w monitorze działa.
  • Poziom 32  
    KaczyV napisał:
    A! Dodam jeszcze, że wczoraj gry grałem w Netsoccer 2 - zaciął się komputer. Wciskam ALT+CTRL+DLT - nic, żadnej reakcji. ALT+F4 - żadna reakcja. W ostateczności zresetowałem kompa. Gdy go włączyłem, komputer normalnie śmiga, ale monitor nie pokazuje obrazu z komputera.. Z monitorem raczej wszystko ok, bo TV w monitorze działa.

Ehem . I jak efekty? Uruchomiłeś ponownie? Odczytałeś nazwę płyty?
  • Poziom 8  
    Pytong napisał:
    Ehem . I jak efekty? Uruchomiłeś ponownie? Odczytałeś nazwę płyty?

Zrobiłem resa i jest jak wcześniej - komputer włączony a obrazu na TV nie ma. Już nie ma tych napisów co wcześniej były.

Gdy włączam na monitorze, żeby pokazywał obraz z komputera jest tak - http://img9.imageshack.us/img9/7374/100813140014.jpg
  • Poziom 32  
    Nie reset. Lecz ponowne uruchomienie mnie interesuje. No i czekamy na model płyty.
    Pytong napisał:
    mati211p napisał:

I co to ma na celu?
    U mnie po ataku wirusa nie chciał się tak włączyć i po podmianie rejestru a takie coś pomogło. Wiem że to jest dziwne ale skoro u mnie zadziałało.Błąd był identyczny.Disk boot failure. insert system disk and press enter.
  • Poziom 8  
    mati211p napisał:
    U mnie po ataku wirusa nie chciał się tak włączyć i po podmianie rejestru a takie coś pomogło. Wiem że to jest dziwne ale skoro u mnie zadziałało.Błąd był identyczny.Disk boot failure. insert system disk and press enter.

Jakiego wirusa? Nazwa?

Dodano po 21 [sekundy]:

Pytong napisał:
    Nie reset. Lecz ponowne uruchomienie mnie interesuje. No i czekamy na model płyty.

No wyłaczyłem go i włączyłem - ja to nazywam resetem :P
    Wirus jest mniej ważny bo to po mojej ingerencji tak wyświetlał. Jak tak spróbujesz to zobaczymy czy to coś da : Rozruch z płyty chyba masz ustawiony to wkładasz płytę i tyle. i może przejdzie ale zazwyczaj u mnie objawiało się to niemożliwością wykrycia dysku. Może zmień taśmę. Bios u mnie migał przez 5 minut a później to a taśma była niedociśnięta.
  • Poziom 8  
    mati211p napisał:
    Jak tak spróbujesz to zobaczymy czy to coś da : Rozruch z płyty chyba masz ustawiony to wkładasz płytę i tyle. i może przejdzie ale zazwyczaj u mnie objawiało się to niemożliwością wykrycia dysku. Może zmień taśmę. Bios u mnie migał przez 5 minut a później to a taśma była niedociśnięta.

A przetłumacz to dla osoby nie za bardzo kapującej.
    Próba włożenia płyty i tyle. Niech z nią się uruchomi o ile jest napisane boot from cd. Jak nie pomoże to zajrzyj i popraw taśmę od dysku(komunikacja dysku z płytą główną) a jak to nic nie da to spróbuj zmienić.
  • Poziom 8  
    mati211p napisał:
    Próba włożenia płyty i tyle. Niech z nią się uruchomi o ile jest napisane boot from cd. Jak nie pomoże to zajrzyj i popraw taśmę od dysku(komunikacja dysku z płytą główną) a jak to nic nie da to spróbuj zmienić.

Tyle, że ja wyłączyłem komputer i go powonie włączyłem to już nie było tych napisów. (Wszystko jest wyjaśnione wyżej)