Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Husqvarna Royal 48SE - nie działa napęd.

beholder1990neophyte 13 Aug 2010 20:57 12694 10
    beholder1990neophyte
    Level 13  
    Witam!

Kupiłem dzisiaj przez internet tą kosiarkę. Odpala ok ale po skierowaniu manetki od napędu w dół i pociągnięciu manetki od regulacji gazu napędu nic się nie dzieje. Kosiarka stoi w miejscu. Nie miałem jeszcze kosiarki z napędem wiec pytam czy da się to naprawić? Ile koszt naprawy? I czy warto się za to brać:/ Ogólnie myślałem że ta kosiarka ma swoją moc i cenę ale przeliczyłem się .Często się zapycha i zostawia dużo trawy,gaśnie jestem zawiedziony:/ Co robić z tym napędem?
    Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
    User removed account
    User removed account  
    beholder1990neophyte
    Level 13  
    Dzisiaj nie miałem czasu na zaglądanie do niej ale patrzyłem i pasek napędowy jest. Linki też się ruszają przy pociąganiu za manetki. Tyle sprawdziłem. Co dalej? Czy napęd mógł się jakoś uszkodzić od mojego koszenia? Kosiłem pierwszy raz kosiarką z napędem ale no bez przesady...
    bartosz789
    Level 30  
    Czy po naciśnięciu wajchy od napędu, pasek się rusza ?
    Sławek K
    Level 22  
    Kosiarka jako narzędzie należy do tej klasy SE . Silnik jest wytrzymały i b. mocny ( BS 5KM). Poza tym ma fajną lekka obudowę.
    Sprawdź czy w ogóle jest w kosiarce napęd, jak działa sterowanie napędem. Pomalutku i bez nerwów pooglądaj narzędzie. Może jest OK , a z nerwow robisz jakieś mylne kroki?
    Naprawa napędu w serwisie nie wydaje mi się opłacalna, Napęd się też naprawia- wymienia uszkodzone tryby. W mojej ( innej firmy) z podobnym silnikiem za napęd chcieli 270zł, za tryby 120, a ja kupiłem cały napęd z demobilu za 50.
    Jeżeli kosiarka Ci się zapycha to obejrzyj stan noża- jeżeli jest prosty to czy ma zużyte wyrzutniki. Pamiętaj,że każda kosiarka , jeżeli kosisz chaszcze , twarde badyle i wysoka trawę się zapcha. Czasami pomoże dźwigniecie kosza. Sprawny nóż to jednak podstawa...
    pozdrawiam Slawek
    beholder1990neophyte
    Level 13  
    Nóż jest trochę zużyty-niby był ostrzony ale trochę przyrdzewiały. Co do mocy silnika, to wyje tak samo jak mój 3,5HP i co większa trawa, to staje-traci moc. Moja 3,5HP tylko na kamieniach się zatrzymuje;/ Wiec bardzo się zawiodłem co do mocy "5HP" jeszcze ten nieszczęsny napęd. A czy mogło dojść do jego uszkodzenia np. pchając kosiarkę do przodu albo jak kosiarka zawisła na jednym kole i była w powietrzu i napęd nie mógł jej ruszyć?
    User removed account
    User removed account  
    Sławek K
    Level 22  
    Nie , napędu nie uszkodzić pchając albo ciągnąc kosiarkę. Nie uszkodzisz napędu gdy kołem wjedziesz do dziury i ciągnie jedno koło.... .
    To,że nóż jest przyrdzewiały to jest normalne, jak piszesz trochę zużyty -to tez nic, natomiast wyrzutniki muszą być do góry, nóż ostry, a na wysoka trawę kosiarka dźwignięta.
    Jeżeli sprawdzasz coś od spodu kosiarki to nie przechylaj jej na gaźnik, bo będziesz miał olej w gaźniku i kłopoty z odpaleniem
    Ten silnik po naciśnięciu 3x primer powinien odpalać od pierwszego szlagu- z linki, chyba że masz rozrusznik wtedy tylko start i pali.
    Pytaj faceta , który Ci sprzedał o wyjaśnienie kłopotów, przecież wziął pieniądze, a Ty tracisz nerwy
    Slawek
    beholder1990neophyte
    Level 13  
    Do Sławek:
    Dzięki Sławek za rady-są pomocne:). Co do kosiarki to silnik pali super-co do sprzedającego to nawet do świecy nie zajrzał, bo trzeba ją wymienić tak samo filtr powietrza(mokry,brudny) , a także rozkręciłem ją trochę i przemyłem w benzynie linki od przepustnicy itp. bo była kupa błota na nich i kosiarka wygląda jak nowa to mnie cieszy:) A także nie czuć tak bardzo oleju jak w mojej starej . Trochę mi ją zapychało bo ja zawsze kosze na "1" a u mnie laweta w starej kosiarce na "1" jest 2,5cm od ziemi a w tej na "1" 1,5cm a przód idzie po samej ziemi więc choćby nie wiem jaka trawa była to jest duże obciążenie na kosiarke .

Do Rych T:
    Po odpaleniu kosiarki pasek od napędu i całe to koło się kręci mocno i szybko tak jak powinno jednak napęd nie przenosi tego na koła.(Pasek się kręci bez ruszania wajhą po prostu cały czas czy wajha wciśnieta czy nie-nie wiem czy tak może być). Podczas gdy jadę kosiarką do tyłu słychać że to drugie koło metalowe się kręci i jak wziąłem ją na bok i kręce ręką to metalowe koło to kółka od kosiarki się ruszają do przodu.Co dalej?
    Aha, a także apropo jaką baterie mam kupić do odpalania na kluczyk? Bo jest rozrusznik tylko nie ma baterii.Ta płaska będzie ok?
    bartosz789
    Level 30  
    Rozkręć tylne koło i sprawdź czy zębatka się kręci. Powinny być tam takie 3 igiełki.
    beholder1990neophyte
    Level 13  
    Przyczyna polegała na tym że koło metalowe które się kręci z paskiem napędu nie przylegało do tego drugiego metalowego z gumą , które odpowiada za przeniesienie napędu z silnika na koła - przyczyna: rozregulowana linka od wajchy.Podkręciłem trochę tą śrubkę na lince i jest ok:) Teraz to widać co to napęd Husqvarna®...aż ciężko kosiarke dogonić:) Ale pewnie częściej będzie soe pewnie tak robić skoro juz kilka razy się rozregulowała:/