Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
MetalworkMetalwork
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Amica PA5560A411 ciągle pobiera wodę

13 Sie 2010 21:24 3243 10
  • Poziom 9  
    Witam.Tak jak w temacie pralka po wybraniu obojętnie jakiego programu łącznie z wirowaniem i odpompowywaniem cały czas pobiera wodę aż do pełna(cały czas chodzi elektrozawór).Wężyk do hydrostatu czyściłem(nie był zatkany).Poczytałem trochę na forum i kupiłem nowy programator.Niestety cały czas to samo.Proszę o pomoc.
  • MetalworkMetalwork
  • Poziom 17  
    hydrostat sprawdzałeś
  • MetalworkMetalwork
  • Poziom 9  
    Dmuchałem w niego i było słychac kliknięcie.
  • Poziom 17  
    Witam,kolego prawdopodobnie zwarcie triaka na module .Radzę wymontować moduł i dać dobremu elektronikowi do naprawy pozdrawiam
  • Poziom 9  
    Chyba będę musiał odesłać nowy programator,ale trochę dziwne że to samo jest na nowym i starym.
  • Poziom 20  
    dokładnie sprawdź wężyk hydrostatu czy nie jest przetarty , sprawdź też sam presostat , wiązki przewodu . Ja stawiam na wężyk pozdrawiam
  • Poziom 28  
    Na dole przy grzałce masz gumową "fajkę" zdejmij i dobrze wyczyść samą gumę jaki otwór w zbiorniku.
  • Poziom 9  
    Wężyk od hydrostatu i "fajkę" wyciągałem.Było troszkę osadu ale nie było nic zatkane ani przetarte.
  • Specjalista AGD
    Proponuję sprawdzić wiązkę przewodów od modułu do elektrozaworów, czy nie są gdzieś przetarte, dociśnięte do obudowy, zgrzane z innymi.
  • Poziom 17  
    odłącz przewód od elektrozaworu i zobaczysz czy będzie pobierała wodę
  • Poziom 28  
    Miałem swego czasu uszkodzenie właśnie z podobnymi objawami, okazało się że triak miał tego typu uszkodzenie że po podaniu napięcia na bramkę sam się podtrzymywał. Zmień triaka masz tam Z0107 zamiennikiem jest MAC97.