Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Rwanie synchronizacji na Netia 20 mbit

soczekpl 13 Sie 2010 23:22 1152 2
  • #1 13 Sie 2010 23:22
    soczekpl
    Poziom 2  

Witam,

mam od jakiegoś czasu Netię 20mbit, ale niestety dość często rwie mi synchronizację. Netia działa mniej więcej jak 13 mbit, co mnie satysfakcjonuje (upload 0.90). Co ciekawsze często w panelu (mam Linksys WAG200G) pojawia się Downstream Margin: 2437159678 db i trzeba zrestartować router.

Rwanie synchronizacji na Netia 20 mbit

Co można zrobić? Walczyć z Netią? Co jest źle?

Z góry dziękuję za pomoc.

Edit: Dodam że te wartości lubią się zmieniać.

0 2
  • #2 14 Sie 2010 13:43
    terrade
    Poziom 36  

Po prostu masz niestabilną linię, a w takim przypadku branie maxa to ryzyko. I to powinni brać pod uwagę wszyscy, którzy się masowo pytają o maksymalną prędkość.

soczekpl napisał:
    Co można zrobić? Walczyć z Netią?
    Nie z Netią, ale z TP, bo to marne kable TP są winne. W praktyce składasz reklamację Netii, Netia składa reklamację TP, TP pozoruje naprawę (jak u mnie wielokrotnie) i dostajesz BMT na 20 Mb/s, wtedy Netia oferuje mniejszą prędkość. A nie masz pewności nawet czy 10 Mb/s będzie stabilne (bo upload cały czas jest na max linii, taki sam jak dla "do 20 Mb/s").

Inna opcja to zakup lepszego routera, np. DGN 2000 (który może lepiej trzymać synchronizację), ale to opcja bardzo ryzykowna, bo jeśli to nic nie da to pieniądze stracone.

0
  • #3 14 Sie 2010 14:04
    soczekpl
    Poziom 2  

No tak, ale to Netia zwróciła się z prośbą do TPSA - oni wyrazili zgodę, skoro nie działa to ich wina, i to oni powinni naprawić.

Zadzwonię do Netii, powiem co i jak.

0