Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak zrobić pełen mirror forum php ?

PinkiXXX 14 Sie 2010 02:03 2060 7
  • #1 14 Sie 2010 02:03
    PinkiXXX
    Poziom 2  

Witam. Problem jest taki że koledze kończy się opłata za serwer i poprosił żebym zgrał zawartość http://byd-anime-fans.pl/index.php Próbowałem różnych programów do robienia mirrora strony ale żaden nie działał, podawałem logi do mojego konta a i tak pojawiał się komunikat "treść dla zalogowanych". Podobno te programy nie obsługują php, próbowałem zrobić mirror strony html gdzie też potrzebne jest zalogowanie i też nie zrobił.

Czy jeżeli można zrobić coś takiego to czy ktoś może napisać krok po kroku jak to zrobić?

0 7
  • #2 14 Sie 2010 07:19
    scotch
    Poziom 27  

Jeśli kolega jest właścicielem strony to niech się zaloguje i zgra całość , inaczej to piractwo

0
  • #3 14 Sie 2010 07:51
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #4 14 Sie 2010 08:38
    titus667
    Poziom 14  

nie zgrasz danych jeśli nie jesteś Administratorem, musisz mieć pełen dostęp to panelu administratora.

0
  • #5 14 Sie 2010 08:45
    Anonymous
    Użytkownik usunął konto  
  • #6 14 Sie 2010 10:39
    stygma
    Poziom 23  

Gusioo napisał:
    Zgram dane nie będąc administratorem (a nawet Administratorem), ale znając hasło do bazy MySQL.

Nie zgrasz danych z prawidłowo skonfigurowanej bazy nawet znając hasło root-a bazy, bez hasła (A)administratora jeżeli dopuszczone są (a powinny) tylko połączenia z localhost.

Chyba każdy hosting oferuje tworzenie kopii bazy i plików strony, musi to robić ze względu na bezpieczeństwo danych, gdzieś w panelu administratora musi być taka opcja. Kopie *.tar.gz bazy i forum można skopiowac na dysk swojego komputera przez ftp jeżeli panel admina nie oferuje takiej możliwości.

pozdrawiam stygma

0
  • #7 14 Sie 2010 15:11
    PinkiXXX
    Poziom 2  

Aha no cóż udało mi się zgrać WebCopier'em pare tematów przyklejonych, ale skoro się nie da to pojedynczo po zgrywam ważniejsze rzeczy. Dziękuje za pomoc temat do zamknięcia w takim razie.

0
  • #8 14 Sie 2010 17:24
    gallus [pl]
    Poziom 31  

Jeżeli dobrze rozumiem to znajomy chce mieć kopię swojego forum bo kończy mu się abonament na hosting i pewnie chce je przenieść na inny?
    Jeżeli odpowiedź jest twierdząca to twoje kopiowanie jakimkolwiek programem do wykonywania mirrorów nie ma sensu, bo szanse na przeniesienie tego w późniejszym czasie są zerowe ponieważ masz wtedy jedynie kopię plików z wpisami użytkowników, ale niestety nie posiadasz już całego oryginalnego skryptu zarządzającego tym wszystkim a co dopiero bazy danych, w której to wszystko jest zawarte i może podlegać obróbce i dodawaniu kolejnych wpisów... to tak po krótce.

0