Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Opóźnienia mikrofonów Singstar w Winddows 7

cloudfly 14 Sie 2010 09:57 5348 6
  • #1 14 Sie 2010 09:57
    cloudfly
    Poziom 15  

Witam serdecznie..

Mam problem z poprawnym skonfigurowaniem ustawień mikrofonów Singstar w Windows 7. A więc po kolei..

W komputerze PC mam zainstalowane dwie karty dźwiękowe - jedna zintegrowana Realtek Audio HD, natomiast druga SoundBlaster Live! 24-bit. Ostatnio dokupiłem mikrofony Sony Singstar (jest to komplet dwóch mikrofonów + adapter USB z dwoma wejściami dla tych mikrofonów).

Zależy mi na tym, aby głos z mikrofonów był słyszalny w głośnikach. Zatem przy podłączeniu mikrofonów do adaptera, adaptera do portu USB - w "Urządzenia do nagrywania" pojawia się ikonka mikrofonów. Aby głos był słyszalny w głośnikach wybieram opcję "Nasłuchuj tego urządzenia" i działa, ale z opóźnieniami. Opóźnienie wynosi może z 1s, ale takie opóźnienie jest wręcz nie akceptowalne przy karaoke. Czy jest jakaś możliwość wyeliminowania tych opóźnień lub użycia jakiejś innej konfiguracji, aby przekazać głos z mikrofonów na głośniki?

Po całym dniu siedzenia nad tym problemem zauważyłem, że jeśli podłącze jeden mikrofon do wejścia MIC na tej samej karcie dźwiękowej do której podłączone są głośniki, to głos jest idealny, bez jakichkolwiek opóźnień. Mogę więc wnioskować, że przeszkodą jest w moim przypadku to, że mikrofony podłączone są do adaptera USB, a głośniki do innej karty dźwiękowej - i wtedy muszę włączać tą nieszczęsną opcję "Nasłuchuj tego urządzenia" przy której występują opóźnienia. Jeśli natomiast podłącze i głośniki i mikrofon do jednej karty, to opcji tej nie muszę włączać i opóźnień nie ma.

Nie wiem jak z tego wybrnąć, gdyż zależy mi na tym, żeby podłączyć dwa mikrofony, a nie jeden - i bez opóźnień.

0 6
  • #2 14 Sie 2010 12:27
    NEQROLOG
    Poziom 11  

Wydaje mi się że sam adapter USB wytwarza opóźnienie .
    Kiedyś miałem podobny problem , ale wyeliminowałem to podłączając mikrofony do wejścia audio . Wspólna masa , i jeden mikrofon na lewym kanale , a drugi na prawym . Wiem że jest to wyjście połowiczne , ale tylko tak rozwiązałem problem .

0
  • #3 14 Sie 2010 12:44
    cloudfly
    Poziom 15  

Na to wygląda, że adapter USB wytwarza opóźnienie, ale teraz pomijając w ogóle adapter USB, to jeśli głośniki podłącze do jednej karty dźwiękowej, a mikrofon do drugiej, to opóźnienie też jest. Wniosek z tego taki, że jeżeli sygnał przechodzi między dwoma urządzeniami, to występuje opóźnienie. Pytanie tylko, czy da się to jakoś obejść?

Ten problem mam z Windows 7, w Viście w ogóle nie ma takiej opcji żeby przekazać głos z mikrofonu z jednej karty dźwiękowej, na głośniki podłączone do drugiej karty. W Windows XP z tego co pamiętam w ogóle nie było tego problemu, więc myślę że jest jakiś sposób na to, żeby w Windows 7 jakoś usunąć to opóźnienie - tylko do tej pory nie znalazłem nigdzie informacji, jak.

0
  • #4 28 Sie 2010 16:55
    DriverMSG
    Admin grupy komputery

W oprogramowaniu karty muzycznej nie masz możliwości opóźnienia dźwięku?

0
  • #5 28 Sie 2010 23:32
    QaDo
    Poziom 19  

Sprawdź czy nie masz skonfigurowane softwarowo opcji "karaoke" jest ona odpowiedziala właśnie za opóźnienie. Do tego konfiguracja częstotliwości i próbkowania. Do tego sprawdziłbym w managerze urządzeń czy istnieje możliwość ustawienia przepływu danych na tym porcie USB, pewnie zajmuje jakiegoś COM'a i jest ustawiony zbyt niski przepływ i ta sekunda to czas zbierania pełnej informacji.

0
  • #6 29 Sie 2010 08:16
    SPAWN17
    Poziom 16  

System operacyjny oraz sprzet same powoduja opoznienia ze wzgledu na ich specyfike. Sygnal musi byc przetworzony przez system operacyjny zanim trafi na wyjscie, co zajmuje troche czasu. Calkiem niedawno chcialem do komputera podpiac konsole i pomimo tego ze wejscie z konsoli i wyjscie na glosniki byly na tej samej karcie muzycznej opoznienie bylo i to spore.

0
  • #7 30 Sie 2010 22:35
    Mr.Macki
    Poziom 16  

Cytat:
    jeżeli sygnał przechodzi między dwoma urządzeniami, to występuje opóźnienie.
    Dokładnie tak, stara prawda.
    Na każdym z urządzeń masz obecnie po kilka przetworników, procesorów sygnału itd. Tam po kilka razy występuje konwersja sygnału z analogowego na cyfrowy, następnie obróbka danych instrukcjami z programu, nałożenie efektów, konwersja z cyfrowego na cyfrowy i na koniec dopiero ponownie z cyfrowego na analogowy... Na każdym etapie jakieś opóźnienia są dodawane. Czasem znaczne.
    Karta USB jest tutaj bardzo słabym ogniwem - złącze wielokrotnie wolniejsze niż magistrala PCI.
    Dla tego karta "studyjna" kosztuje parę tysięcy, a najdroższe Audigy kilkaset złociszy :D
    W Windowsach przy pracy z kilkoma kartami wiele można było ustawić w zwykłym windowsowym mikserze bawiąc cię pozycjami "Nagrywanie", "Odtwarzanie" i opcjami wejść. Te opcje chyba pozostały do dziś.
    Najlepiej będzie ograniczyć się do jednej karty, ściągnąć sobie jakieś nowsze/lepsze sterowniki (np. przy Audigy były to kX). Może warto ustawić niższą jakość sygnału jeśli można (np. próbkowanie wejść)? Powinno się poprawić.

0